ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛІСИ УКРАЇНИ"
Філія «Вигодське лісове господарство»

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ




СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

Творчий конкурс дітей Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ст. на кращий малюнок і кращий твір на тему: «Люди


Назад Назад

Творчий конкурс дітей Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ст. на кращий малюнок і кращий твір на тему: «Людина і ліс» в рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках»

  У цьому році в рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» на першому етапі конкурсу на рівні державного лісогосподарського підприємства прийняли участь школярі Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ст.: 22 на кращий малюнок і 10 на кращий твір «Людина і ліс». Роботи, які зайняли перше місце будуть представлені на другому обласному етапі конкурсу.


Малюнок Федорич Софії школярки 7-го класу визначний членами журі найбільш виразним. Дівчинка зображенням на полотні зуміла передати своє бачення світу, природи і місце людини в ній.

Про людину і ліс  у цьому році найкращий твір написала Підберезька Валентина - школярка 8А  класу. ЇЇ світогляд небайдужий до кожного мешканця лісу: дерева, пташки, тваринки - все це найшло місце у творі Валентини. А роль людського втручання  у все те, що дбайливо створила природа – провідна ідея її твору. Друге місце отримала школярка того ж класу (8А) - Михальчук Адріана.


Наскрізна тема, яка була присутня у всіх без винятку дитячих творах – любов до природи виражена з дитячою щирістю і безпосередністю, яка присутня дітям у цьому віці. Діти мріють про чисте довкілля, про відпочинок і прогулянки по доглянутому і зеленому лісі, відпочинок на берегах незабруднених річок.


Але останнім часом ми так забруднили моря і річки, ліси і степи, що стає страшно за майбутні покоління. В даний час багато говорять про охорону природи. У школах ввели  предмет природознавство для дітей уже з першого класу. На цих уроках обговорюють ситуацію в навколишньому світі, про те, як легко порушити баланс в природі, а ось відновити порушене дуже складно. Природа сама відновлюється, але надзвичайно повільно, тому люди повинні берегти і охороняти той світ, в якому живуть. Люди в гонитві за престижністю і грошима винищили численних видів тварин, деякі види яких вже неможливо відновити, або ж залишилися одиниці у деяких цінителів природи. Хижак, переслідуючи тварину, хоче одного - наїстися. Він не вб'є більше, аніж йому потрібно. І в цьому є гармонія, рівновага. Людина ж знищує все, що бачить, їй потрібно все більше і більше. І в результаті вона знищить все живе.


Діти вважають, якщо кожна людина буде дотримуватися чистоти у своєму дворі, в лісі, де гуляє, на підприємстві, на якому працює, навколо все зміниться! Вони сподіваються, що люди схаменуться, перестануть руйнувати землю, на якій живуть і зрозуміють, що наша планета існує не для одноразового використання. Усі, без винятку твори - роздуми про те, як важливо нам дорослим і дітям берегти природу. Їм страшно уявити, що безтурботному щастю спілкування людини з природою загрожує  смертельна небезпека, із-за теперішньої екології. Ще страшніше від думки, що людина сама часто стає загрозою для існування живої природи. Адже велика шкода починається з малого.


Природа - це краса нашої матінки Землі. Вона дає нам їжу, кисень, а ліси - деревину. Природу на думку «маленьких екологів» треба берегти, а не навпаки знищувати її.

  По-перше, люди за рік зрубують тисячі дерев, а, щоб виросло одне дерево, потрібно чекати від двадцяти до шістдесяти років. По-друге, нерідко ми розводимо багаття. Через це часто трапляються пожежі. Гинуть тисячі рослин і дерев. По-третє, під час пожежі тваринам доводиться тікати з вигорілих ділянок лісу або степу. Потім люди вкладають мільйони грошей до фондів із захисту лісів для відновлення флори і фауни.


Ми - господарі нашої природи, а вона - комора Сонця з усіма її незліченими скарбами. І як вважають діти,  ми зобов'язані її зберегти. Адже, руйнуючи одну ланку, ми руйнуємо цілий ланцюжок. Так давайте ж не розводити багаття в лісах, не будемо вбивати тварин, ламати гілки дерев і забруднювати річки і озера!

Бережіть природу! Так часто кажуть вчителі ці слова на класній годині, на уроках  ботаніки, зоології і біології. Однак, що можуть робити звичайні школярі? Як їм вдасться зберегти природу? Згодом діти виростуть, почнуть працювати на підприємствах, засновувати свої власні компанії, які можуть завдавати шкоди природі. І тому, завдячуючи таким конкурсам і акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» вже тоді в їхній свідомості закладена відповідальність за навколишнє середовище. Вони будуть берегти природу. Вже з дитячого садка потрібно вчити дітей дбати про природу, про навколишній світ. Чому зараз стільки проблем з екологією? Тому що у багатьох немає поняття про те, що треба дбати і берегти природу. Земна куля це наш будинок, ми не повинні забруднювати його. Де ми будемо жити, якщо знищимо його? Дуже багато людей заради своєї вигоди готові піти на все, вони думають тільки про себе, їх не турбує думка про те, що на цій Землі жити будуть їхні нащадки. У цих людей немає почуття відповідальності. Тому, щоб уберегти природу, потрібно багато працювати і працювати в першу чергу з дітьми, ми повинні навчити майбутнє покоління дбайливо ставитися до природи. Якщо раніше вважалася, що природні багатства не вичерпні, що не потрібно думати про це, то зараз все зовсім інакше. Деякі країни витрачають величезні гроші для того, щоб відновити навколишнє середовище. Якщо скористатися світовою мережею Internet, то можна знайти цікаві факти в числах: середня сім'я в Північній Америці, Європі та в Австралії щорічно викидає більше 1 тонни сміття. Близько семи мільярдів кілограмів сміття, в основному пластика, викидається в Світовий океан щорічно. Кожен день в середньому тисяча дітей в Індії вмирають від діареї та інших хвороб, які розвиваються від вживання забрудненої води таких прикладів можна навести безліч, використовуючи світову статистику.

Завдання батьків і вчителів прищеплювати дітям любов до лісу і навчити їх спілкуватися з природою, а такі конкурси, які щорічно проходять у ДП «Вигодський лісгосп» допомагають ділитися школярам своїми враженнями від споглядання природи з оточуючими, одночасно даруючи їм свою творчість.


ДП «Вигодський лісгосп» щиро вдячний всім школярам і  вчителям за активну участь у конкурсі. Але фінальний конкурс ще попереду: роботи першого рівня будуть розглядатися  на обласному рівні в Івано-Франківському обласному управлінні лісового і мисливського господарства. А потім на третьому рівні – загальногалузевому – в Державному агентстві лісових ресурсів України. Бажаємо юним любителям лісу і природи  творчих перемог в конкурсі, а ще стати надійними захисниками зелених оберегів нашої рідної землі.

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX