ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛІСИ УКРАЇНИ"
Філія «Вигодське лісове господарство»

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ




СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ Новини галузі

НОВИНИ ГАЛУЗІ


ПОВАЛИТИ ДЕРЕВО ЗА ХВИЛИНУ, РОЗПИЛЯТИ КОЛОДУ ЗА СЕКУНДИ: НА БУКОВИНІ ВІДБУЛИСЯ ЗМАГАННЯ ЛІСОРУБІВ

Учасників змагань випробували на точність і швидкість.
У Сторожинецькому лісгоспі на Буковині на швидкість і вправність змагалися найкращі лісоруби краю. Для турніру використали лише сухостій - жодне здорове дерево не постраждало, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.
Перше завдання на точність – спиляти дерево, аби воно впало у визначений бік. Погрішність – не більше півметра. Поруч вже заготовані колоди розпилюють упоперек. Зрізаний шмат колоди має бути ідеально рівним. 
Наступне завдання – відпиляти шматок колоди так, аби не зачепити лист фанери, на якому вона лежить.

Кращі буковинські лісоруби змагалися на швидкість і вправність
Повалити 20-метрове дерево за хвилину, за лічені секунди відсікти гілки і розпиляти колоду - на Буковині на швидкість і вправність змагалися найкращі лісоруби краю. Для турніру використали лише сухостій - жодне здорове дерево не постраждало.
ТСН. 19:30 Вчора, 20:52
Чи не найскладніше – відокремити гілки та сучки від вже поваленого дерева. Тут, окрім точності, важлива і швидкість – досвідчені лісоруби впораються з 7-метровою колодою менш ніж за півхвилини. Утім, деякі учасники просто вражають своєю швидкістю – виконують завдання за 16 секунд.
Поки лісоруби б’ють рекорди швидкості та точності, поруч різьбяр бензопилою на очах у відвідувачів творить дерев’яну скульптуру. При цьому користується чотирма пилками.
Лісоруби зізнаються – уміння, які демонструють на змаганнях, навряд чи згодяться для щоденної праці у лісі. І тут-таки - просто на камеру - встановлюють рекорд України зі швидкісної заміни ланцюга на бензопилі: 11 секунд.

Кореспондент ТСН Олег Тудан 

Дата публікації: 17.08.2018 | Кількість переглядів: 4060 | Детальніше...
Закиди про тотальне вирубування лісу шкодять державі

Так вважає Голова Товариства лісівників України Юрій Марчук

– Юрію Миколайовичу, розумію, що Вам не вельми приємно говорити про так званий звіт сайту Еarthsight, але без розбору такого звіту ми не дійдемо істини. Ви, як науковець, добре знайомі з діяльністю профільних організацій. І добре орієнтуєтеся в реальних цифрах та балансах продажу деревини в Європі. То звідки взялися мільйони кубометрів вивезеного за кордон лісу та де дівся мільярд євро від так званої контрабанди лісу? І як ці мільйони кубів промайнули повз пильне око українських митників?
– Знаєте, нині в одній точці сфокусовано багато напрямків, які стали цікавими в передвиборній Україні. Традиційно, що у такі передвиборні роки загострюється ситуація політиками, які прагнуть заробити дивіденди на вибори, хтось дійсно хоче побороти негативні процеси, а хтось відпрацьовує різноманітні гранти. Яких тільки варіантів управління українським лісом не пропонувалося останнім часом, – то спочатку створюємо держкомпанію, то віддаємо всі лісгоспи в концесію, при цьому Південь три роки без бюджету, то звідкись з’являється стратегія, яку ніхто до цього не бачив, а потім Указ Президента України, яким потрібно впорядкувати всю систему. Численні поправки до Законів викликають суспільний резонанс, а тим часом сиплються звинувачення на лісівників. У ЗМІ з’явився документ, від якоїсь невідомої британської компанії. А вона дійсно невідома, за сім років, на міжнародних конференціях, консультаціях, форумах, на яких я побував, жодного разу такі експерти не з’являлися. І раптом вони вистрілюють таким документом, який просто таки обурив керівництво Уряду…

Але коли я починаю читати його, то бачу багато абзаців, які пам’ятаю зі звітів грантових організацій, експертів, які працюють сьогодні в Україні. Тому я вже не можу повірити в цифри, які ви згадували. Чи може бути в Україні 12 тисяч нелегальних пилорам? Чи можу я повірити цифрі, що ми сьогодні більше експортуємо пиломатеріалів, ніж переробляємо круглого лісу? Та ще й – «нелегального» лісу. Можливо, хтось не знає, що в Україні діє податкова система, при якій малий бізнес навіть не звітує з цього питання. 

Дата публікації: 16.08.2018 | Кількість переглядів: 3549 | Детальніше...
Вето на мораторій

Ігор СОБОЛЕВСЬКИЙ: ОЛІГАРХИ НАЦІЛИЛИСЯ ПОСТАВИТИ НА КОЛІНА ЛІСГОСПИ, ЗРУЙНУВАТИ ДЕРЕВООБРОБКУ І ПРИВАТИЗУВАТИ ЛІСИ

Микола ПЕТРИЧУК
За останні тижні сталися дві події, які заслуговують на те, аби про них докладніше розповісти нашим читачам, передусім тим, які працюють у держлісгоспах та на деревообробних і меблевих підприємствах краю.

  В. Гройсман  анонсував тотальні перевірки

18 липня відбулося засідання уряду, на якому в центрі уваги опинилося питання боротьби з контрабандою необробленої деревини. Вже по його завершенні прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на своїй сторінці у «Фейсбуці» написав емоційний пост: «За останні три-чотири тижні майже 1 000 вагонів лісу виїхали за межі України. Зазвичай це працює так: від нас вивозять «дрова», а за кордон вже заїжджає ліс-кругляк, ділова деревина високої якості. При цьому українські ліси вирубуються варварськими масштабами і продаються контрабандистами за копійки. Це не тільки тяжкий удар для екології України, а й знищення української лісопереробної галузі. Але контрабандисти забули, що самі задокументували свої злочини – під кожним вагоном, кожною партією лісу стоїть підпис конкретної людини на митному пункті».

Дата публікації: 14.08.2018 | Кількість переглядів: 3426 | Детальніше...
Олександр Кватирко: Питання лісової галузі давно стало політичним

В сучасних українських реаліях лісова галузь стала одним з основних ньюзмейкерів. 

Мораторій на експорт лісу-кругляка, сенсаційно-дивні дані з дослідження британської агенції Earthsight, засилля короїда, – «хранителів лісу» та їх чадо згадують все частіше. Нерідко питання лісової галузі переходить з економічно-господарської площини в суто політичну: в таких умовах десятки тисяч працівників державних лісгоспів ризикують втратити робочі місця, а державний та місцеві бюджети можуть залишитися без мільйонів гривень доходів.

Аби з’ясувати істину в найактуальніших питаннях лісової галузі, домовляємось про флеш-інтерв’ю з начальником Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександром Кватирком. В спекотний ранок п’ятниці в будівлі управління панує робоча атмосфера. 

На робочому місці застаємо і головного лісівника Волині. Олександр Кватирко дещо заклопотаний, але, як завжди, привітний. Лісівник тисне руку та запрошує присісти. На запитання відповідає лаконічно й точно, з військово-генеральською чіткістю та категоричністю. 

Дослідницька агенція з Британії Earthsight опублікувала досить суперечливе дослідження про вирубку лісів в Україні. Згідно з цими даними, сотні державних підприємств свідомо порушують правила заготівлі лісу. Зокрема, від 67 до 75% вирубок, за їх даними, є незаконними. Чи фіксувалися на Волині випадки незаконних рубок на державних лісових підприємствах?

Дата публікації: 14.08.2018 | Кількість переглядів: 4050 | Детальніше...
Квота, тюрма і мораторій на дрова

Верховна Рада встановила кримінальну відповідальність за контрабанду лісу

Микола ПЕТРИЧУК
3 липня парламент прийняв Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів». Народні обранці, здавалося б, нарешті таки почули громадськість, яка щодня у соцмережах б’є на сполох з приводу тотального вирубування лісів, зокрема у нас — на Закарпатті і Прикарпатті, Волині, Львівщині і Буковині (радимо, наприклад, зайти на сторінку спільноти «STOP — варварському знищенню Карпатських лісів» у «Фейсбуці», чи на сторінки у цій же соцмережі волонтерки «Карітасу» з Долини Зої  Соловйової й іванофранківки Лесі Геник). Та перш ніж поаплодувати нардепам, доречно дещо уважніше придивитися як до історії проходження закону в парламенті, так і до законотворчих норм, які він вводить.

На рік забули

Отож Олег Ляшко, Віктор Галасюк (голова Комітету  Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва), Олександра Кужель, Борислав Розенблат та ще шестеро нардепів ще 6 грудня 2016 року подали законопроект №5495 «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів». На той час його прийняття видавалося вкрай актуальним. Принаймні у пояснювальній записці автори законодавчої ініціативи «били» на те, що за перші 9 місяців 2016 року експорт кругляку, на який наклали мораторій, скоротився на 600 тис. тонн, зате на 200 тис. тонн зріс обсяг вивезення за кордон дров. «Це демонструє ймовірний масштаб контрабанди кругляку, — наголошували нардепи. — На жаль, невідомо скільки таких «дров» вивезли з України від того часу і до сьогодні».

Уже наступного дня Головне науково-експертне управління Верховної Ради і парламентський Комітет з питань промислової політики та підприємництва надали висновки щодо цього законопроекту. А 22 лютого 2017-го його надав і Комітет Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції. 

Дата публікації: 10.08.2018 | Кількість переглядів: 4226 | Детальніше...
БОРОНИТИ ГАЛУЗЬ ВІД НЕОБҐРУНТОВАНИХ НАПАДІВ

На запитання «Природи і суспільства» відповів заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар

– Володимире Нальковичу, якщо порівняти ситуацію з лісовим господарством зараз і 5 років тому, які позитивні чи негативні зміни відбулися в цій галузі? 
– Ми розриваємося, і не перший рік, між намаганням провести реформу лісового господарства, і намаганням інших структур, економічно потужних, бізнесових провести реформування лісового господарства в такий спосіб, щоб забезпечити собі максимальний економічний ефект. Ці структури не дивляться ні на соціальний, ні на людський фактори, є лише бажання заробити на цьому. Спочатку лісова галузь позбулася програми розвитку, і ми не маємо цілеспрямованого системного державного документа, який би характеризував, куди має рухатися лісова галузь. Свідомо чи ні, але його створення блокується. Галузь позбавлена перших керівників, які можуть вирішувати питання лісового господарства. 

Вже третій рік як державні підприємства позбавлені державного фінансування. Особливо боляче це вдарило по підприємствах південних, де за останні три роки звільнилася дуже велика кількість людей. На Півдні і на Сході ведення лісового господарства не є прибутковим, як скажімо, в Карпатах чи Поліссі. Там дуже складно знайти фахівця лісового господарства, який би дбав про ліс. Це завдає втрат і нашим ресурсним підприємствам, тому що частину ресурсу вони спрямовують до підприємств Півдня і Сходу. Це зробило неможливим підвищення заробітної плати, тому що економіка не спрацювала на плюс. 

Адже, якщо не заплатили гроші в тій же Львівській та Житомирській областях, то місцеві територіальні громади недоотримали коштів. Місцеві лісгоспи не змогли себе забезпечити відповідною технікою, а звідси – неможливість застосування технології розвитку ведення лісового господарства. 

Цього виявилося мало і галузь дискредитують різними нападками. Подивіться, як сьогодні чітко, як під диктовку, в різних засобах масової інформації використовують дані неурядової організації Earthsight, яка складається з однієї людини, нефахівця лісового господарства. 

Дата публікації: 08.08.2018 | Кількість переглядів: 3803 | Детальніше...
КОРОЇДИ Й ЛІСОЖЕРИ: ХТО НЕБЕЗПЕЧНІШИЙ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ЛІСІВ

"Україна Молода"
Доки закон зажерливості переважатиме закони моральні, жодне дерево в Україні не почуватиметься в безпеці.
Минулого тижня масове нищення лісових насаджень в Україні привернуло увагу одразу з кількох причин.
Найактуальніша для пересічного українця, від Києва до Карпат, — спровоковані зливами потопи.
Хи­жацьке вирубування смерек на Івано-Франківщині та в Закарпатті, дубів на Поліссі, змішаних лісів і паркових угідь довкола та всередині столиці з кожним роком чіпляє за живе все більше людей.
І змушує вдаватися до актів громадянської непокори не лише на словах. Бо втоплене на міському перехресті авто, залита повінню хата чи змитий гірським потоком хлів — це вже не абстрактне «природа — наш дім!», а таки твій особистий життєвий простір.
Резонанс у ЗМІ отримало також розслідування британської неурядової організації Earthsight щодо незаконного продажу української деревини за кордон.
Цю новину більше обговорювали «зелені» теоретики та позавладні політики. І все ж черговий міжнародний скандал, схоже, активізував державних функціонерів, змусив демонструвати, якими реальними діями можна ті ліси зберегти.
Скандал інспіровано?..
  Заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар тему розслідування британською неурядовою організацією Earthsight неконтрольованого експорту лісу в Європу спробував загасити контррозслідуванням. У Держлісагентстві з’ясували, на підставі яких документів ця організація оприлюднила своє звернення.
Зі слів Бондаря, оскільки організація розмiщується у Великобританії, зареєстрована в 2015 році і складається лише з однієї людини – директора (який, на його думку, не є фахівцем), її дослідження варті довіри лише частково.
«Представники Earthsight неофіційно зв’язувалися з нашими громадськими організаціями, активістами, які надавали їм свої дані. Хто ці активісти, які дані вони надавали, нам невідомо, але говорити, що це офіційні дані щодо вирубки, щодо експорту, сьогодні не можна. Вони не користувалися державними офіційними даними», — вважає заступник голови Державного агентства лісових ресурсів.
І зазначає, що розслідування побудоване на припущеннях, здогадках та висловлюванні неофіційних осіб, що суттєвих доказів не надають.
«Мало того, — почали виступати громадські активісти, які говорять, що дані, які в них узяли, перекручені й не відповідають дійсності, сфальсифіковані», — стверджує Бондар.
На його думку, скандал навколо розслідування був кимось інспірований і комусь безпосередньо вигідний.
Дата публікації: 31.07.2018 | Кількість переглядів: 4596 | Детальніше...
Уряд створить групи для аудиту вирубки лісів

Спільні аудит-групи, куди увійдуть представники ДФС, зокрема, податкової міліції, та Служби захисту економіки МВС, а також Мінагрополітики і Держгеокадастру, створять для проведення перевірки вирубки лісу. Про це під час засідання уряду заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, передає кореспондент УНН.

"Зараз з лісом розбираємось – сьогодні ми приймемо рішення на виконання доручень. Вже будуть спільні аудит-групи, куди увійде аудит-служба ДФС, податкової міліції та Служба захисту економіки МВС, плюс МінАПК і Держгеокадастр. Проаналізуємо і зробимо аудит всього, що було вирублено за останній період часу. І подивимось по кожному контракту – хто, куди, що вивозив і під яким виглядом", - заявив Гройсман.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко ветував закон щодо відповідальності за контрабанду лісу-кругляку.

Дата публікації: 31.07.2018 | Кількість переглядів: 4437 | Детальніше...
На Прикарпатті обговорили екологічні питання

Державні інспектори з охорони навколишнього середовища Івано-Франківщини за І півріччя здійснили 269 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства. За виявлені порушення склали 220 протоколів. 215 осіб притягнуто до адмвідповідальності, та 5 протоколів передано до судових органів.

Такі цифри оприлюднили на розширеному засіданні колегії державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області. В ньому взяли участь начальник Державної екологічної інспекції в області Ігор Стефурак, голова постійної комісії облради з питань екології та раціонального природокористування Андрій Левкович, керівники обласного управління екології та природних ресурсів, представники влади з районів, міст та ОТГ.

Забруднення атмосферного повітря, несанкціоновані вирубки лісів, відбір піщано-гравійної суміші, поводження з водними ресурсами та твердими побутовими відходами — основні екологічні проблеми Прикарпаття. Для ефективного їх вирішення члени колегії запропонували посилити держнагляд за додержанням вимог природоохоронного законодавства, забезпечити вжиття всіх передбачених законодавством заходів впливу щодо виявлених порушників.

«Маємо скоординувати спільні зусилля, розробити чітку стратегію органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів  задля зменшення екологічних ризиків та забезпечення екологічної безпеки мешканців краю», — підсумувала перший заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Марія Савка. 

Людмила СТРАЖНИК.
Івано-Франківська область.

Дата публікації: 30.07.2018 | Кількість переглядів: 4256 | Детальніше...
“Глобальна проблема”: Гройсман про боротьбу з вирубкою лісу

В Україні боротися з контрабандою лісу будуть за новою схемою, яка, зокрема, передбачає аерофотознімання лісництв на предмет незаконної вирубки дерев.

Як пояснив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Кабінету міністрів у четвер, 26 липня, була створена робоча група для перевірки державних підприємств, що належать до сфери управління Держлісагентства, і інших суб'єктів господарювання, діяльність яких пов'язана з вирубкою лісів і експортом лісоматеріалів.

«Госгеокадастр робить аерофотозйомку або залучаємо супутникові дані, ми порівнюємо їх за певний період часу – обчислюємо обсяги лісу. Беремо це лісове господарство – перевіряємо скільки було вирубано лісів, далі ми дивимося, що це були за рубки, і чи відповідали вони санітарним нормам, хто приймав рішення і так далі », – пояснив прем'єр.
Після цього, зазначив Гройсман, аудитори перевірять на які цілі пішла деревина: скільки на виробництво, а скільки на експорт.

Після цього таку ж інформацію запросять від європейських відомств. І весь цей ланцюжок пройде аудит. Зокрема, перевірка торкнеться і обсягів валютної виручки, яка повинна надійти в Україну.
«Ми підняли глобальну проблему і масштаби її будуть дуже серйозні», – резюмував прем'єр-міністр.

Дата публікації: 27.07.2018 | Кількість переглядів: 3728 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ][ 36 ][ 37 ][ 38 ][ 39 ][ 40 ][ 41 ][ 42 ][ 43 ][ 44 ][ 45 ][ 46 ][ 47 ][ 48 ][ 49 ][ 50 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX