ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛІСИ УКРАЇНИ"
Філія «Вигодське лісове господарство»

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ




СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

У Вигодському лісгоспі відбулись планові навчання з пожежної безпеки


Назад Назад

Навчання з пожежної безпеки 

Основні види первинних засобів пожежної безпеки: вогнегасники, пожежні щити з інвентарем і ящиками з піском відносяться до первинних засобів пожежогасіння. Використання цих засобів для гасіння пожежі допускається тільки при знанні і виконання інструкцій з пожежної безпеки.

  Навчання по використанню цих засобів пожежогасіння проводилось 02 квітня 2018 року на території автотранспортного цеху під керівництвом головного інженера ДП «Вигодський лісгосп» Заяця Ігора Антоновича та провідного інженера з ОП і ТБ Кузіва Ігора Михайловича.

Чим швидше виявлено і загашено початок загоряння, тим більше шансів запобігти серйозним наслідкам пожежі. З невеликим спалахом в початковій стадії можна впоратися за допомогою відра води, але якщо загорання поширилось на велику площу, то для виходу з критичної ситуації важливо заздалегідь продумати свої дії, знати якими з підручних засобів можна скористатися для гасіння пожежі – це і було основним завданням навчання по гасінню умовної пожежі, яка спалахнула на території АТЦ.

До первинних засобів пожежної безпеки відносяться вогнегасники. Особливості їх застосування пояснив і наглядно продемонстрував головний інженер Заяць Ігор Антонович.

За словами Ігоря Антоновича при застосуванні вогнегасників необхідно не тільки дотримуватися вимог інструкції для даного типу вогнегасника, але і тверезо оцінити обстановку для конкретного типу пожежі. Заздалегідь вивчити інструкцію до відповідного типу вогнегасника. У ДП «Вигодський лісгосп» застосовуються порошкові вогнегасники, які знаходяться в кожному лісництві і в офісі контори лісгоспу.

Порошкові вогнегасники працюють на енергії стисненого газу, заздалегідь закачаного у вогнегасник і під тиском газу викидає порошок на вогнище спалаху. В якості газу можуть використовуватися азот, вуглекислий газ або навіть звичайне повітря. Для запуску заповненого порошкового вогнегасника необхідно, тримаючи вогнегасник за рукоятку, зірвати пломбу, висмикнути чеку і, направивши шланг-розпилювач на вогнище пожежі, натиснути на важіль запуску.

Підходити до вогнища спалаху слід так, щоб не потрапити під вплив вогню і диму. При вітряній погоді необхідно підходити з навітряного боку.

Струмінь вогнегасної речовини з вогнегасника необхідно спрямувати не на язики полум'я, а на палаючу речовину, у нашому випадку на автомобільні шини.

Якщо осередок загоряння має велику площу і є кілька вогнегасників, то при наявності потрібної кількості людей ефективніше використовувати відразу кілька вогнегасників, а не використовувати їх по черзі.

По закінченню навчання, як наголосив Кузів Ігор Михайлович, слід всім пам'ятати, що полум'я може розгорітися повторно і необхідно гасити вогнище до повного припинення тління. Після використання всі вогнегасники підлягають перезарядці.


 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX