ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛІСИ УКРАЇНИ"
Філія «Вигодське лісове господарство»

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ОХОРОНА ПРАЦІ

ОХОРОНА ПРАЦІ


Семінар-нарада з керівниками та службами з охорони праці підприємств у Долинському районі.

     З метою профілактичної роботи щодо попередження виробничого травматизму на базі Державного підприємства «Вигодське лісове господарство»  за участю начальника Долинського відділення УВД Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області Тисяк Людмили Йосипівни та головного спеціаліста-страхового експерта з охорони праці Долинського відділення УВД Фонду ССУ Цюка Ігора Миколайовича 17.04.2019 р. проведено семінар-нараду з керівниками і фахівцями з охорони праці підприємств в Долинському районі.

У семінарі - нараді брали участь: ДП «Болехівський лісгосп» Барчук Р.М., Безрукий Л., ДП «Брошнівський лісгосп» Коляджин І.Ф., Мицак С.В.; ДП «Осмолодський лісгосп» Завадецький І.; НГВУ «Долинанафтогаз» Рудевич Р.А.,Ротай І.М.; ТОВ «Уніплит» Шевчук Т.Б.; ТОВ «Транс-Захід» Закусило А.В.; ТОВ «Протектор» Гордієвич С.; ТОВ «Влад-плюс» Цюк Н.І.; Долинська ЦРЛ Крайник О.Т.; ТОВ «Долина АГРО» Базюк А.В., Неборачко Т.М.; ТОВ «Секюрайті» Харів Я.П.; Болехівський ККП Микитин Г.Є.; Долинський ККП Ільків Р.І.; Вигодський ККП Борис Я.Ю.; ТС «Партнер ТОВ» Сова З.В.; ТОВ «Інтер’єр» Гринюк І.О.; Голова асоціації деревообробників Соболевський І.М.; ПП «Костюк» Костюк І.Й.

Семінар - нарада проходила за таким порядком денним:

  1. Вступне слово начальника Долинського відділення УВД Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області Тисяк Людмили Йосипівни.
  2. Презентація державного підприємства «Вигодське лісове господарство» - Матусевич Олександр Борисович.
  3. Про позитивний досвід роботи ДП «Вигодське лісове господарство» з організації роботи з охорони праці та профілактики травматизму – інженер з охорони праці Кузів Ігор Михайлович.
  4. Стан виробничого травматизму в області та районі за 2018 рік та роль служби охорони праці підприємств в посиленні профілактичної роботи по запобіганню виробничого травматизму-головний спеціаліст- страховий експерт з охорони праці Долинського відділення УВД Фонду ССУ Цюк Ігор Миколайович.
  5. Виступи учасників семінару.
  6. Різне

До відома учасників семінару - наради було доведено стан промислової безпеки та охорони праці, порівняльна динаміка виробничого травматизму на підприємствах, в організаціях та установах Долинського району.

Також присутні були ознайомлені з законодавчими і знову прийнятими нормативними правовими актами у сфері промислової безпеки та охорони праці,  з основними напрямками і організацією роботи служб охорони праці на підприємствах. 

В ході проведення семінару - наради акцентовано увагу присутніх на тому, що якщо працівники підприємств неухильно дотримуватимуться норм безпеки, а роботодавці сумлінно виконують вимоги законодавства про охорону праці, то тільки в цьому випадку знизиться виробничий травматизм, зменшиться кількість нещасних випадків на виробництві. Тому спільними зусиллями можна створити здорові і безпечні умови праці, мінімізувати загрози здоров'ю та життю працівників в їх виробничій діяльності.

Начальник Долинського відділення УВД Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області Тисяк Людмила Йосипівна розповіла присутнім про особливості оплати праці на підприємствах, щодо гарантій і компенсацій, передбачених трудовим законодавством.

Головний спеціаліст-страховий експерт з охорони праці Долинського відділення УВД Фонду ССУ Цюк Ігор Миколайович ознайомив учасників заходу про стан виробничого травматизму в області та районі за 2018 рік та роль служби охорони праці підприємств в посиленні профілактичної роботи по запобіганню виробничого травматизму, торкнувся питання правового регулювання оплати праці працівників, забезпечення безпечної життєдіяльності населення, організації роботи з протипожежного захисту підприємств, щодо створення безпечних умов праці в сфері цивільного захисту населення.

Після закінчення семінару - наради, його учасниками задані питання організаторам наради і фахівцям з потрібних тем, на які були надані вичерпні відповіді.

Учасники семінару-наради відзначили, що основну роль в забезпеченні дотримання вимог охорони праці, здійснення контролю за їх виконанням на підприємствах повинна відігравати служба охорони праці.

02 травня 2018 року в обласній філармонії імені Ірини Меланюк відбувся І-ший Івано-Франківський форум з охорони праці під девізом «Захищене та здорове покоління»за участю заступника голови ОДА Богдана Кобилянського, заступника голови обласної ради Сергія Басараба, голови Ради профспілок області Ігора Басюка, об’єднань організацій роботодавців, управлінь Держпраці і дирекції ФСС та широкого профактиву області.

На урочистому засідання відбулося підбиття підсумків огляду-конкурсу, оголошеного напередодні, на визначення кращого підприємства, установи, організації з питань охорони праці в рамках Всесвітнього дня охорони праці.  У конкурсі взяли участь 135 суб’єктів господарювання різних форм власності.

Форум став майданчиком для обміну досвідом між експертами, підприємцями і фахівцями з охорони праці Івано-Франківщини. Під час Форуму відбулися гострі дискусії щодо проблематики формування культури охорони праці та актуальних проблем цієї галузі.

За сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони праці подякою від імені голови Івано-Франківської облдержадміністрації Олега Гончарука відзначили кращих фахівців Івано-Франківщини у сфері охорони праці.

Експертна комісія здійснювала аналіз поданих підприємствами та установами анкет і відбирала кращих. Нею було визначено кращих роботодавців щодо охорони праці у будівництві, харчовій, газовій, нафтогазовидобувній промисловості, машинобудуванні, енергетиці, транспорті, агропромисловому комплексі, лісовій та деревообробній, легкій, текстильній, шкіряній, целюлозно-паперовій промисловості, соціально-культурній сфері, житлово-комунальному господарстві тощо.

Нам приємно повідомити широку громадськість про те, що на цьому форумі ДП «Вигодський лісгосп» отримав І-ше місце в номінації "Лісова та деревообробна промисловість", як краще підприємство з охорони праці Івано-Франківської області 2018 року.

Так, за сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони праці подяку  голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Богдан Кобилянський вручив  директору ДП «Вигодський лісгосп» Олександру Матусевичу  та провідному інженеру з охорони праці ДП «Вигодський лісгосп» Ігору Кузіву.

Після основного засідання, в межах форуму голова Ради профспілок Ігор Басюк вручив подяки за сумлінну працю, вагомий внесок у реалізацію державної політики у сфері охорони праці та промислової безпеки, високий професіоналізм та з нагоди Всесвітнього дня охорони праці головам профспілкових організацій підприємств. Зокрема, нагороджено голову  нашої профспілки - Галину Воробець.

В межах Форуму та з нагоди Дня охорони праці відзнаки отримали також інші представники сфери охорони праці Івано-Франківської області.

В рамках Всесвітнього дня охорони праці в членських організаціях Ради профспілок Івано-Франківської області відбулася низка заходів, спрямованих на створення безпечних та здорових умов праці на підприємствах, профілактику виробничого травматизму. Відзначено кращі колективи (в різних номінаціях) практично зі усіх галузей.

Ігор Басюк, голова Ради профспілок області, привітав учасників зібрання та вручив подяки головам профспілкових комітетів підприємств-переможців за належне здійснення громадського контролю та створення безпечних умов праці в своїх колективах. Голова Ради профспілок Ігор Басюк закликав усіх працівників не нехтувати правилами охорони праці та використовувати всі необхідні засоби індивідуального захисту для того, щоб вберегти своє життя і здоров’я.

Такими заходами, Рада профспілок області та профільний комітет ОДА, привертає увагу насамперед роботодавців, як і всього суспільства до важливості створення безпечних умов праці, як і соціальної відповідальності бізнесу за здоров’я працюючих.

У 2012-2013 роках по ДП «Вигодське лісове господарство» нещасних випадків виробничого характеру не було. Також не було дорожньо-транспортних пригод з транспортними засобами підприємства. За цей же період не виникало загорань, пожеж в спорудах, адміністративних будівлях по підрозділах підприємства. Кожен рік по підприємству видається наказ про проведення курсового навчання з питань охорони праці і проводиться перевірка знань з питань охорони праці.

Відповідно до положення «Про оперативний, адміністративно-громадський контроль» по ДП «Вигодське лісове господарство» проводиться оперативний адміністративно-громадський контроль 3-го рівня. Службою охорони праці в 2012 році було зроблено 24 приписи і виявлено 118 порушень нормативно правових актів з охорони праці. В 2013 році 26 приписів і відповідно 137 порушень. За порушення вимог пожежної та техногенної безпеки в 2012 році за приписом начальника Долинського РВ УДІТБ було притягнуто до адміністративної відповідальності 5-х посадових осіб і оштрафовано на суму 425 гривень, в 2013 році - 4-х посадових осіб на суму - 340 гривень.

На забезпечення вимог безпеки по охороні праці виділяються достатні кошти, що відповідає нормативним вимогам (0,5 % фонду оплати праці). Так в 2012 році загальні витрати становили 59 807 гривень, в тому числі на проведення навчання з охорони праці – 13 681 гривень, забезпечення працівників спецодягом, взуттям та засобами індивідуального захисту відповідно до встановлених норм – 31 777 гривень, проведення обов’язкового попереднього, періодичного і позапланового медичного огляду працівників, зайнятих на важких роботах, роботах з небезпечними чи шкідливими умовами праці – 2050 гривень. У 2013 році загальні витрати – 464 414 гривень, на забезпечення спецодягу, взуття - 14 168 гривень, проведення цільового навчання – 35 106 гривень, механізація вантажно-розвантажувальних та інших важких робіт – 228 444 гривень.

Охорона праці Службою охорони праці підприємства у 2013 році проведено 26 перевірок. Питання охорони праці регулярно розглядаються на засіданнях комісії та профкому ДП «Вигодський лісгосп». Періодично проводяться виїзні семінар-наради по охороні праці. Тема Всесвітнього дня охорони праці в 2013 році - «Профілактика професійних захворювань». В усьому світі професійні захворювання – головна причина смертності від виробничої діяльності. По оцінці МОП, щорічно з 2,34 млн. смертей на робочому місці лише 321000 відбувається внаслідок нещасного випадку. Інші 2,02 млн. смертельних випадків (або 5500 смертей у день) – різні види професійних захворювань. Недосконалість системи профілактики професійних захворювань створює серйозний негативний вплив не тільки на працівників і їх родини, але й на суспільство в цілому. Мова йде про вартість втрат через зниження продуктивності й навантаження на систему соціального забезпечення. Профілактика набагато ефективніша та й менш затратна, чим лікування або реабілітація. Усі сторони суспільного виробництва можуть і повинні вживати конкретних заходів, щоб розширити можливості профілактики професійних захворювань. ДП «Вигодський лісгосп» з 1996 року проводить місячник присвячений цій даті. Створено План Заходів з підготовки та проведення Дня охорони праці, в якому основний акцент поставлений на тому що здоров’я наших працівників – це і є основне завдання адміністрації і профспілкового комітету нашого підприємства. Здорові люди - багата Держава. Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також для того, як створення й просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. З 1996 року Міжнародна конфедерація вільних профспілок (МКВП) відзначає Міжнародний день пам'яті працівників, що загинули або одержали травми на виробництві. 28 квітня 2013 року на підприємстві був проведений Місячник охорони праці з нагоди Всесвітнього дня охорони праці. По результатах оглядів-конкурсів з охорони праці та культури виробництва премійовано кращі працівники лісгоспу – переможців конкурсу та окремих працівників у номінаціях «Кращий за професією», «Кращий працівник», «Краща виробнича дільниця»

На підприємстві розроблені та здійснюються Заходи спрямовані на виконання галузевої Програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2011-2014 роки. На підприємстві відбулися змагання вальників лісу 27 червня 2013 року в обласному управлінні лісового та мисливського господарства на базі ДП «Солотвинський лісгосп» наші лісоруби демонстрували свою вправність у володінні бензопилою та доводили, що саме вони гідні називатися найкращими. Обласні змагання вальників лісу проводились Івано-Франківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, за підтримки Товариства лісівників України та за ініціативою Державного агентства лісових ресурсів України. На змагання були запрошені представники преси, телебачення та дилери найвідоміших фірм, виробників інструментів для заготівлі лісу та догляду за ним. Учасники змагалися у звалюванні дерева, обрізанні сучків, монтажі нового ланцюга, розкряжуванні стовбура комбінованим різом та на точність. Оскільки професія вальника лісу важка і небезпечна, молодь неохоче йде працювати на звалюванні лісу. Тому основна мета змагань – популяризувати цю професію, донести до громадськості її важливість. Переможців нагородили грамотами, цінними подарунками і грошовими преміями не тільки від організаторів, а й від фірм-партнерів. Переможці змагань представляли Івано-Франківщину та Долинський район на республіканських змаганнях, які відбулись на базі ДП «Тетерівське лісове господарство» Київського обласного управління лісового та мисливського господарства в серпні 2013 року.

77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX