ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛІСИ УКРАЇНИ"
Філія «Вигодське лісове господарство»

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ РЕКРЕАЦІЯ

РЕКРЕАЦІЯ


     Враховуючи ситуацію в Криму, можна сміливо вибрати відпочинок в Карпатах, оскільки це безпечно, недорого, колоритно, затишно і по-домашньому гостинно. Для того, щоб гарно провести свята, або літню відпустку в Карпатах, ми пропонуємо для вас завітати в Долинський район, зокрема відвідати лісові масиви ДП «Вигодський лісгосп». У Карпати можна приїжджати круглий рік. Гірські лижі взимку і екологічний відпочинок влітку - Карпати всесезонні. Найчистіше повітря, мінеральні джерела та заповідні зони, гірськолижні курорти (село Вишків) та інфраструктура все говорить про те, що Карпати - це чудове місце для відпочинку і туризму. Для любителів активного відпочинку Карпати - ідеальне місце. Туризм в Карпатах приносить тільки задоволення. У Карпатах можна займатись багатьма видами екстремального спорту при економічних тарифах і зручному природно-ландшафтним покриві.

Перелік місць для відпочинку по ДП "Вигодський лісгосп"


  

Ваблять відпочиваючих та туристів мальовничі краєвиди, чисті води ріки Свіча із притокою Мізункою, велика кількість об’єктів природо-заповідного фонду, відновлений «Карпатський трамвай», велосипедні доріжки, туристичні маршрути до вершин: Яйко Ілемське (1679м), Великий Пустошак (1423м), Малий Горгулят (1389м), на озеро Синевір Закарпатської області із Мельдунка  Бескидського та з села Вишків через Вишківський Горган (1439м).         

       Переважна частина лісгоспу належить до лісів першої групи і передусім виконує захисні, санітарно-гігієнічні й естетичні функції. На території ДП «Вигодське лісове господарство» розташовані два заказники місцевого значення (серед яких болото «Ширковець» Мізунське лісництво, болото «Лисак» Свічівського лісництва) та чотири ботанічні пам’ятки природи місцевого значення. З них найцікавіші для туристів – дерево кедрової сосни, що росте в селі Мислівка на подвір’ї ґазди, дерева-екзоти - бархат амурський на розсаднику Мало-Тур’янського лісництва, кримська сосна на березі річки Мізунка в Солотвинському лісництві, реліктові сосни на болоті «Ширковець» Мізунського лісництва.

      Кримська сосна в Солотвинському лісництві

У весняно-літній сезон ліси наповнює тисячоголосий гомін любителів «тихого полювання» - грибників, ягідників, травників чи просто бажаючих розкинути намети для здорового відпочинку в лісі.
    Розроблена програма рекреаційної туристичної діяльності лісгоспу. В ній передбачено узагальнити рекреаційний ресурс, розробити нові туристичні маршрути по лісництвах, впорядкувати місця для автостоянок, зон відпочинку та приміщення для прийому туристів, обладнати їх лісовими меблями.

Рекреаційне місце біля урочища «Жолобок»

                                                        Рекреаційне місце біля урочища «Жолобок»

  Нарешті прийшло довгоочікуване літо, і порадувало нас щедрим теплом. Тому саме час вирушити на відпочинок до лісу або річки всією сім'єю. Але куди можна з'їздити на відпочинок, так щоб було, чим зайняти дитину і зацікавити дорослих? Які рекреаційні місця є на території ДП «Вигодський лісгосп»?

Нове рекреаційне місце, третє по рахунку на території Шевченківського лісництва по трасі Долина-Хуст, що недавно було створено між урочищами «Погорілий» та «Жолобок». Рекреаційне місце знаходиться в 21 км від міста Долини, у ялиновому лісі, в рекреаційній зоні на березі ріки Свіча у напрямку Закарпаття. Це місце підійде тим, хто бажає спілкуватися з природою без зайвого шуму і тим, хто любить активний відпочинок біля води і лісу. Хвойний ліс, близькість річки і гірський рельєф - ідеальне місце для відпочинку і оздоровлення. Тут є облаштований дитячий майданчик з різноманітними яскравими ігровими конструкціями, які відразу стануть затребувані дітлахами. Такий дитячий майданчик повинен станути прекрасним доповненням атмосфери будь-якого рекреаційного місця. Різнобарвні ігрові конструкції і веселий безтурботний, завзятий дитячий сміх - гідна альтернатива робочим будням. Невеличкий пляж з шезлонгами, з дерев’яними сходами, які ведуть до гірської швидкоплинної ріки Свіча, і де можна отримати задоволення від риболовлі.

Рекреаційний туризм - це пересування людей у вільний час з метою відпочинку, необхідного для відновлення фізичних і душевних сил людини. Для багатьох країн світу цей вид туризму є найбільш поширеним і масовим. Для розвитку такого виду туризму необхідні рекреаційні ресурси. Рекреаційні ресурси складають найважливішу частину природного потенціалу Карпат. Крім цього, їх роль у формуванні та розвитку сучасного туризму в нашому регіоні постійно підвищується, особливо з еколого - географічної точки зору.

Враховуючи те, що територія ДП «Вигодський лісгосп» повністю лежить в гірському районі, адміністрація лісгоспу не стоїть осторонь цього процесу і постійно створюються нові рекреаційні місця для відпочинку автотуристів, молоді та дітей.  Вони створюються для реалізації різноманітних рекреаційних потреб людини. Ця система рекреаційного  обслуговування повинна забезпечити задоволення потреб населення у відпочинку, оздоровленні, розвагах, фізичному, культурному та естетичному розвитку.

Рекреаційне місце «Дубина» запрошує

Слово "рекреація" є іншомовним, в перекладі з польської мови rekreacja - відпочинок, з латинської мови recreation – (відновлення) сил людини. Багато лісових масивів, в першу чергу приміських, стають місцями масового відпочинку, як наприклад в урочищі «Дубина», що поруч міста Долина. Рекреаційне лісокористування має величезне значення для підвищення ресурсного потенціалу нашого суспільства: відпочинок на природі, зняття робочої напруги, оздоровлюючі фізичні навантаження позитивно позначаються на працездатності людини. Ліс належить до тих ресурсів природи, що так важливі і незамінні для туристичної сфери. Як би там не було - це всі ті місця, де людині завжди буде приємно зануритися в атмосферу шелесту листя, співу птахів і свіжого повітря з ароматом різнотрав'я. Для міського жителя, життя якого протікає серед кам'яних будівель і заасфальтованих доріг, будь-який дотик до живої природи буде приємним і корисним.

Це місце відпочинку, організоване на узбіччі дороги «Долина-Хуст». Відстань до міста Долина приблизно 2 км.  Зрозуміло, що спокійний відпочинок на узбіччі регіональної траси (Р-21) – це вже не з області фантастики. Городянам, велотуристам, мандрівникам для короткого відпочинку придорожнє облаштування такого рекреаційного місця буде вкрай корисно.

Рекреаційно-оздоровче лісове місце «Дубина», розташоване в однойменному урочищі Мало-Тур’янського лісництва, за площею займає територію в 0,01 гектар, з  місцем для автостоянки, огороджена зона відпочинку та чотири альтанки для прийому туристів, облаштований  ігровий дитячий майданчик.

Якщо ви втомилися від міської суєти і хочете релаксувати на тлі природи, підзарядитися оптимізмом і знайти душевний спокій, то вирушайте в рекреаційно-оздоровче лісове місце «Дубина». Там ваші біоритми налаштуються, а мрії обов’язково збудуться. 

Відвідування рекреаційно-оздоровчих місць з кожним роком стає вельми популярним заняттям в Карпатах, завдяки різноманітним спорудам рекреаційного призначення  (місць для кемпінгу з парковкою для машин, альтанки,  місць для нічних наметових стоянок, ігрові дитячі комплекси), де можна не тільки добре відпочити, але й познайомитися ближче з життям лісу.

Весною ліс вражає відпочиваючих різноманіттям квіткової та звукової гами, влітку подарує незабутній відпочинок на прохолодних гірських річках, восени приверне романтикою лісових прогулянок, радуючи погляд своїм багряно-золотим убором, а взимку вразить своїм чудовим, іскристим під сліпучими променями сонця, сніжним пейзажем і чистим як кришталь повітрям. Карпатський ліс кожному подарує можливість насолодитися красою улюбленої пори року. Відвідувачі також зможуть вільно знайти місця для відпочинку.

Для тих, хто втомився від міської суєти і хоче спокійно відпочити далеко від насущних проблем, ДП «Вигодський лісгосп», рекомендує відправитися на зустріч з природою, яка подарує вам і вашим близьким душевний спокій і масу позитивних емоцій.

Рекреаційно-оздоровче лісове місце «Дубовий Кут», розташований в однойменному урочищі «Дубовий Кут» Бистрівського лісництва, за площею займає територію в 0,1 гектар. Це гарний смерековий ліс віком 107 років з густою кроною дерев, а поряд - водоспад річки Мізунки, яка котить свої кришталево чисті води через великі пороги. Шум водоспаду, лісові гірські стежки, місце для наметового табору, оснащений чистим туалетом, три  альтанки на 12 чоловік кожна, ігровий дитячий майданчик, встановлені тут для зручності відвідувачів, щороку будуть залучати велику кількість відпочиваючих  в цей мальовничий і незабутній куточок карпатської природи.

Як добратися до цього місця? Якщо Ви подорожуєте hitch-hike то сідаєте на залізнодорожній станції Долина на автобус за маршрутом  Долина-Новий Мізунь, а звідси пішим маршрутом йдете в напрямку контори Бистрівського лісництва, тримаючись замість орієнтиру вузьку залізну колію, яка виведе вас до контори Бистрівського лісництва. Від контори по дорозі 100 метрів вліво буде знаходитися рекреаційно-оздоровче лісове місце «Дубовий Кут». 

Ще одне цікаве в цьому плані рекраційно – оздоровче лісове місце  знаходиться неподалік села Шевченково в урочищі «Шандра» над гірською річкою Свіча поряд з дорогою на Закарпаття. Відстань до міста Долина приблизно 20 км. Близьке розташування до автотраси Р-21 «Долина - Хуст» робить це лісове місце ідеальним відпочинком в дорозі. Тут знаходиться джерело з цілющою мінеральною водою по типу «Нафтусі», вода якого горить, дуже корисна і має лікувальні властивості. Колоритний інтер’єр дерев’яних садово-паркових меблів, п’янке чисте повітря та альтанки під деревами, тут можна не тільки прогулятись, але й назбирати грибів та ягід, цілющих рослин. Одним словом організувати свій відпочинок самостійно. Приємних Вам і незабутніх вражень від Карпат! 

77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX