ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛІСИ УКРАЇНИ"
Філія «Вигодське лісове господарство»

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ




СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР УЧНІВСЬКИХ ЛІСНИЦТВ У ШЕВЧЕНКІВСЬКОМУ ЛІСНИЦТВІ


Назад Назад

Протягом багатьох років одним з найважливіших напрямків роботи Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ступенів є природоохоронна діяльність. Для реалізації даного напрямку діяльності на базі цієї школи ще в далекому 1968 році було організовано Шевченківське учнівське лісництво. Керувала роботою лісництва так звана учнівська Рада лісництва. До її складу входили: викладач біології, лісничий Шевченківського лісництва та інженери відділу лісового господарства Вигодського лісокомбінату.

За роки існування членами учнівського лісництва було виконано багато корисної роботи. В ті часи на території школи і Шевченківського лісництва учнями учнівського лісництва було висаджено багато листяних і хвойних дерев: ялини, ялиці, буки, модрини, липи, каштани, туї західні і кулясті, форзиції, пірамідальні тополі, клени-явори та інші дерева.

Щороку члени лісництва вирощували десятки сотень саджанців різних деревних культур, брали участь в зборі і заготівлі насіння для розсадника лісництва. В осінньо-зимовий період юні лісівники виготовляли штучні гнізда під керівництвом працівників Шевченківського лісництва, розвішували годівнички і шпаківні для птахів, проводили вікторини, лекції, виставки, брали участь в різних природоохоронних і екологічних заходах. За проведення великої природоохоронної роботи Шевченківське учнівське лісництво неодноразово було нагороджено грамотами та грошовими преміями.


На жаль, з плином часу та в зв’язку з економічно-політичними трансформаціями, вони почали поступово зникати, але не з вини лісгоспів, які були зацікавлені в їх розвитку і подальшому функціонуванні, а з легкої руки районних відділів освіти, які прагнули їх "збутися". Пропало багато хороших починань і напрацювань.

У 2006 році учнівське лісництво знову відновило свою роботу. Тоді почалося викладання на високому рівні двох факультативних курсів: «Лісове насінництво» та «Лісові культури», які вела на протязі багатьох років ветеран лісогосподарської справи Бойчук Марія Ярославівна.

Маленькі лісівники у квітні 2006 році в рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» брали участь в посадці лісу на Черкащині  за участю Президента України В. А. Ющенка, керівників Уряду України, Державного комітету лісового господарства України, обласної держадміністрації, лісівників Черкащини та громадськості. Тоді було висаджено близько 10,4 тис. сіянців та саджанців сосни, липи, дуба, берези на еродованих сільськогосподарських землях, які тривалий час не використовувалась у виробництві.

Щороку юні лісівники беруть активну участь в Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка проходить в період з 21 березня по 20 квітня. В теперішньому році, а це були учні 8-го класу, брали участь у конкурсі на кращий малюнок „Червонокнижні види тварин і рослин у Карпатах”, який проводився під егідою директора ДП «Вигодський лісгосп» Олександра Борисовича Матусевича.

Учні допомагають у всіх заходах, що проводять працівники лісництва, а  також охоче беруть активну участь при створенні лісу, під час чого закріплюють свої теоретичні знання та  набувають практичних навиків, що дає їм змогу краще зрозуміти лісівничу справу, якій вони планують в майбутньому присвятити своє життя.

25.10.2018 року на базі Шевченківського учнівського лісництва відбувся обласний семінар учнівських лісництв – найбільший захід в нашій області для екологічного виховання учнівської молоді. У ньому брали участь - методист  Долинської РМК Валентина Гануш, головний спеціаліст із співпраці з освітніми закладами з питань організації діяльності учнівських лісництв Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Констянтин Мельник. Разом з Івано-Франківським обласним управлінням і лісового господарству в проведенні семінару взяли участь провідний фахівець сектору екологічної освіти природного заповідника «Горгани» Роман Кузнєцов, методист Івано-Франківського ОІППО Володимир Гащак та методист ОЕНЦУМ Леся Вівчарук, керівники учнівських лісництв Пнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Надвірнянської районної ради Андрій Вірста, Пістинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Тарас Федорчук, лісничий Кутського лісгоспу Косівської районної ради Петро Пліхтяк.

Ініціювали семінар ОЕНЦУМ, а організаторами виступили: директор Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Михайло Оленюк, керівник Шевченківського учнівського лісництва Галина Тисяк, директор ДП «Вигодський лісгосп» Олександр Матусевич та лісничий Шевченківського лісництва Василь Тисяк.

Мета семінару – базова роль Шевченківського лісництва для роботи учнівського лісництва, активізація діяльності учнівських лісництв по збереженню, охорони, захисту і відтворення лісових багатств нашого краю; сприяння розумінню школярами їхньої причетності до долі лісів України; обмін досвідом роботи педагогів і перспективне планування розвитку даного руху в майбутньому.

З ранку в приміщенні контори Шевченківського лісництва учасники семінару за участі директора лісгоспу Олександра Борисовича Матусевича переглянули фільм-презентацію «Діяльність учнівського лісництва Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Долинської районної ради», а потім здійснили екскурсію в музей історії села Шевченково. Після відвідин музею і переїзду в приміщення контори лісництва, методист ОЕНЦУМ Леся Вівчарук виступила перед учасниками зібрання з темою «Базисна роль лісового господарства у впровадженні нових форм та засобів інтегрованого навчання в учнівському лісництві», де обговорювалися питання діяльності учнівських лісництв області, подальших планів і перспектив їхньої роботи, оновлення технологій і змісту програм додаткової освіти та структура загальноосвітньої і загальнорозвиваючої програми «Учнівське лісництво».

В ході роботи семінару був організований «круглий стіл», на якому головний спеціаліст по співпраці обласного управління лісового та мисливського господарства із освітніми закладами з питань організації діяльності учнівських лісництв Констянтин Мельник акцентував увагу присутніх про роль учнівських лісництв, як початкового ступеня в підготовці кадрів для лісового господарства. Програма круглого столу містила виступи координаторів і керівників учнівських  лісництв Пнівської ЗОШ І-ІІІ ст, Пістинської ЗОШ І-ІІІ ст та лісничого Кутського лісгоспу  з різних тем: від досвіду роботи в конкретному учнівському лісництві до досвіду діяльності учнівських лісництв в області.

Далі перед присутніми виступив провідний фахівець сектору екологічної освіти природного заповідника “Горгани” Кузнєцов Роман Ігорович, який показав фільм-презентацію на тему: «Природоохоронна територія – науковий майданчик для впровадження нових форм інтегрованого навчання в учнівському лісництві». Де висвітлив основні завдання, які ставить перед собою ця поважна природо-охоронна наукова установа:

-         проведення наукових досліджень і спостережень за станом природного середовища,

-         збереження природних комплексів та об’єктів,

-         поширення екологічних знань.

Учнівські лісництва – майбутнє лісової галузі, одна з традиційних і в той же час найдієвіших форм залучення учнівської молоді до охорони природи, – вважає педагог Прикарпатського лісогосподарського коледжу. – Вони виховують у дітей дбайливе ставлення до природи, розширюють і поглиблюють знання у галузі природничих наук, дають практичні уміння та навички ведення роботи у лісовому господарстві - кузня лісівничих кадрів. Ці трудові об’єднання відіграють значну роль і як профорієнтаційні осередки.

Напрацюваннями нашого лісгоспу з професійного самовизначення школярів поділився перед учасниками зібрання лісничий Шевченківського лісництва Василь Тисяк. Про форму інтегрованого навчання у вихованні молодих лісівників розповіла керівник учнівського лісництва Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ст. Галина Тисяк. І з нововведеннями у практику вирощування лісових культур розповіла присутнім майстер дільниці лісового розсадника Наталія Федорич.

Далі учнями Шевченківського учнівського лісництва був проведений квест «Стань природі другом» - інтелектуальна гра-змагання. Учасники семінару об’єдналися в групи. Кожна група отримала назву та своє індивідуальне завдання. Результат виконання завдання група представляла в маршрутному листі. Група, яка виконала всі завдання вірно стає переможцем.

Учасники семінару відзначили велике значення роботи, яка проводиться з розвитку руху учнівських лісництв в області, активну участь школярів у справі охорони, захисту і відтворення лісів. На семінарі була прийнята резолюція, яка відображає підсумки, перспективи і завдання розвитку руху учнівських лісництв на майбутнє.

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX