ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛІСИ УКРАЇНИ"
Філія «Вигодське лісове господарство»

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ




СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

НОВИНИ ЛІСГОСПУ


Делегація по програмі Еразмус

ДП «Вигодський лісгосп» відвідала делегація з Університету в Любляні (Словенія), біотехнічного факультету, кафедри лісової техніки і економіки. Ця зустріч відбулась в рамках міжнародної програми Еразмус. Еразмус — програма обмінів студентів, викладачів та науковців країн-членів Євросоюзу, а також Ісландії, Ліхтенштейну, Македонії, Норвегії, Туреччини. Програма надає можливість навчатися, проходити стажування чи викладати в іншій країні, що бере участь в програмі. У Єврокомісії Erasmus назвали найуспішнішою освітньою програмою ЄС і важливим інструментом боротьби з молодіжним безробіттям. У складі делегації зокрема прибули професор Матеуш Міхеліч, професор Антон Пойє, дослідник Вася Лєбан, аспірант Урбан Житко і лісничий Тіна Міхеліч

Дата публікації: 14.06.2019 | Кількість переглядів: 1556 | Детальніше...
Пожежне депо Бескидського лісництва

Пожежне депо Бескидського лісництва

Ліси підлягають охороні від пожеж, від забруднення і від інших негативних факторів впливу.

Охорона лісу від пожеж включає в себе виконання заходів пожежної безпеки в лісах і гасіння пожеж при їх виникненні. Для боротьби з лісовими пожежами в Бескидському лісництві створено пожежне депо, яке повністю укомплектовано всім необхідним пожежним інвентарем.

За відповідну комплектацію пожежного депо відповідає розділ ГОСТ ППР-2012 (додаток 6), а також 12.4.026 і типові Правила пожежної безпеки. Комплектація пожежного депо залежить від його типу. Вимоги до різних видів депо докладно описані у відповідних пунктах Правил пожежної безпеки.

Все пожежне обладнання - щити, стенди, бочки з водою, ящики з піском, інструмент, техніка - маркується червоним кольором. Поле для розміщення інструменту повинно бути контрастно біле.

Дата публікації: 17.05.2019 | Кількість переглядів: 1494 | Детальніше...
Свято вишиванки 16 травня 2019 року

Свято вишиванки припадає на кінець весни - на теплий сезон, коли ми вже прощаємося з набридлими пальтами, куртками та плащами, а значить, можна сміливо демонструвати ошатний національний одяг, але на жаль, погода цієї весни не дозволяє в повній мірі насолодитися цим святом. З року в рік це  національне дійство проводиться в третій четвер останнього весняного місяця.

Вперше з такою ініціативою відзначати День вишиванки в Україні виступили в 2006 році студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Тоді ж у вишиванки одяглися як студенти так і викладачі.

Незабаром ця студентська ініціатива хвилею прокотилася по всій Україні, і тепер у цей весняний день на вулицях багатьох міст нашої країни все частіше і частіше можна побачити людей, одягнених в національний український стрій.

При цьому історія вишиванки в Україні нараховує вже не одну сотню років. У кожному регіоні зберігалася своя специфіка, кольору, орнамент і техніка виконання вишивки. Навіть у нашій місцевості можна завжди відрізнити гуцульську вишивку від бойківської. Вишитий одяг для бойків та вишивка в  їх оселях мала велике значення. Через ці візерунки і малюнки наші прабабусі прагнули залучити в сім'ю благополуччя і любов. А самі вишиванки вважалися оберегом і символом краси.

Дата публікації: 16.05.2019 | Кількість переглядів: 1551 | Детальніше...
Як боротися з нашестям короїда-типографа?

Як боротися з нашестям короїда-типографа?

         Останнім часом все більше звучить звинувачень на адресу ДП «Вигодський лісгосп» у тому, що лісгосп масово вирубує ліс. А  деякі громадські активісти та особливо екологи пропонують відмовитися взагалі від санітарних рубок як таких, а натомість використовувати суто біологічні методи боротьби з масовим всиханням лісу та поширенням короїда-типографа.

         За даними служби охорони і захисту лісу відділу лісового господарства ДП «Вигодський лісгосп» загальна площа всихання ялинників на території лісгоспу становить близько 2000 га. Якщо раніше уражалися дерева віком понад 80 років, то зараз інтенсивно всихають середньовікові насадження і навіть молодняки. Виникає питання, чому нашестя жуків короїдів спустошує тисячі гектарів лісу. Цим питанням займаються на даний час лісопатологи і служба з охорони і захисту лісу лісгоспу.

Як стверджують лісопатологи, на сьогоднішній день проблема не лише в самих короїдах, а в кліматичних змінах. Глобальні зміни клімату та росту антропогенного навантаження на ліс, погіршили умови його існування. Після посушливого 2009 року, різко понизився рівень ґрунтових вод. Дерева росли в умовах достатнього зволоження, і раптом коріння опинилося в умовах недостатнього зволоження. В інші роки, коли проходять затяжні дощі – рівень ґрунтових вод підвищується, і корені відчули дефіцит кисню. В обох випадках дерева стали сприятливими до ураження різними хворобами і заселення стовбурними шкідниками, серед яких найбільш поширений в нашій місцевості - короїдом-типографом. Ці жуки спроможні розмножатися впродовж усього вегетаційного періоду та давати по 2-3 покоління. Його поселення видно відразу. Такі дерева неможливо вже врятувати, але можна встигнути одержати ліквідну деревину, що і робить ДП «Вигодський лісгосп».

Дата публікації: 15.05.2019 | Кількість переглядів: 1517 | Детальніше...
Історія Слобідського лісопункту Вигодського лісокомбінату

Як ми знаємо з історії, Вигодський лісокомбінат був заснований в травні 1960 року. На виконання наказу по Вигодському лісокомбінаті в 1961 році було створено Слобідський лісопункт на території Солотвинського лісництва.

У складі Слобідського лісопункту в середині 70-х років було організовано три майстерські дільниці на базі вузькоколійної залізниці з об'ємом виробництва по вивезенню деревини 4 тис.м3 в місяць.

Після розпаду лісокомбінату в липні 1995 року поступово всі лісопункти, а це Бескидський, Людвиківський та Слобідський прийшли в занепад. Час минав, економічна ситуація змінювалася. Сьогодні з повним правом можна сказати, що  лісопункти тихо і якось непомітно «наказали довго жити». На даний час майже зруйнована вся їхня інфраструктура. Депо, ремонтні майстерні, контори, гуртожитки та всі інші господарські споруди лісопунктів, колись добротні і просторі, оснащені всім необхідним, і за віком не такі вже й старі, зведені в минулому столітті, стоять тепер в занедбаному і неприглядному стані.

Минуло декілька десятиліть з того часу, відбулося чимало корінних змін, як в політичному, так і в економічному житті нашого суспільства. Колись процвітаючий Слобідський лісопункт тепер перетворився в руїну і як згадка про колишню потужну лісозаготівельну структуру.

Дата публікації: 13.05.2019 | Кількість переглядів: 1334 | Детальніше...
Завершення закладки алеї пам’яті присвяченій воїнам АТО фронтовикам-лісівникам

Завершення закладки алеї пам’яті присвяченій воїнам АТО фронтовикам-лісівникам біля контори Шевченківського лісництва

 З ініціативи адміністрації ДП «Вигодське лісове господарство» за активної підтримки лісничого Шевченківського лісництва Тисяка Василя Васильовича, а також фронтовиків АТО, які працюють зараз в лісовому господарстві, 19 квітня відбулася церемонія завершення закладки алеї пам’яті присвяченій воїнам АТО фронтовикам-лісівникам біля контори Шевченківського лісництва.

На завершення закладки алеї прийняли участь головний лісничий ДП «Вигодське лісове господарство» Штука Віталій Анатолієвич, начальник відділу лісового господарства Оріхівський Степан Миколайович, головний менеджер з адміністративної діяльності Малета Євген Миколайович та працівник лісництва – майстер лісу Квецко Леся Михайлівна. Всі учасники заходу зібралися тут, щоб довершити закладку алеї пам’яті, яку розпочали ще в минулому році. Учасники міроприємства посадили вздовж огорожі лісництва 16 дерев, із них: 12 широколистяних лип і 4 дерева декоративного глоду. Потім в урочистій атмосфері біля церкви вшанували пам'ять воїнів-АТО, які героїчно загинули, захищаючи честь і незалежність України, згадали імена всіх воїнів-лісівників і віддали данину поваги їх мужності і героїзму.

Дата публікації: 23.04.2019 | Кількість переглядів: 1391 | Детальніше...
Працівники контори лісгоспу під час весняної толоки прибрали парк «Алея казок».

Працівники контори ДП «Вигодське лісове господарство» під час весняної толоки прибрали і облагородили вигодський парк «Алея казок».  

 У п’ятницю, 19 квітня, всі працівники контори разом з адміністрацією ДП «Вигодське лісове господарство»  вийшли на весняну толоку у вигодський парк «Алея казок». Для того, щоб парк з приходом тепла зміг радувати жителів та гостей селища, працівники лісгоспу навели в ньому порядок. Роботи з прибирання почалися о 9:00. Весь необхідний інвентар-граблі, лопати, вили та рукавички надала адміністрація лісгоспу. Працівники контори лісгоспу прибрали сміття, листя і гілки, привели в порядок дитячий майданчик і алею, посадили маленькі деревця – чорний горіх, вздовж огорожі парку. За допомогою техніки вивезли пластикове сміття, листя, і пошкоджені дерева. Акція пройшла в рамках щорічної акції «Чисте довкілля».

Акція «Чисте довкілля» проводиться у нас не вперше. Мета якої - зробити наш парк чистішим і кращим для жителів і гостей селища. Цього разу в толоці взяли участь усі співробітники контори лісгоспу. Подібні акції потрібні і важливі, в першу чергу, тому що вони об'єднують колектив, роблять його єдиною монолітною командою.

Дата публікації: 22.04.2019 | Кількість переглядів: 1565 | Детальніше...
Семінар-нарада з керівниками та службами з охорони праці підприємств в Долинському районі.

Семінар-нарада з керівниками та службами з охорони праці підприємств у Долинському районі.

З метою профілактичної роботи щодо попередження виробничого травматизму на базі Державного підприємства «Вигодське лісове господарство»  за участю начальника Долинського відділення УВД Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області Тисяк Людмили Йосипівни та головного спеціаліста-страхового експерта з охорони праці Долинського відділення УВД Фонду ССУ Цюка Ігора Миколайовича 17.04.2019 р. проведено семінар-нараду з керівниками і фахівцями з охорони праці підприємств в Долинському районі.

У семінарі - нараді брали участь: ДП «Болехівський лісгосп» Барчук Р.М., Безрукий Л., ДП «Брошнівський лісгосп» Коляджин І.Ф., Мицак С.В.; ДП «Осмолодський лісгосп» Завадецький І.; НГВУ «Долинанафтогаз» Рудевич Р.А.,Ротай І.М.; ТОВ «Уніплит» Шевчук Т.Б.; ТОВ «Транс-Захід» Закусило А.В.; ТОВ «Протектор» Гордієвич С.; ТОВ «Влад-плюс» Цюк Н.І.; Долинська ЦРЛ Крайник О.Т.; ТОВ «Долина АГРО» Базюк А.В., Неборачко Т.М.; ТОВ «Секюрайті» Харів Я.П.; Болехівський ККП Микитин Г.Є.; Долинський ККП Ільків Р.І.; Вигодський ККП Борис Я.Ю.; ТС «Партнер ТОВ» Сова З.В.; ТОВ «Інтер’єр» Гринюк І.О.; Голова асоціації деревообробників Соболевський І.М.; ПП «Костюк» Костюк І.Й.

Дата публікації: 17.04.2019 | Кількість переглядів: 1554 | Детальніше...
Тактико-спеціальні навчання з гасіння лісової пожежі

 Рятувальники Долинського підрозділу РВ УДНС і працівники лісової охорони Мало-Тур’янського лісництва відпрацювали взаємодію під час спільних навчань з гасіння лісової пожежі на оцінку «добре».

 Такий головний підсумок тактико-спеціальних навчань «Готовність працівників лісової охорони ДП «Вигодський лісгосп» до пожежонебезпечного сезону 2019 року і організація міжвідомчої взаємодії при гасінні лісових пожеж». Такі навчання пройшли сьогодні (16 квітня) на території Мало-Тур’янського лісництва ДП «Вигодський лісгосп» в урочищі Дубина. Спільні дії рятувальників Долинського підрозділу РВ УДНС  та працівників лісової охорони лісництва за гасіння умовної пожежі була поставлена ​​оцінка «добре».

 «Ми не повинні допустити на території лісництва жодної лісової пожежі», - поставив завдання перед присутніми лісничий Мало-Тур’янського лісництва Рак Андрій Юрійович.

Дата публікації: 16.04.2019 | Кількість переглядів: 1485 | Детальніше...
Екскурсія дітей навчально-реабілітаційного центру в Шевченківське лісництво

04 квітня, в рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках», в Шевченківському лісництві пройшла захоплююча зустріч вихованців Вигодського навчально-реабілітаційного центру з працівниками лісництва. Діти, а це учні 1-3-х класів, почули цікаву розповідь про Шевченківське лісництво, а щоб їх враження були яскравішими, лісничий Шевченківського лісництва Тисяк Василь Васильович запросив діточок на екскурсію по території лісництва. Такому запрошенню всі були раді. Діти дуже люблять ходити, а особливо на цікаві і повчальні екскурсії.

         Коли прийшли на місце, їх зустріла гостинно майстер лісової дільниці (розсадника) лісництва: Наталія Василівна Федорич. Їм показали теплиці і піднавіси, де вирощують маленькі деревця. Діти побачили багато сіянців ялини, ялиці, модрини, бука, клена-явора і були вражені, дізнавшись, скільки повинно пройти часу, перш ніж маленькі деревця виростуть і стануть великими красивими деревами. Виявилося ні багато, ні мало, а цілих 80-120 років.

Дата публікації: 05.04.2019 | Кількість переглядів: 1692 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ][ 36 ][ 37 ][ 38 ][ 39 ][ 40 ][ 41 ][ 42 ][ 43 ][ 44 ][ 45 ][ 46 ][ 47 ][ 48 ][ 49 ][ 50 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX