ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛІСИ УКРАЇНИ"
Філія «Вигодське лісове господарство»

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ




СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ Новини галузі

НОВИНИ ГАЛУЗІ


ЛІКВІДОВАНО 12 ОБЛАСНИХ ЕКОІНСПЕКЦІЙ

21 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України ліквідував 12 територіальних органів Державної екологічної інспекції України, які діяли на обласному рівні:

Державну екологічну інспекцію в Автономній Республіці Крим

Державну екологічну інспекцію у Житомирській області

Державну екологічну інспекцію в Івано-Франківській області

Таке рішення було прийнято на виконання Концепції реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища (далі – Концепція).

Дата публікації: 12.03.2018 | Кількість переглядів: 4370 | Детальніше...
Google простежить за лісами

Продовольча та сільськогосподарська організація при ООН (ФАО) у партнерстві з інтернет-гігантом створила нову онлайн-платформу для моніторингу та звітності щодо стану лісів.

Новий електронний сервіс, що має на меті збільшити ефективність звітності та поліпшити ситуацію з прозорістю у лісовій галузі, була презентована 5 березня 2018 року у місті Толука, Мексика. Дієвий моніторинг, впорядкування даних про розміри лісових насаджень та зміни у землекористуванні мають важливе значення у досягненні цілей сталого розвитку лісу. Нова система також допоможе державним лісовим агентствам в адаптації до кліматичних змін та їх наслідків.

Дата публікації: 12.03.2018 | Кількість переглядів: 3940 | Детальніше...
Німецька лісова держполітика: один за всіх та всі за одного

Коли державні органи можуть не заважати, а допомагати розвитку лісової галузі.

Зарубіжний досвід успішного розвитку лісового сектору демонструє щонайбільш ефективні реформи, можливі лише за умови тісної взаємодії всіх економічних гравців. Одним з найліпших прикладів такої взаємодії є німецький досвід господарювання у лісовій галузі. Держава є не лише ментором та посередником між приватними власниками, а й активним учасником у плануванні та моніторингу галузі. Німецький уряд створив також найсприятливіші умови для комунікації між бізнесом та громадянським суспільством. Пропоную поглянути, як держава стає ефективним економічним партнером задля досягнення добробуту усіх громадян. 

У Німеччині діє повноцінна національна лісова програма, основними принципами якої є: національний суверенітет та відповідальність у використанні лісових ресурсів, партнерство усіх зацікавлених груп, довгостроковий процес планування, розвитку та контролю за лісовою галуззю. Ці принципи реалізуються під контролем державної адміністрації, а основним інструментом лісової політики є правові регламенти: закони та постанови (виконавчої влади).

Федеральний лісовий закон включає в себе інструкції та приписи, які мають функцію законодавчих обмежень з передбаченими санкціями за їх порушення. Головними цілями, що зафіксовані у преамбулі Закону, є правильне ведення лісового господарства задля збереження екологічних функцій та біологічного потенціалу лісу. Цей пункт є дуже важливим, оскільки переводить лісові ресурси з категорії товару у категорію послуг. Довгостроковою метою Німеччини є приведення великої частини лісового господарства до рівня праісторичних екосистем через налагодження природної динаміки життя лісу, яка тісно пов'язана з його біорозмаїттям. Такий експеримент проводиться на землях, що належать державі, тобто стосується третини усіх лісів Німеччини. 

Дата публікації: 02.03.2018 | Кількість переглядів: 4249 | Детальніше...
У Великобичківському лісгоспі провели конкурсний відбір підрядних організацій з надання послуг, пов’

Цього року це вже третє засідання конкурсної комісії, мета якого створення на підприємстві конкурсного середовища з відбору виконавців робіт і послуг пов’язаних з лісівництвом, запобігання проявам корупції у даній сфері, розвитку добросовісної конкуренції між суб’єктами господарювання, раціонального використання та економії коштів підприємства, а також зміцнення довіри до підприємства.

Вищезгадана комісія є прозорим колегіальним органом, робота якого спрямована виключно в інтересах відкритості та дотримання законодавства України.

На сайті підприємства за 5 днів до проведення засідання комісії було виставлено оголошення на потребу залучення підприємців для участі в конкурсі на право розробки 11 лісосік головного та проміжного користування у п’яти лісництвах підприємства.

В конкурсі взяли участь представники та керівники восьми підрядних організацій: ТзОВ «ВГСМ», ТзОВ «ЕВК», ТзОВ «БИЧКІВ-ПРОМ-МЕДІА», ТзОВ «Томаш ВІ», ФОП «Дячук Я.М.», ФОП «Стороженко Ю.М.», ФОП «Мігалі Ю.Ю.» та ПП «Тімбер Вуд».

За результатами проведеного відкритого конкурсного відбору підрядних організацій – рекомендується укласти договори підряду з учасниками-переможцями конкурсу, цінову пропозицію яких було визнано найбільш економічно вигідною для підприємства, інформує прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.

Дата публікації: 02.03.2018 | Кількість переглядів: 4189 | Детальніше...
Олександр Кватирко: «Сподіваємось, відповідальність за розвиток лісової галузі буде переважати над

Лісова галузь Волині – під пильним оком активістів, екологів, депутатів різних рівнів, а також – під прицілом журналістської уваги. У сторону лісівників звучить чимало критики. Натомість лісова галузь – одна з небагатьох, яка показує приклад життєстійкості, а лісівники запевняють, що справляються як із виробничими, так і з соціальними завданнями. Тож про позицію лісівників щодо останніх «перипетій», реалії галузі та найбільші проблеми – в інтерв’ю «Волинської правди» з головним лісівником області Олександром Кватирком.

– Розпочнемо нашу розмову з останніх гучних подій. Олександре Михайловичу, у Волиньраді була створена Тимчасова контрольна комісія з питань, які виникають у сфері лісових відносин. Згодом під час сесії голова комісії Анатолій Грицюк озвучив звітну інформацію, де згадував про чимало порушень у роботі державних лісогосподарських підприємств. Як Ви прокоментуєте ситуацію?

– Знаєте, треба подякувати, що депутати створили таку комісію, приділяють нам стільки уваги і таким чином стимулюють до ще активнішої роботи. Єдине, що комісії варто було б спрямувати свої дії у правове русло.

Перш за все, тимчасова контрольна комісія обласної ради, як свідчить Положення про її діяльність, є органом ради. Тому всі висновки і рішення комісії є висновками та рішеннями ради і мають бути офіційними. Натомість так званий звіт, про який ми говоримо, був оприлюднений як додаток до проекту рішення без будь-яких реквізитів та Управління не отримало офіційного висновку.

Дата публікації: 28.02.2018 | Кількість переглядів: 4575 | Детальніше...
Санітарно-оздоровчі заходи в лісі: що рекомендують науковці новоградським лісівникам?

Ліс взимку, засипаний снігом — то неймовірно казково. Це саме той час, коли «закамуфльовані» в білу одіж дерева не видають жодних хвороб. Проте, як тільки-но зійде сніг, можна буде знову бачити реальний стан Поліського лісу. Зокрема ті масштаби хвороб, що характеризуються всиханням соснових насаджень та випаданням ясена.  Останні роки ця проблема у всіх на вустах. Науковці вивчають паталогічні явища, лісівники — ріжуть сухостій, а населення — бунтує. Реалії сьогодення.  Проте, якою б гіркою не була правда, а варто її сприймати як є! Ліс продовжує всихати. І сподівання лісівників на те, що взимку вершинний короїд (головний нинішній ворог хвойного лісу!) — суттєво зменшиться в популяції, а то й взагалі загине — марні! Бо для цього є ряд об’єктивних причин.

Дата публікації: 27.02.2018 | Кількість переглядів: 3997 | Детальніше...
Ситуація складна. Лісівники в багатьох випадках притиснуті до стінки, - Володимир БОНДАР

Чим живуть лісівники?

На що можуть сподіватися і до чого готуватися? Яких змін чекати? Про основні
питання однієї зі стратегічних галузей України говоримо із заступником голови
Державного агентства лісових ресурсів України Володимиром Бондарем.

– Володимире Нальковичу, найперше, що хочу запитати: з чим лісова галузь увійшла у 2018-й? Адже попередній рік був не з легких…

– Ви правильно кажете: рік був складний. Увійшли у 2018-й із певними досягненнями і серйозними планами. Щодо досягнень, то вважаю: навіть за такого – одного із найнесприятливіших років останнього часу і з точки зору фінансування, і з точки зору невизначеності загальної державної лісової політики, – все ж вдалося зберегти динаміку розвитку лісового господарства. За основними напрямками, ми, якщо не здобули прогресу, то принаймні – не зменшили здобутків і продовжили розвиток. Але є питання. Це стосується того ж лісорозведення. Як не прикро визнавати, тут уже намітилась тенденція до зменшення. У першу чергу йдеться про території Півдня і Сходу, де роботу з лісовідновлення, на жаль, ми не ведемо зовсім. І це дуже загрозлива тенденція.

Одним із серйозних зрушень вважаю те, що нам вдалося погасити та уникнути накопичення (за винятком окремих підприємств) заборгованості по заробітній платі на Сході та Півдні. Вдалося зберегти достатньо високий рівень заробітної плати на підприємствах ресурсних областей.

Іноді на ентузіазмі працівників і завжди на їх професійності – змогли втримати ситуацію і досягнути серйозних результатів із точки зору запобігання розвитку та поширення пожеж, виникнення верхових пожеж і таке інше.

Дата публікації: 22.02.2018 | Кількість переглядів: 3886 | Детальніше...
Схвалена стратегія направлена на передачу лісів у приватні руки

Щось не дуже, м'яко кажучи, йдуть реформи в Україні — чи то в медицині, чи в освіті, чи в поліцейській галузях тощо. Підійшла черга і до лісової сфери. Поле діяльності тут — різноманітне, а головне, прибутково-виграшне. І перш за все для тих, хто розпочинає так звані реформи, в реальності яких чистісінька імітація.

Якщо вести мову про лісову галузь, то керівництво Держлісагенства вже поспішило заявити про недопустимість передачу лісів у концесію чи приватні руки. І ось чому.

«В Україні наразі відсутній документ лісової політики як Закон України, який би визначав бачення держави щодо основоположних пов’язаних з лісом питань, зокрема, розподілу власності на ліси, ролі держави у збалансованому лісоуправлінні, напрямків та цілей розвитку лісового господарства як на національному, так і на регіональному рівнях. Такий документ дійсно потрібен, але ми розуміємо, що, враховуючи його всеохоплюючий характер та необхідність врахування думки всіх зацікавлених сторін, — його розробка вимагатиме значного періоду часу», — зазначив нещодавно заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час виїзного засідання парламентського Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.
Він проінформував народних депутатів про стан реформування лісового господарства. За його словами, деякі норми лісового господарства України застарілі та вимагають удосконалення. На ситуацію впливає і відсутність бюджетного фінансування лісогосподарської діяльності з 2016 року.

Дата публікації: 21.02.2018 | Кількість переглядів: 4090 | Детальніше...
Публічний звіт Держлісагентства за 2017 рік

27 лютого 2018 року відбудеться публічний звіт заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимира Бондаря (завантажити).

Під час звіту буде презентована інформація про проведені заходи, виконані завдання та їх результати, використані кошти державного бюджету та інші питання щодо діяльності Агентства у 2017 році.

Регламент заходу:

10:00 – 10:30 – презентація публічного звіту

10:30 – 11:00 – запитання та відповіді

Запрошуємо взяти участь у заході представників громадської ради, громадських об’єднань, організацій роботодавців, професійних спілок, засобів масової інформації, експертів.

Місце проведення: м. Київ, вул. Ш. Руставелі, 9а (Державне агентство лісових ресурсів, 6 поверх, зала засідань).

Відповідальний структурний підрозділ: Сектор міжнародних відносин, науки та зв’язків з громадськістю.

Контактна особа: Колєчкін Валентин Юрійович, прес-секретар, тел.: (044) 234-23-48.

Інформацію про учасників просимо надати до 12:00 год. 26 лютого 2018 р. на електронну адресу: press_lis@ukr.net

20.02.2018

Дата публікації: 21.02.2018 | Кількість переглядів: 4434 | Детальніше...
На Тернопільщині може з’явитися 150 гектарів нових лісів

У цьому році лісогосподарські підприємства Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства планують створити лісових захисних насаджень на площі 150 гектарів.

Так, 2017 року лісівники створили 60,5 гектарів нових лісів та виконали обсяги створення лісових захисних насаджень, передбачених Програмою розвитку лісового господарства Тернопільщини на 2017-2021 роки за звітний рік. Про це повідомили у прес-службі Тернопільського ОУЛМГ.

Торік підприємства управління провели значну роботу з підбору самосійних і деградованих земель під заліснення. Всього – 3477,2 гектари. Отримано дозволів на виготовлення документації із землеустрою на загальну площу 1249 гектарів, у тому числі самосійних лісів – 487,7 гектарів та 761,3 гектари деградованих земель. Підприємствами укладено угод на виготовлення документації із землеустрою на нові ліси загальною площею 473,6 гектарів.

Дата публікації: 19.02.2018 | Кількість переглядів: 3816 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ][ 36 ][ 37 ][ 38 ][ 39 ][ 40 ][ 41 ][ 42 ][ 43 ][ 44 ][ 45 ][ 46 ][ 47 ][ 48 ][ 49 ][ 50 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX