ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛІСИ УКРАЇНИ"
Філія «Вигодське лісове господарство»

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ




СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ Новини галузі

Заготівлю ялинок обмежено


Назад Назад

Попри великий спротив громадськості Прикарпаття вирубуванню дерев у лісах області останніми днями сокири й бензопили в нашому краї запрацювали жвавіше. Причина того банальна — напередодні різдвяно-новорічних свят ринок потребує зазвичай великої кількості вічнозелених красунь, які офіційно почнуть продавати з  10 грудня. Отож, аби стримати ймовірний розгул цієї стихії в регіоні, в ОДА видали спеціальне розпорядження, яким означили ліміти на заготівлю новорічних ялинок для лісових господарств та інших постійних лісокористувачів. 


Відповідно до цього документа на Івано-Франківщині спиляють у грудні понад 33 тисячі дерев хвойних порід. Ця цифра нижча від офіційних торішніх показників. і це вже прогрес, хоча наразі важко сказати, чи такий обсяг товару вгамує апетити зимової індустрії розваг 2017—2018 рр. 

Тим часом наприкінці минулого тижня певного суспільного резонансу набули повідомлення чи не всіх українських телеканалів та інтернет-видань, які  навперебій розповідали про те, що на Богородчанщині зрубали білу ялицю, призначену на роль чільної ялинки країни, і відразу повезли вантаж до Києва, застрягаючи дорогою у снігових заметах. 

Причому в захопливих репортажах з цього приводу не скупилися на подробиці — йшлося про те, як лісники цілий тиждень блукали гірськими масивами, шукаючи належну претендентку на таку почесну місію, як п’ять годин рубали дерево 28 метрів заввишки й відповідної товщини і як потім, коли його врешті звалили, визначали за кількістю річних кілець, що хвойній горянці йшов 92-й рік і т. д. А ще додавали, що у столиці, щоб нарядити карпатську ялицю, витратять 2,7 млн. грн., себто 950 мінімальних зарплат українців...  

Однак реакція у соцмережах на ці повідомлення була прямо протилежною: «Навіщо таку красоту погубили?!» — болісно реагували читачі, — «XXI вік надворі, а злочинне нищення природи триває й набирає обертів». «Це просто варварство! В якій нормальній країні таке допустять?! Або живу нарядять, або встановлять штучну. А тут — «п’ять годин рубали...». «Там в Києві ніяк ся не вспокоять, поки всі Карпати не виріжуть». «Та вже посадiть ялинку на Хрещатику, хай росте на мiсцi».

Причому не знайшлося жодного голосу на підтримку звичаю волокти до хати зрубане дерево й прикрашати його. До речі, таку традицію, вкрай загрозливу для екологічної безпеки держави як на сьогодні, запровадив ще московитський цар Петро I на противагу сонячним обрядам наших пращурів, котрі не нищили довкілля задля забав, а відзначали свої свята у гармонії з природою, яку сприймали як живий організм. Чому ж та чужинська примха, яку практикуємо суто заради тимчасового задоволення, й досі така живуча в нашому суспільстві? 

За матеріалами газети "Галичина" від 07 грудня 2017 року

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX