ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛІСИ УКРАЇНИ"
Філія «Вигодське лісове господарство»

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ




СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ Новини галузі

НОВИНИ ГАЛУЗІ


Замголови Держлісагенства заявив, що ціна українського лісу — це комерційна таємниця

“Ціна на український ліс – комерційна таємниця” – заявив замісник голови Держлісагентства В.Н. Бондарь. Цінові та економічні показники лісгоспів, за словами чиновника, є «комерційною таємницею», а Держлісагентство на ситуацію з непрозорими прямими договорами на продаж деревини жодним чином не впливає.

Як відзначають фахівці питань лісового сектору, ціни на деревину за асортиментом у динаміці приводять усі державні компанії Європи. І чомусь лише в системі Держлісагентства України це комерційна таємниця.

Нелегальний продаж лісу в Україні досяг критичного рівня: площа незаконної вирубки у 2017 році оцінюється у 26 тис. куб. м лісів, а завдані державі збитки складають, за оцінками експертів, до 157,5 млн грн. Разом з тим, Держлісагентством не було проведено черговий облік лісів нібито через нестачу фінансування. Але на прес-конференції М.П. Мартинюка, яка відбулась в останні дні 2017 року, було озвучено цифру в 25 мільйонів гривень – саме таку суму за підсумками 2017 роки було повернено до держбюджету статтею «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді».

Тим часом, за 10 місяців 2017 року Україна експортувала в Румунію паливних дров на 18 млн. доларів, а Румунія отримала дров тільки на 9,4 млн. доларів. Натомість в якості бонусу вона імпортувала на 14,5 млн. доларів ділової деревини, яку з України заборонено експортувати законом про мораторій.

Дата публікації: 08.05.2018 | Кількість переглядів: 3563 | Детальніше...
Україна може втратити ліси через масове нашестя комах-шкідників

Україна може втратити ліси через масове нашестя комах-шкідників

 Україна зіткнулася з проблемою знищення значної частини лісів на своїй території через нашестя комах-шкідників, які активізувалися через глобальне потепління. 

Про це в коментарі «112.Украіна» заявили фахівці. 

«Якщо раніше деякі види комах завдавали шкоди лісам протягом життя 1-2 генерацій, зараз роблять це протягом 3-4. Плюс вони дуже активно поширюються. Прогнози такі, що найближчим часом Україна може зовсім втратити свої соснові ліси в найближчому майбутньому », - говорить провідний фахівець проекту ФАО з питань зміни клімату Тамара Кутонова. 

«До нас зверталися лісники з Житомирської області. Вони стурбовані такою проблемою як короїд-типограф, жук буквально знищує їх посадки. У Житомирській області розвиток весняних процесів зараз відбувається в середньому на місяць раніше, ніж 30 років тому назад. Ці жуки починають свою діяльність на місяць раніше. І, природно, з таким теплим вереснем, як найчастіше буває в останні роки, вони, починаючи з середини березня і до замерзання, встигають багаторазово розмножитися », - додає начальник відділу агрометеорології українського Гідрометцентру Тетяна Адаменко. 

За її словами, така ж ситуація спостерігається і з іншими шкідниками, зокрема кліщами і колорадським жуком, який зимує тепер на меншій глибині. Це означає, що з ґрунту він може піднятися на поверхню набагато швидше, ніж раніше. 

ФАО констатує і прогнозує зростання попиту на засоби захисту рослин. Через зміни клімату лісу також частіше страждають від буреломів і пожеж.

Дата публікації: 07.05.2018 | Кількість переглядів: 3637 | Детальніше...
Країна посилює превентивні заходи

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА. Коли термометр за вікном уже вранці сміливо переходить позначку 20 градусів тепла, то зовсім не дивує свіжий прогноз Українського гідрометцентру: на нас гарантовано чекає посушливе й спекотне літо з високим рівнем пожежної небезпеки на території всієї країни. «Кількість опадів у літній період очікуємо переважно меншою за норму. Водночас — нерівномірність опадів, зростає кількість і тривалість періодів посушливої та спекотної погоди. Уже тепер у більшості регіонів країни почалася ґрунтова посуха. У літні місяці очікується температура повітря вища за норму на 1—1,5%», — заявив директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Людський чинник і кліматичні умови — це дві головні статті ризику виникнення пожеж. На цьому наголосив віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко. I додав, що в пожежонебезпенний період головне — координація дій усіх служб. Вони повинні діяти злагоджено під час виникнення надзвичайних ситуацій. «Міноборони — контроль за проведенням навчань на військових полігонах. Держлісагентство — контроль за в’їздом автотранспорту та перебуванням людей у лісових зонах. Держводагентство — зволоження торфовищ у пожежонебезпечний період, Держагентство з управління зоною відчуження — превентивні заходи. Кожен знає свої обов’язки. Єдина вимога — якісна, професійна й ефективна координація та виконання заходів. Найголовніше для нас — безпека людей», — наводить слова урядовця його прес-служба.

Дата публікації: 05.05.2018 | Кількість переглядів: 3417 | Детальніше...
Що не можна робити при надзвичайному рівні пожежної небезпеки

По всій Україні на травневі свята зберігається надзвичайний рівень пожежної небезпеки, тому рятувальники розповіли, що не можна робити у цей період.

У Держслужбі з надзвичайних ситуацій на своїй офіційній сторінці в соцмережі Facebook нагадали про правила поведінки під час пожежонебезпечного періоду.

Відзначається, що синоптики попередили про те, що високі температури протримають в країні ще до кінця тижня. Ось що заборонено робити упродовж надзвичайного рівня пожежної небезпеки:

Відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
  • Розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • Заїжджати автомобілем до лісу;
  • Палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
  • Залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • Полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;
  • Створювати смітники та спалювати відходи;
  • Спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;
"Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером 101", – наголошують у ДСНС.
Дата публікації: 03.05.2018 | Кількість переглядів: 3729 | Детальніше...
Деревообробники просять Порошенка встановити чіткі правила збуту деревини

Крім того, деревообробники просять чинного президента не допустити скасування мораторію на експорт деревини за кордон.

Представники деревообробної галузі просять президента Петра Порошенка встановити чіткі правила збуту деревини в Україні. Про це вони заявили сьогодні на прес-конференції, передає кореспондент інтернет-видання UA1
Також деревообробники просять Порошенка не допустити скасування мораторію на експорт деревини за кордон. Українські деревообробники скаржаться на відсутність прозорої політики в лісопромисловій галузі.
"Ми сьогодні, маючи 9,6 млн гектарів лісових площ, можемо вийти на товарооборот до 30 млрд євро на рік. Для цього є всі можливості. Але для цього необхідна прозора, зрозуміла державна політика в галузі лісопромислового комплексу", – говорить голова Асоціації деревообробних і лісозаготівельних підприємств Західної України Ігор Соболевський.
Деревообробники кажуть, що у більшості з них, незалежно від регіону, який вони представляють, однакові проблеми – необґрунтована ціни на деревину, заборона на вирубку лісів, відсутність прозорого механізму продажу/купівлі необробленої деревини тощо.
За їхніми словами, сьогодні розроблено кілька законопроектів та положень, які схвалили представники асоціацій та подали до Держлісагентства, проте відомство їх не підтримало. На думку Соболевського, законопроекти, які приймаються у парламенті ставлять під загрозу існування галузі. Зокрема, він вважає, що шкодить галузі законопроект про концесії.
Представники деревообробної галузі кажуть, що президент уже підтримував галузь і хоч його накази не завжди виконуються, вони сподіваються, що він відреагує на їх звернення. В ньому зокрема йдеться про таке: "Ми звертаємося до нього, щоб він нас почув і взяв під особистий контроль, щоб не допустити напруги в галузі. Ми хочемо чесні правила на ринку деревини – не схеми та не закулісні переговори".

Дата публікації: 25.04.2018 | Кількість переглядів: 4084 | Детальніше...
Зберегти ліс — забезпечити робочі місця: Кейс України

Передамо наступним поколінням «лисі» Карпати?

Далеко не всі країни мають таку розкіш, як промислові ліси, а потреби в цій сировині та виробах із неї завжди були, є і будуть.

Відповідно, світовий ринок із задоволенням готовий безмежно споживати таку сировину, як ліс-кругляк.

Це майже безвідходна сировина, з якої можна виробляти безліч корисних речей: папір, меблі, енергетичні ресурси, транспортні піддони, будівельні матеріали, готові будівлі тощо. А свого часу це були державні флотилії. 

Саме через це різні країни на різних етапах потрапляли у небезпечні пастки. 

Світова практика знає багато кейсів, коли, як правило, невеличка група осіб, маючи певний доступ до адміністративного ресурсу, створювала справжні екологічні катастрофи через шалені вирубки лісів у перегонах за отриманням швидких грошей за мінімальних витрат. 

Водночас варто пам’ятати, що зайнятість, додана вартість та податки формуються безпосередньо там, де відбувається обробка та переробка. Тобто, експортуючи необроблений ліс, країни втрачають робочі місця, заробітні плати, податки тощо.

Саме у таких критичних ситуаціях історично з’являлася державна політика.

Дата публікації: 24.04.2018 | Кількість переглядів: 3629 | Детальніше...
У цьому скликанні парламенту не знайдеться і 100 голосів за скасування мораторію на експорт лісу-кр

Чи варто знімати мораторій на експорт лісу-кругляка до ЄС? Яка може бути альтернатива? Коментує Остап Єднак
Гість ефіру — народний депутат Остап Єднак.
Анастасія Багаліка: Ще 2015 року введений мораторій на експорт лісу-кругляка до Євросоюзу, але буквально днями з’явився матеріал у виданні «Європейська правда», у якому автори цього матеріалу стверджують, що у розпорядженні «Європейської правди» є лист від єврокомісара з питань торгівлі до першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва. В цьому листі йдеться про таке: якщо Україна не зніме мораторій на експорт, у ЄС не буде іншого шляху, окрім почати арбітражну процедуру щодо Києва, оскільки цей мораторій порушує асоціацію з ЄС.

Остап Єднак: Мораторій на вивіз лісу-кругляка був прийнятий у вигляді закону в 2015 році українським парламентом. На даний момент часу, найближчі рік чи два, в цьому скликанні парламенту немає голосів підтримки. Я думаю, не знайдеться навіть 100 голосів, щоб його скасувати. Регулярно Європейська комісія ставить такі питання перед урядом України, який, на жаль чи на щастя, тут нічого не може вдіяти.

Дата публікації: 23.04.2018 | Кількість переглядів: 3705 | Детальніше...
На порозі торгівельної війни: Україна і ЄС вийшли на новий етап спору про ліс-кругляк

На порозі торгівельної війни: Україна і ЄС вийшли на новий етап спору про ліс-кругляк

Мораторій на експорт лісу-кругляка - одне з найболючіших питань в наших взаєминах з Євросоюзом. Це рішення, прийняте ще в 2015 році, спочатку викликало протести ЄС, а в минулому році саме через цю проблему Україна не отримала 600 млн. євро макрофінансової допомоги. Насправді мав зірватися також попередній транш (ще 600 млн.), який нам дали без скасування мораторію, тільки "під чесне слово" президента. Петро Порошенко дійсно не раз обіцяв партнерам зняти цю заборону. Цього так і не відбулося, але варто відзначити: це не було провиною президента. Проблема - в Раді, де навіть близько немає для цього голосів. Але днями Україні все ж доведеться прийняти непросте рішення. Євросоюз вже написав до Києва лист, в якому дав кілька варіантів і попередив, що "замовчати" проблему не вийде.

Наслідки конфлікту, в залежності від обраного шляху, можуть виявитися хворобливими. Або для країни, або особисто для президента і його партії (не забуваємо про майбутні вибори), або для обох. І хоча всі сторони запевнили, що не доведуть справу до торгівельної війни і до звернення ЄС до СОТ, Порошенко і Гройсману рано чи пізно доведеться приймати політичне рішення.

Дата публікації: 19.04.2018 | Кількість переглядів: 3712 | Детальніше...
Школярі разом з працівниками Мінагрополітики, Держлісагентства та Держпродспоживслужби висаджували л

16 квітня представники Мінагрополітики, Держлісагентства, Держпродспоживслужби, учні шкільних лісництв взяли участь у посадці лісу в рамках щорічної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Висадка саджанців пройшла на території Мигальського лісництва державного лісогосподарського підприємства «Тетерівський лісгосп» Київської області. Зокрема, було висаджено майже 20 тис. саджанців на площі 2 га.
Метою акції є залучення громадськості до створення та відновлення лісових насаджень, виховання в них бережливого ставлення до природи, дотримання правил поведінки у лісі. Також лісівники прагнуть надати широкого громадського резонансу проблемі збереження лісових насаджень, підвищення довіри громадян до діяльності лісогосподарської галузі.
Акція стартувала 21 березняу Міжнародний день лісів і триває протягом місяця – до Дня довкілля, який цього року припадає на 21 квітня. З цієї акції в Україні традиційно починається лісокультурна кампанія, під час якої державні лісогосподарські підприємства розпочинають відтворювати лісові насадження на минулорічних зрубах та створювати нові ліси.
Зазначимо, у 2017 році загалом відтворення лісів відбулося на площі майже 54 тис. га. У порівнянні, це площа 74,5 тисячі футбольних полів.

Довідково:
Міжнародний день лісів започатковано Генеральною Асамблеєю ООН у 2012 році. Свято відзначається щорічно, починаючи з 21 березня 2013 року.

 

Дата публікації: 18.04.2018 | Кількість переглядів: 5323 | Детальніше...
Подавший у відставку глава МінАПК погодився повернутися на посаду - ЗМІ

Міністр агрополітики Тарас Кутовий, який написав заяву про відставку, може переглянути своє рішення.
Про це повідомляють Вести з посиланням на джерело в Кабміні.
У відставку Кутовий подав понад 10 місяців тому - 23 травня 2017 року, але вона так і не була проголосована парламентом. Весь цей час він формально перебував у відпустці.
Як повідомило джерело в Кабінеті міністрів, у Кутового закінчився черговий термін відпустки та наступний він вирішив не оформляти.
«Він всерйоз розглядає варіант повернення в міністерство», - сказало джерело. Крім того, за його словами, повернення Тараса Кутового - представника дружньої БПП партії УДАР, бажають в Адміністрації президента.
«Було кілька зустрічей в АП, його вмовляли повернутися», - сказав він.

Дата публікації: 17.04.2018 | Кількість переглядів: 4788 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ][ 36 ][ 37 ][ 38 ][ 39 ][ 40 ][ 41 ][ 42 ][ 43 ][ 44 ][ 45 ][ 46 ][ 47 ][ 48 ][ 49 ][ 50 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX