ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛІСИ УКРАЇНИ"
Філія «Вигодське лісове господарство»

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ




СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ Новини галузі

НОВИНИ ГАЛУЗІ


На Вінниччині проходить розширене засідання виїзної колегії Державного агентства лісових ресурсів

Сьогодні у Вінниці, на базі обласного управління лісового та мисливського господарства, розпочалося дводенне розширене засідання виїзної колегії Державного агентства лісових ресурсів України.
У роботі колегії взяв участь перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Андрій Гижко. Під час звернення о присутніх Андрій Гижко озвучив актуальні проблеми діяльності лісового господарства, а також відзначив плідну співпрацю органів влади Вінниччини з лісівниками області в питаннях підвищення лісистості регіону.
Головуючий на засіданні колегії заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар, відзначив, що саме Вінниччина є полігоном передового досвіду в умовах Поділля з підвищення продуктивності лісів та збагачення їхнього породного складу.
Адже в межах України Поділля має найбільш сприятливі кліматичні та грунтові умови для розвитку і росту цінних аборигенних порід. 
На Вінниччині дубові насадження складають 80% площ лісових угідь – тут найкращі умови для вирощування дуба. В межах Подільського регіону насадження дуба звичайного займають близько 318 тис. га, з них майже 50% зростає у Вінницькій області – 152 тис. га. 
Під час колегії Держлісагентства, лісівники-фахівці лісового та мисливського господарства, науковці з усієї України обговорюють питання лісовідновлення та лісорозведення, сучасних методів формування високопродуктивних лісів майбутнього, ведення мисливського господарства. Вінницькі лісівники мають багатий багаторічний досвід вирощування дубових дібров і готові поділитися ним з колегами.
Про сучасний стан лісовідновлення та формування високопродуктивних лісових насаджень у дібровах Вінниччини на засіданні виступає Анатолій Бондар, начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства. 
За його словами, держпідприємства лісового господарства Вінниччини велику увагу приділяють питанням невиснажливого використання лісових ресурсів та формування біологічно стійких високопродуктивних насаджень: впродовж останніх 20-ти років тут впроваджують у виробництво власні, науково обгрунтовані, нові технології створення та вирощування лісових культур.
Окрім того, під час колегії буде обговорено питання санітарного стану лісів та масового всихання дерев через засилля шкідників.

Дата публікації: 27.06.2018 | Кількість переглядів: 3371 | Детальніше...
Як боротися із короїдом, - розповіли шацьким лісівникам науковці

Кожна людина знає, що ліси – це зелені легені планети. Але через нашестя короїда в соснових лісах для України ця проблема може обернутися екологічною катастрофою.

Про те, як зупинити «зелену пожежу» в лісах, як виявляти та як діяти – розповіли працівникам ДП «Шацьке УДЛГ» на нараді-семінарі наукові співробітники Поліського філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства Василь та Олена Бородавки. У семінарі також взяли участь Людмила Цевух, в.о. Шацького селищного голови, Олександр Наумич, депутат Шацької районної ради, голова постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів, лісового господарства, державності, законності та правопорядку, та Микола Кузнєцов, заступник директора ДП «Шацьке УДЛГ».

Як відзначив на початку свого виступу Василь Бородавка, сьогодні Україна займає перше місце в Європі за темпами поширення короїду та всихання лісів. Дуже актуальною ця проблема в останні роки стала для Волинських регіонів. Тому головне завдання шацьких лісівників на сьогодні – зупинити нашестя шкідника та зберегти ліси району, адже ситуація, зважаючи на серйозність проблеми, ще є контрольованою та не набула широких масштабів, як у деяких районах області. Якщо ж короїда вчасно не зупинити, то через декілька років ця проблема може перерости в рівень національної безпеки для України, а площі ураження можуть збільшитися в 2-3 рази.

Дата публікації: 22.06.2018 | Кількість переглядів: 3289 | Детальніше...
Досвід Австрії у веденні лісового господарства дуже важливий для України, - Володимир Бондар

19 червня делегація Держлісагентства під керівництвом заступника Голови відомства Володимира Бондаря, під час візиту до Республіки Австрія, обговорили питання співпраці в галузі лісового господарства зі своїми колегами державної лісової компанії Австрії.

Перебуваючи безпосередньо в лісових масивах сторони обговорити питання застосування поступових та вибіркових методів заготівлі деревини.

За словами австрійських лісівників, в Австрії власник лісу має право без погоджень проводити суцільні рубки на ділянці до 0,5 га, рубка на ділянці 0,5-2 га потребує відповідного дозволу. Власник лісової ділянки зобов'язаний вчасно проводити заходи боротьби з хворобами та шкідниками. Якщо заходи вчасно не проведені, то власника зобов'язують їх вжити, використовуючи законодавчі норми.

Окрім того, як було зазначено, австрійські ліси також страждають від нашестя короїдів. Пошкоджена деревина, при перших ознаках, одразу прибирається з лісу і вивозиться у першу чергу.

Дата публікації: 20.06.2018 | Кількість переглядів: 3204 | Детальніше...
Володимир Бондар обговорив з директором австрійського Лісового дослідницького центру Пітером Майером

Українська делегація під керівництвом заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимира Бондаря перебуває в Республіці Австрія для обміну досвідом та налагодження співпраці у галузі лісового господарства.

Зокрема, сьогодні відбулася зустріч та обговорення низки питань у Лісовому дослідницькому центрі щодо адаптації лісового господарства до змін клімату.

Австрійські дослідники мають детальну інформацію щодо як позитивних, так і негативних наслідків змін клімату. Наприклад, за їхніми даними, ялина зараз має кращий приріст, однак за наступні 30 років ця порода дерев, основна для Австрії, може зникнути.

Також заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар та директор австрійського Лісового дослідницького центру Пітер Майер обговорили питання щодо підготовки національної звітності по Рамковій конвенції ООН зі змін клімату. Австрійські лісівники звертають увагу на те, що у найближчій перспективі матимемо великі проблеми зі станом лісового господарства внаслідок погіршення стану лісів та короїдного всихання.

Володимир Бондар, у свою чергу, також зазначив, що проблема поширення короїдів та масового всихання лісів дуже актуальна для України.

Дата публікації: 20.06.2018 | Кількість переглядів: 3721 | Детальніше...
Смертельні дари лісу: ці ягоди краще обходити стороною

Якими б апетитними не здавалися дари природи, їсти всі поспіль ні в якому разі не можна

З весни по осінь багато люблять піти в ліс по гриби і ягоди. Але якими б апетитними не здавалися дари природи, їсти всі поспіль ні в якому разі не можна. Ми обрали ті з них, підкріпившись якими в кращому випадку можна відбутися харчовим отруєнням, у гіршому — все закінчиться більш сумним кінцем.

Дата публікації: 19.06.2018 | Кількість переглядів: 4886 | Детальніше...
Александер Шкурла: «Ліс – це багатофункціональний механізм». Green Video

Виступ Александера Шкурли, фахівеця із залучення інвестицій, стратегічна група радників для підтримки реформ при КМУ.

Проблема реформування лісового господарства комплексна. Потрібно, щоб за кожним засіданням починалися конкретні кроки. Ліс – це багатофункціональний механізм, це не тільки заготівля деревини, це й розвиток туризму, розвиток сільського господарства, екологічні функції і т.д. Уряд має брату лідерську функцію, щоб не виникали диспропорції часткових інтересів кожного учасника. Щоб не доводити ситуацію в лісовому господарстві до критичних точок, потрібно реагувати на суспільну думку. Неможливо чекати прийняття стратегії або лісової політики, і тільки після того рішати те, що назріло.

Дата публікації: 18.06.2018 | Кількість переглядів: 4169 | Детальніше...
У Галицькому нацпарку створюють наукові полігони для дослідження лісу

У Галицькому національному природному парку розпочато польовий сезон із закладання лісових постійних пробних площ, основною метою яких є створення наукових полігонів для аналізу та моніторингу лісових насаджень

У Галицькому лісництві, квартал 20, виділ 22, площа 0,5 га проводиться підготовка та закладання постійної пробної ділянки № 6, пише прес-служба Галицького НПП .

У Галицькому НПП на території Галицького лісництва в урочищі Водники вже зростають насадження із вмістом сосни кедрової корейської. Ці ділянки заклав ще у 1983 р. заслужений лісівник Микола Йосипович Кудляк. Лісові культури було створено на чорноземах опідзолених.

Дослідження проводили на постійній лісонасінній ділянці сосни кедрової корейської (кв. 20, вид. 23, площа – 3,2 га).

Сучасний склад насадження на постійній лісонасінній ділянці не змінився від початкового – 3Скдк3Мя2 Дзв2Бкл. Тип лісу на досліджуваній ділянці – свіжа букова діброва (D2- бкД), який є характерним для дуба лісового, сосна кедрова корейська зростає за першим класом бонітету.

Дата публікації: 15.06.2018 | Кількість переглядів: 3502 | Детальніше...
До лісу по ягоди можна ходити тепер тільки з дозволу лісника

Село неначе погоріло,
Неначе люди подуріли,...

Відтепер, для того, щоб збирати гриби чи ягоди у лісі, необхідний лісовий квиток.

Як повідомляє прес-служба Львівської обласної ради, заготівля другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань (ягоди, гриби, лікарські рослини) для потреб виробничої та комерційної діяльності належать до спеціального використання і проводиться за плату на підставі спеціального дозволу – лісового квитка.

«Суб’єктам підприємницької діяльності для отримання дозволу (лісового квитка) на заготівлю (плодів, ягід, грибів) необхідно звертатись до постійних лісокористувачів (лісогосподарських підприємств), яким затверджені ліміти у встановленому порядку», – йдеться у повідомленні.

Надходження коштів від сплати рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів будуть спрямовані на рахунки місцевих рад та рахунки постійних лісокористувачів (лісогосподарських підприємств).

Нагадаємо, Львівська обласна рада прийняла рішення від 15.05.2018 року «Про погодження лімітів на спеціальне використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань».

Дата публікації: 15.06.2018 | Кількість переглядів: 3596 | Детальніше...
Держлісагентство нагадує про можливість перевірки заготівлі та транспортування деревини он-лайн

Вже рік на офіційному веб-сайті Держлісагентства діє та постійно оновлюється рубрика #ВідкритіДані.

Тут можна переглянути:

- реєстр лісорубних квитків на заготівлю деревини
- стан лісової сертифікації відповідно до міжнародних вимогFSC
- плани лісонасаджень
- фінансові звіти

Окрім того, можна переглянути електронний перелік виданих сертифікатів про походження лісо- та пиломатеріалів, а також перевірити легальність лісопродукції.

«Ми працюємо над тим, щоб люди якомога більше знали про лісову галузь. Суспільний контроль є важливим для нас. Лісівники дедалі більше починають працювати відкрито. І будь-хто може перевірити та упевнитись у легальності дій. Якщо ж хтось виявить порушення – звертайтеся до Держлісагентства та правоохоронних органів», - зазначив заступник Голови відомства Володимир Бондар.

Сервіси для перевірки та контролю доступні за посиланням:

 

 

Дата публікації: 12.06.2018 | Кількість переглядів: 3656 | Детальніше...
«Україна може втратити соснові ліси»

        Як зупинити зменшення біорізноманіття у країні?

На 5 червня припадає Всесвітній день охорони довкілля. Сьогодні біорізноманіття флори, фауни та мікробіоти України складає 72 тисячі видів. При цьому, за даними фахівців, кількість видів, які потребують захисту, збільшилася на 35%. Науковці так описують основні загрози біорізноманіттю: знищення природного середовища існування тваринного світу і місць зростання рослин, їхні фрагментація та деградація, по-друге, негативний вплив глобальних змін клімату, третє — поширення в Україні чужорідних видів хвороб і шкідників. 

Екологи називають основною причиною зникнення видів рослин і тварин — руйнування екосистем, тобто місць, де ці види звикли рости чи жити. Це руйнування відбувається як внаслідок людської діяльності, так і внаслідок змін клімату та інших чинників. Це є причиною вимирання 83% ссавців і 85% птахів. Сьогодні фахівці акцентують увагу навіть не на ролі людського фактору у цих змінах, а на впливі змін клімату та поширенні шкідників, які «виживають» аборигенні види.

Дата публікації: 07.06.2018 | Кількість переглядів: 3057 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ][ 36 ][ 37 ][ 38 ][ 39 ][ 40 ][ 41 ][ 42 ][ 43 ][ 44 ][ 45 ][ 46 ][ 47 ][ 48 ][ 49 ][ 50 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX