НОВИНИ ПРОЕКТУ
Відвідали State Forests of TANAP Múzeum TANAPu
Відвідали State Forests of TANAP Múzeum TANAPu
Відвідали State Forests of TANAP Múzeum TANAPu
Загальноукраїнська толока «Створюємо ліси разом» ФОТО
Створюючи ліси разом, ми озеленюємо планету для майбутніх поколінь
Створюємо ліси разом осінь 2021 Слобідське лісництво
Створюємо ліси разом з Вигодська ТГ
Посадка лісу осінь 2021 Вишківське лісництво
Посадка лісу осінь 2021 Слобідське лісництво
У Людвиківському лісництві Вигодського лісгоспу лісівники урочисто відкрили автомобільну дорогу.
У Вигодському лісгоспі збудували нову лісову автомобільну дорогу
У Людвиківському лісництві Вигодського лісгоспу урочисто відкрили лісову автомобільну дорогу.
Нова лісова дорога завдовжки 4 км збудована у Людвиківському лісництві Вигодського лісгоспу в рамках українсько-словацького транскордонного інфраструктурного проєкту.
У Людвиківському лісництві Вигодського лісгоспу лісівники урочисто відкрили автомобільну дорогу.
У Людвиківському лісництві Вигодського лісгоспу лісівники урочисто відкрили лісову автомобільну дорогу.
У Людвиківському лісництві Вигодського лісгоспу лісівники урочисто відкрили лісову автомобільну дорогу.
У Вигодському лісгоспі збудували нову лісову автомобільну дорогу
У Людвиківському лісництві Вигодського лісгоспу лісівники урочисто відкрили лісову автомобільну дорогу.
Проектна команда ДП "Вигодський лісгосп" взяла участь в онлайн-консультації "Обговорення результатів роботи за 2020 рік по програмі прикордо нного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна»"
Зустрічі з партнерами оф-лайн в наші часи стаються не часто, тим вони і цінніші. Днями в рамках проєкту «Шляхи до здорових лісів» відбулася зустріч двох партнерів - ДП "Вигодське лісове господарство" та ГО ФОРЗА.
З директором лісгоспу Романом Федоровичем говорили про стратегічні питання: важивість проєкту для лісової галузі України, якість та вчасність виконання інфраструктурної складової проєкту, забезпечення спів-фінансування.
Дерева садили працівники лісгоспу з учнями Шевченківського шкільного лісництва. Долучилися також учасники місцевої спілки АТО. Саджанці висадили на ділянці, площею 0,3 гектара.
10 квітня, працівники Вигодського лісгоспу спільно з учнями Шевченківського шкільного лісництва долучилися до реалізації міжнародного проєкту “Озеленення планети”.
Акція відбулась у Шевченківському лісництві, в урочищі Погорілий квартал 22, виділ 79,2 – площа ділянки 0,3 гектари. Учасниками висаджено 700 нових дерев, зокрема 500 модрини європейської, 100 сосни звичайної та 100 дугласії. Весь садивний матеріал використаний сьогодні для створення молодих культур є із закритою кореневою системою і вирощений у Шевченківському лісонасіневому центрі, що дає близько 100% приживлюваності.
У ДП «Вигодський лісгосп» триває весняна посадка лісу. Добре, що погода сприяє лісівникам, адже потрібно посадити новий ліс, на місце старого, зрубаного. Так у Слобідському лісництві протягом квітня-травня планують використати кожен сонячний день для посадки лісу і заліснити площу на 3,0 га і висадити 10600 сіянців основних лісоутворюючих порід ( Ялина Європейська, Модрина, Ялиця Біла, Бук Лісовий, Клен Явір). Створення лісових культур проводиться, на зрубах 2019 року, посадковим матеріалом вирощеним на власних лісових розсадниках та із закритою кореневою системою, вирощеним у лісонасіневому центрі Шевченківського лісництва (1700 Модрина та 500 Бук лісовий).
У ДП «Вигодський лісгосп» завершується весняна посадка лісу. Невеличкий сніг не перепона лісівникам, адже потрібно посадити новий ліс, на місце старого, зрубаного. Так у Людвиківському лісництві протягом квітня-травня заліснили площу на 4,4 га і висадили 21 тисячу 200 сіянців основних лісоутворюючих порід ( Ялина Європейська, Модрина, Ялиця Біла, Бук Лісовий, Клен Явір).
17 жовтня 2020 року на базі Державного підприємства «Вигодське лісове господарство», за активної участі учнів лісового гуртка та Шевченківського шкільного лісництва, що прийняли участь в Всеукраїнській акції «Мільйон дерев за добу», створені лісові культури бригадою лісокультурниць Шевченківського лісництва, а саме у Кв.2 Вид.78; 78.1 пл 1,3 Шевченківського лісництва за схемою розміщення 2*1м, 5 тис/га. Цього дня висаджено шість тисяч п’ятсот нових дерев, а саме 2 тисячі штук Ялини Європейської, 2 тисячі штук Модрини, 1,3 тисячі штук Сосни, 600 штук Ялиці Білої та 600 штук штук Бука Лісового.
Днями в рамках проєкту «Шляхи до здорових лісів» відбулася зустріч двох партнерів - ДП "Вигодське лісове господарство" та ГО ФОРЗА.
З директором лісгоспу Романом Федоровичем говорили про стратегічні питання: важивість проєкту для лісової галузі України, якість та вчасність виконання інфраструктурної складової проєкту, забезпечення спів-фінансування.
Сьогодні у Відкритий Офіс відбулася надзвичайно цікава та надихаюча зустріч зі студентками ІІІ курсу та викладачкою ДВНЗ Ужгородський Національний Університет. За попереднім планом це мала бути екскурсія в ліс і розмова про ліс та клімат, але карантин вніс свої корективи і екскурсія відбулася в один з центральних парків Ужгорода) Де є дерева, там вже є прекрасний простір для розмови про екологічне виховання, лісову педагогіку та навчання про ліс і клімат.
Що ми знаємо про наслідки зміни клімату для лісових екосистем? Чи здатні наші ліси пристосуватися до наслідків, викликаних зміною клімату? Що ми маємо робити?
Ці питання все частіше обговорюються в суспільстві та професійних колах. Тому ми вирішили з’ясувати і Вашу думку з цього приводу.
Просимо Вас відповісти на запитання цього опитувальника. 10 хвилин – саме стільки часу Вам знадобиться для його заповнення. Просто відзначте варіант, який найбільше співпадає з Вашою думкою за посиланням https://forms.gle/UkmCL5TjGyc9Dbyw7
Інформуємо, що розпочалося виконання великого транскордонного інфраструктурного проєкту «ШЛЯХИ ДО ЗДОРОВИХ ЛІСІВ: ПОСИЛЕННЯ СТІЙКОСТІ, ЖИТТЄЗДАТНОСТІ Й АДАПТАЦІЙНОЇ СПРОМОЖНОСТІ ЛІСІВ В ПРИКОРДОННИХ РЕГІОНАХ УКРАЇНИ ТА СЛОВАЧЧИНИ», HUSKROUA/1701/LIP/009, який впроваджується в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 та співфінансується Європейським Союзом. Вступний семінар проєкту відбувся 5 лютого 2020 року в Ужгороді
Лісовідновлення та лісорозведення – головні завдання лісівників усіх поколінь. Як відомо, весняна посадка є більш сприятливою від осінньої, адже ґрунт має достатньо вологи, тож і приживлюваність лісокультур є вищою. Проте часто терміни весняної посадки бувають дуже стислими і не завжди вистачає часу на доповнення існуючих культур.
Стартував великий транскордонний інфраструктурний проєкт «Шляхи до здорових лісів: посилення стійкості, життєздатності і адаптаційної спроможності лісів у прикордонних регіонах України і Словаччини» HUSKROUA/1701/LIP/009. Проєкт впроваджується у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020. Європейський Союз співфінансує проЄкт, загальний бюджет якого становитиме більше 3,5 млн євро. Це, мабуть, один із найбільших міжнародних проєктів, що буде реалізовано у лісовому господарстві України.
На території ДП «Вигодське лісове господарство» втілюють проєкт в рамках транскордонної програми «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна» під назвою «Шляхи до здорових лісів: посилення стійкості, життєздатності й адаптаційної спроможності лісів у прикордонних регіонах України та Словаччини»;
- Роль ГО «ФОРЗА» у втіленні даного європейського проєкту;
- Технічна допомога Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва ім. Пастернака у втіленні проєкту «Дороги до здорових лісів».
Більше у відео.
|