ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛІСИ УКРАЇНИ"
Філія «Вигодське лісове господарство»

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

НОВИНИ ЛІСГОСПУ


Посадка лісу осінь 2019 Слобідське лісництво

Осінь – це друга протягом року «гаряча» пора для лісівників, адже потрібно посадити новий ліс, на місце старого, зрубаного.

 Так у Слобідському лісництві планують використати багатий на сонячні дні жовтень для посадки лісу і заліснити площу на 5,8 га і висадити 23,2 тисячі сіянців основних лісоутворюючих порід.

Дата публікації: 18.10.2019 | Кількість переглядів: 1659 | Детальніше...
Посадка лісу осінь 2019 Шевченківське лісництво

У Вигодському лісгоспі триває осіння кампанія 2019 року по висадці лісу.  16.10.2019 року учні оновленого шкільного лісництва, керівником якого залишається  вчитель біології Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Галина Тисяк, взяли активну участь у осінній посадці лісу на території Шевченківського лісництва у кварталі 23 виділ 2 га, урочище «Цар Гора». Ділянка вийшла з під санітарної рубки та вкрита величезними кам’яними брилами.

Дата публікації: 16.10.2019 | Кількість переглядів: 1638 | Детальніше...
Реалізація посадкових матеріалів

ДП "Вигодський лісгосп" пропонує на продаж (деталі за тел. 0970143938 або 0955366550)

Ялиця Біла - дворічні сіянці з покращеною кореневою системою (вирощені в спеціальних коробах)

Ялина Європейська - дворічні сіянці з покращеною кореневою системою (вирощені в спеціальних коробах) 

Модрина європейська - дворічні сіянці з покращеною кореневою системою (вирощені в спеціальних коробах) 

Дугласія - дворічні сіянці із закритою кореневою системою

Дата публікації: 23.09.2019 | Кількість переглядів: 1324 | Детальніше...
Після 1 листопада реалізація деревини лише після введення в дію електронної системи її маркування

Денис Шмигаль: Після 1 листопада лісогосподарські підприємства зможуть здійснювати реалізацію деревини лише після введення в дію електронної системи її маркування 

news-image
На виконання Указу Президента України Володимира Зеленського від 09.07.2019 року № 511 «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів», з метою збереження лісів та забезпечення раціонального використання лісових ресурсів, протидії незаконним рубкам і нелегальному обігу деревини під керівництвом голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля відбулася нарада.
Дата публікації: 04.09.2019 | Кількість переглядів: 1362 | Детальніше...
10 серпня – старт полювання на пернату дичину

Мисливський сезон на Прикарпатті традиційно розпочинається із полювання на пернату дичину. Старт ­– 10 серпня. Дні полювання –  субота та неділя.

Полювати дозволяється на  норця великого, качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара,   галагаза,   гаги   звичайної,   лутка,   крохалів,  черні червонодзьобої,  нерозня,  креха  середнього,  каменярки,  казарок білощокої  та  червоноволої),  лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника,  шилодзьобки,  кроншнепів,  чайки, лежня, дерихвоста, поручайника,   крем’яшника,   чорниша,  перевізника,  фіфі,  зуйків морського,   малого,   великодзьобого,   галстучника,  пісочників, плавунців,  баранця  великого),  голубів  (крім голуба-синяка), гусок (крім гуски малої).

Дата публікації: 08.08.2019 | Кількість переглядів: 1448 | Детальніше...
Огородження мурашників у лісі

У цьому році, їдучі по центральній дорозі Долина-Хуст, кожний буде приємно здивований турботою працівників лісництв ДП «Вигодський лісгосп» про мурашки. Всі мурашники роду Formica вздовж лісових доріг і в лісових масивах обладнані огородженнями в три жердини, причому, як відносно великі, так і ново зароджені. У цілому по ДП «Вигодський лісгосп» було огороджено і розселено на 100 га - 140 штук мурашників.

Там, де височіють мурашині купи, ліс завжди чистий від шкідників, адже один середніх розмірів мурашник знищує за день більше кілограма комах, у тому числі гусениць-п'ядунів, яких так не люблять у своєму меню лісові птахи. Не дивлячись на те, що дах мурашника побудований в основному з голок - він не промокає від дощу, і тому в мурашнику як і в кожному будинку затишно, сухо і тепло. Входи і виходи мурашки обов’язково закривають перед дощем і по вечорах, як у казці Віталія Біанкі про те, як мурашка поспішала додому.

Дата публікації: 08.07.2019 | Кількість переглядів: 1491 | Детальніше...
Відбулася урочиста церемонія вручення почесних грамот працівникам лісгоспу, учасникам АТО.

Працівники ДП «Вигодський лісгосп» почали допомагати армії, із середини 2014 року, відтоді коли почалася війна на Донбасі, перечислюючи одноденні заробітки, посилали вагони лісоматеріалів для укріплення і будівництва бліндажей, ремонту покрівель і підлог у казармах бійців збройних сил України, забезпечували одягом, медикаментами, засобами індивідуального захисту та особистої гігієни. "Це був перший у воєнній історії випадок, коли волонтерський рух тягнув на собі війну," - пояснив представник оперативного командування «Захід» Андрій Рисюк, який прибув сьогодні (02.07.19 р.) у ДП «Вигодський лісгосп» за дорученням Генерального штабу Збройних Сил України. Андрій Рисюк подякував працівникам лісгоспу за значну волонтерську допомогу, за любов до Батьківщини і держави України.

— Мені дуже приємно сьогодні вручити нагороди працівникам Вашого лісгоспу! Ви і всі працівники ДП «Вигодський лісгосп», а також жителі Вигодської ОТГ— це потужна опора для нашої армії  та її підтримки. Навіть у найрозвиненіших державах світу суспільство потребує волонтерської допомоги, адже вони у різноманітний спосіб підтримують та надають допомогу в усіх сферах армійського життя. На мою думку, головне значення волонтерства лежить не стільки у матеріальній площині, а більше у людських взаєминах. Особливо цінне саме те тепло, яке передається від людини до людини, малюнки ваших дітей, і побажання маленьких художників бійцям, які передавалися на передову. Коли люди надають безкорисливу допомогу, вони отримують безцінні речі — стають духовно вищими, досконалішими, стають частиною того добра, на якому тримається світ. Тому в першу чергу хочу подякувати всім працівникам лісгоспу за їх небайдужість, за те, що не стояли осторонь у тяжкий час для нашої держави. Ваша щоденна робота та самовіддача заслуговують на найбільшу повагу! — підкреслив Андрій Рисюк.

Дата публікації: 05.07.2019 | Кількість переглядів: 1468 | Детальніше...
У Свічівському лісництві проведено колективне тренування по таксації лісу

 У ДП «Вигодське лісове господарство», а саме у Свічівському лісництві проведено колективне тренування по таксації лісу. Працівники відділу лісового господарства, начальник відділу, головний лісничий та лісничі всіх лісництв спільно з таксаторами Львівської державної лісовпорядної експедиції взяли участь у колективному тренуванні по таксації лісу. Спільне тренування проведено перед початком лісовпорядних робіт, які в поточному році планується виконати у ДП «Вигодський лісгосп» на загальній площі понад 59 тис. га.

Перед виїздом у Свічівське лісництво начальник партії  Кривко Роман Іванович провів маленьку нараду, де ознайомив учасників тренінгу про роль і завдання лісовпорядкування для лісового господарства, і які нові законодавчі зміни пройшли в цій сфері. Зокрема, Роман Іванович відмітив, що  на даний час виконуються дві категорії інвентаризації лісів: господарська (базове лісовпорядкування); оперативна (безперервне лісовпорядкування). Базове лісовпорядкування є основою для розроблення перспективних проектів організації та розвитку лісового господарства на 10 років. А основним завданням безперервного лісовпорядкування є підтримання в актуалізованому стані інформації про лісовий фонд.

Дата публікації: 05.07.2019 | Кількість переглядів: 1488 | Детальніше...
Лісовпорядкування в ДП «Вигодський лісгосп»

У ДП «Вигодський лісгосп» 18 червня 2019 року почалися роботи з лісовпорядкування. Останнє лісовпорядкування у нас проводилося в 2008 році.

Лісовпорядкування - це система заходів щодо забезпечення раціонального використання лісового фонду лісгоспу, підвищення ефективності лісового господарства в цілому.

Проводиться лісовпорядкування державними лісовпорядними організаціями у нас це Львівська державна лісовпорядна експедиція. При проведенні лісовпорядкування виконуються геодезичні роботи, здійснюється комплексна оцінка лісу і земель лісового фонду, вивчаються природні умови, визначаються і уточняються межі територій лісництва, виявляються лісові ресурси, породний і віковий склад лісів. При лісовпорядкуванні оновлюються лісовпорядні матеріали, уточняється розподіл лісів на групи, на категорії захисності, обґрунтовується перевід лісів з однієї групи в іншу.

«Лісокористування без лісовпорядкування сліпе - тобто якщо ми не хочемо керувати лісами нашого лісгоспу наосліп, то нам без лісовпорядкування ніяк не обійтися», - пояснив головний лісничий ДП «Вигодський лісгосп» Штука Віталій Анатолійович.

Дата публікації: 19.06.2019 | Кількість переглядів: 1449 | Детальніше...
Семінар на тему: «Організація захисту лісів».

З метою поліпшення санітарної та лісопатологічної обстановки в лісах області 14.06.2019 року ДСЛП «Івано-Франківськлісозахист» на території Людвиківського лісництва ДП «Вигодський лісгосп» урочище Довжка Солотвинська було організовано та проведено виїзний семінар на тему: «Організація захисту лісів».

В роботі семінару взяли участь: директор ДСЛП «Івано-Франківськлісозахист» Буній Володимир Яремович, начальник відділу фітопатології ДСЛП «Івано-Франківськлісозахист»  Приймак Михайло Дмитрович, начальник відділу лісового господарства ДП «Вигодський лісгосп» Оріхівський Степан Миколайович, представник прес-служби Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства, лісничий Людвиківського лісництва Павлик Михайло Осипович та помічник лісничого Тисяк Василь Іванович.

На семінарі були висвітлені питання проведення лісопатологічних обстежень, призначення санітарно-оздоровчих заходів, превентивних заходів захисту лісових насаджень. Розглянуто методи і способи діагностики основних причин ослаблення і загибелі деревостанів, боротьби з короїдом-типографом і іншими шкідливими організмами лісу.

Дата публікації: 18.06.2019 | Кількість переглядів: 1405 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ][ 36 ][ 37 ][ 38 ][ 39 ][ 40 ][ 41 ][ 42 ][ 43 ][ 44 ][ 45 ][ 46 ][ 47 ][ 48 ][ 49 ][ 50 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX