ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛІСИ УКРАЇНИ"
Філія «Вигодське лісове господарство»

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ




СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

Рослини та тварини з Червоної книги України


Назад Назад

Рослини та тварини з Червоної книги України 

            Громадська екологічна організація «Еко-Галич» за сприянням Посольства Фінляндії в Україні в партнерстві з Міністерством екології та природних ресурсів в Україні, Державним природознавчим музеєм НАН України та Івано-Франківською обласною радою, випустили короткий визначник прикарпатського лісівника. Видання здійснено в рамках проекту «Збереження біологічного різноманіття в умовах ведення лісового господарства Прикарпаття». Цей «червонокнижний» путівник було роздано директорам лісгоспів на колегії Івано-Франківського обласного і мисливського господарства, яка відбулася 8 травня. В подальшому у нашому лісгоспі визначник прикарпатського лісівника роздано всім майстрам лісу кожного лісництва для детального ознайомлення і вивчення.

            У визначнику охарактеризовано «червонокнижну» флору і фауну лісової екосистеми Івано-Франківської області. Наведено описи зовнішнього вигляду деяких найбільш типових видів з метою їх визначення у природі, звернуто увагу на особливості поширення й екології цих рослин і тварин. Нариси супроводжуються фотографіями.

            Автори видання, а саме Бучко В.В., Скільський І.В., Смірнов Н.А., Бокотей І.І., Чорней І.І. нагадують нам у вступному слові, що Червона книга України заснована в 1976 році, і вперше опублікована в 1980 році. До третього видання Червоної книги України занесені 826 видів рослин і 542 види тварин. З них більше третини зустрічаються в межах Прикарпаття, а значна кількість тісно пов’язана з лісовими масивами, зокрема і з територією ДП «Вигодського лісгоспу».

            Автори сподіваються, що запропонований короткий визначник не тільки допоможе отримати певну інформацію про деяких найбільш розповсюджених «червонокнижних» рослин і тварин, але й сприяти бережливому ставленню як до них, так і до інших представників тваринного і рослинного світу. Видання цього визначника, буде ще одним кроком у важливій справі охорони флори і фауни України. Адже для того, щоб розробити й обґрунтувати заходи, спрямовані на збереження раритетних живих істот, необхідно, насамперед, якомога детальніше з’ясувати їхні особливості поширення та сучасний стан популяції, тобто провести дослідження і узагальнити наявні матеріали - таку ціль ставить перед собою авторський колектив.

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX