ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛІСИ УКРАЇНИ"
Філія «Вигодське лісове господарство»

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ




СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ Новини галузі

НОВИНИ ГАЛУЗІ


На засіданні Нацради з питань антикорупційної політики. ВІДЕО

   Виступ директора ДП "Гутянське лісове господарство" Сиси Віктора Миколайовича

Дата публікації: 19.07.2019 | Кількість переглядів: 2554 | Детальніше...
Зеленський розпорядився створити систему обліку в лісгоспах

Зеленський розпорядився створити систему обліку в лісгоспах. Офіс президента буде контролювати виконання указу.
Міноборони та органам на місцях президент Володимир Зеленский доручив встановити централізовану систему обліку деревини в державних та комунальних лісгоспах для припинення незаконної вирубки лісу. Про це заявив заступник керівника офісу президента Олексій Гончарук під час брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.
За його словами, відсутність системи обліку є причиною існування сірого ринку деревини.
"Наша задача побороти незаконні рубки деревини. Ми знаємо про цю проблему, нас не вдасться ввести в оману. Для того, щоб припинити проблему вже зараз, не очікуючи формування нового уряду, ми вимагаємо вжити всіх необхідних заходів для побудови централізованої системи обліку деревини", - заявив Гончарук.
Він заявив, що Офіс президента буде контролювати виконання указу. "Є міністерство оборони. В МОУ є 15 своїх лісгоспів. Навіщо Міноборони лісгоспи - це тема для окремої дискусії. Але вони є, вони мають окремий режим роботи. В цих лісгоспах так само рубиться ліс. В цих лісгоспах так само має бути встановлена система обліку. Це одне з джерел незаконної деревини, прикриваючись яким насправді існує сірий ринок деревини. Друга велика частина - це комунальні лісгоспи", - зазначив він. За його словами, у зв'язку з цим, в указі президента написано, що органам на місцях через ОДА доручено провести роз’яснювальну роботу, що невстановлення системи дає можливість для існування сірого ринку деревини. 
Нагадаємо, Рада посилила покарання за незаконну вирубку лісів. Верховна рада прийняла за основу і в цілому законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів".

 

Дата публікації: 11.07.2019 | Кількість переглядів: 2474 | Детальніше...
Володимир Бондар обговорив проблеми та перспективи лісового господарства з лісівниками Одещини

15 червня заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар ввідвідав Одещину, де поспілкувався з працівниками лісової галузі України.

Перебуваючи в державному підприємстві «Савранське лісове господарство» Володимир Бондар разом із начальником Одеського обласного управління Володимиром Доміканом та директором підприємства Анатолієм Слободянюком ознайомився з виробничою діяльністю підприємства, оглянув об'єкти центральної садиби, музей лісу, цех переробки деревини.

Також Володимир Бондар пройшовся екологічною стежкою до ботанічної пам'ятки природи місцевого значення «Слюсарівський віковий дуб», вік якого сягає майже 600 років. Була оглянута ділянка лісових культур дуба звичайного 2001 року створення. 

Дата публікації: 24.06.2019 | Кількість переглядів: 2084 | Детальніше...
Колишній головний лісничий Волині очолив лісову галузь Івано-Франківщини

Колишній перший заступник начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, екс-головний лісничий області Віктор Сахнюк став очільником лісової галузі на Івано-Франківщині. 

Представлення нового керівника у Івано-Франківську відбулося сьогодні, 10 червня. 

Відомо, що попередній головний лісівник області Руслан Осташук написав заяву на звільнення з посади ще в середині травня цього року. Натомість Віктор Сахнюк нетривалий час перед цією посадою очолював чернівецьке лісове управління. 

Як повідомляє місцеве видання «Курс», на представлення нового керівника управління зібралися начальники районних лісгоспів і активісти, які підтримували Осташука. 

В. о. голови Держлісагентства Володимир Бондар, який представляв нового керівника, зачитав наказ про переведення Сахнюка з чернівецького обласного управління до івано-франківського. «Віктор Анатолійович – людина молода, але професійна, вимоглива. Добре знає свою справу. Ви відчуєте, як легко і добре з ним працювати», – сказав Бондар.

Дата публікації: 12.06.2019 | Кількість переглядів: 2837 | Детальніше...
Підписано Меморандум про співпрацю між Держлісагентством та Прозорро.Продажі

Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар та директор державного підприємства «Прозорро.Продажі» Олексій Соболев підписали Меморандум для консолідації зусиль, спрямованих на співпрацю в частині розвитку ринку реалізації необробленої деревини шляхом побудови і впровадження прозорої системи реалізації електронних аукціонів.


Відповідно до Меморандуму сторони співпрацюватимуть у питаннях організації доступу постійних лісокористувачів, які здійснюють заготівлю деревини на території України, а також потенційних покупців необробленої деревини до організації та участі в електронних аукціонах.
Також Меморандумом передбачено запровадження дієвих механізмів співпраці, визначення і встановлення недискримінаційних правил організації та проведення електронних аукціонів, запобігання проявам корупції завдяки загальнодоступності й прозорості даних, відкритості для громадського контролю та розширенню кола покупців.

Як повідомив Володимир Бондар, на одній з нещодавніх колегій відомства розглядалося питання пошуку шляхів вирішення проблеми зниження обсягів реалізації та зростання залишків деревини на складах лісогосподарських підприємств. Зокрема, було рекомендовано активніше використовувати електронні торгові сервіси (торгові майданчики, магазини, систему «Прозорро.Продажі»).

«Держлісагентство минулого року розпочало організацію електронних торгів за допомогою програмного продукту держпідприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр». Тепер з метою розширення механізмів реалізації деревини ми підписали Меморандум про співпрацю з Прозорро.Продажі. Таким чином, буде спрощено доступ до аукціонів із реалізації необробленої деревини для всіх зацікавлених сторін та до інформації про такі аукціони. Окрім того, це забезпечить повноцінний відкритий доступ громадськості до інформації про результати електронних аукціонів із реалізації необробленої деревини», – зазначив Володимир Бондар.

 

Дата публікації: 06.06.2019 | Кількість переглядів: 2037 | Детальніше...
Володимир Бондар: про зміни у законодавстві та стабільність у переконаннях.

– Володимире Нальковичу, аналізуючи сьогоднішню ситуацію, розуміємо, наскільки складний та тернистий шлях ви обрали, ставши на стежку реформ у сфері лісового господарства. Однак, на 2019 було анонсовано ряд серйозних заходів щодо покращення ситуації. Зокрема, одним із найактуальніших питань є національна інвентаризація лісового фонду. Розкажіть, які зрушення у цьому напрямку відбулися за перший квартал 2019 року?

– Національна лісова інвентаризація є одним з двох методів отримання достовірної інформації про ліси та лісове господарство. Другим є інтегрована система проведення державного обліку лісів. Національна інвентаризація лісів статистичними методами проводиться із визначеним інтервалом одночасно для всієї країни із використанням пробних площ за визначеною схемою їх розташування. Потім дані обробляються і статистичними методами отримується загальна картина щодо кількості та якості лісових ресурсів країни. Кожна країна сама визначає дизайн проведення робіт та дії щодо врахування похибки, оскільки дані лісовпорядкування та національної лісової інвентаризації можуть відрізнятись.

Минулого року за допомогою наших німецьких колег ми завершили необхідні підготовчі процедури із визначення дизайну проведення інвентаризації. Цього року створений структурний підрозділ у структурі Укрдержліспроекту, який буде відповідати за проведення робіт. Україні вкрай важливо провести інвентаризацію лісів, фахово та прозоро. Це не лише дасть змогу лісівникам переорієнтувати свою роботу, а й зніме багато питань з боку суспільства. ( Інтерв’ю для волинського видання “Фреш”)

Дата публікації: 03.06.2019 | Кількість переглядів: 2010 | Детальніше...
Збільшення заповідних теориторій країни

«Збільшення заповідних теориторій країни має відбуватися разом з якісною зміною підходу до збереження природи України», – еколог

Президент Петро Порошенко підписав 11 указів щодо збільшення площі природно-заповідного фонду України на понад 80 тисяч гектарів (приблизно 0,13% від площі країни). Вони мають бути втіленні в життя протягом півроку. Президент підписав укази про створення трьох національних природних парків – на Рівненщині, Львівщині та Херсонщині. Зокрема, парку «Бойківщина» в Турківському районі Львівської області на кордоні з Польщею. Еколог-ботанік Сергій Панченко пояснив PolUkr.net, що сам задум збільшення заповідних зон – це добре, але втілення задумів в українських реаліях призводить до малої ефективності збереження природи через заповідники, а відтак до знецінення самої ідеї таких заповідних територій.

«Створення нових природоохоронних території без покращення існуючих – не надто правильне», – еколог

«Створення нових і розширення діючих національних заповідних території може мати як позитивні, так і негативні наслідки для збереження екології та природи України», – каже еколог-ботанік Сергій Панченко.

«Звичайно, природу країни потрібно оберігати. – веде далі Панченко. – Проте, поки що, попри децентралізацію, більше цим опікується центральна влада. У регіонах із цим важче. На місцях сильніше аграрне лоббі. Досі в нас розорюють багато луків та степових ділянок, де зберігається давня природа. Не кажу про не надто успішну боротьбу проти браконʼєрства. На жаль, в Україні дуже важко розвивається адміністрація національних природних парків. Створення чи розширення територій парків відбувається без якісного наповнення штатом. Бракує відповідних фахівців. Немає системи їх підготовки. Люди, які приходять працювати в парки, підходи, які пропагує міністерство екології, може спричинити до знецінення і дескридетації діяльності таких парків. Створення нових природоохоронних території без покращення якості існуючих – не надто правильне. З боку держави має бути системна підтримка якості функціонування таких парків».

«Екологія – це не лише національні парки і заповідники. – веде далі еколог Панченко. – Слід враховувати кількість сміттєзвалищ та карʼєрів в країні, їх жалюгідний стан. Площа сміттєзвалищ і карʼєрів співрозмірна з площею заповідних територій. Основна задача України – не так збереження дикої природи, як раціональне використання природних ресурсів».

«Якщо, наприклад, взяти до уваги, що Україна посідає лідируюче місце в Європі за кількістю експорту зернових, то варто враховувати, що в аграрному секторі ми часто не дотримуємося екологічних норм і стандартів, поширених в країнах ЄС. – каже еколог. – Те, що ми збільшуємо площі заповідних теориторій – наближує нас до стандартів ЄС. Але потрібне водночас раціональніше використання природніх ресурсів, вирішення проблем побутових відходів та рекультивації земель, а також припинення подальшого розорення природніх ділянок лісів, луків і степів, використання шкідливих для землі добрив. Бо втрачаємо біологічне різноманіття природи».

Дата публікації: 14.05.2019 | Кількість переглядів: 2305 | Детальніше...
13-15 травня в Україні відбудеться І Міжнародна конференція з безпеки праці

13-15 травня в Україні відбудеться І Міжнародна конференція з безпеки праці на підприємствах лісової галузі

Державне агентство лісових ресурсів України, опубліковано 10 травня 2019 

13-15 травня 2019 року в Києві та області відбудеться І Міжнародна конференція «Безпека та гігієна праці в лісовому господарстві: проблеми та перспективи впровадження управління ризиками на підприємстві» (13 травня – Київ, 14 травня – Боярка та Макарів, 15 травня – Іванків). Організатори конференції – журнал «Охорона праці» та Державне агентство лісових ресурсів України.
Це перша подія такого рівня в лісовій галузі країни, яка залучає до участі провідних експертів з України та Європи для розробки найбільш оптимальних шляхів вирішення найактуальніших питань галузі в сфері безпеки праці. Нові підходи, методи та інструменти розвитку систем безпеки праці на підприємствах, досвід колег, продуктивне спілкування та цікава програма стануть основою для розвитку позитивних змін в лісовій галузі.
У конференції візьмуть участь заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України, Голова Державної служби України з питань праці, Координатор програм Міжнародної організації праці, представник Лісової опікунської ради (Forest Stewardship Council, FSC), представники обласних управлінь лісового та мисливського господарства, експерти з управління ризиками в сфері безпеки та гігієни праці з міжнародним досвідом, представники провідних підприємств галузі.
Велика увага буде приділена питанням нормативних нововведень, в першу чергу Концепції реформування системи управління охороною праці, що була прийнята 12 грудня 2018 року, імплементації європейських норм в Україні, новому стандарту ISO 45001, інноваційним технологіям в засобах захисту, практичним інструментам підвищення ефективності та оптимізації роботи служби охорони праці та промислової безпеки.

Пленарне засідання: 13 травня о 10:00 год. (до 17:00 год.)

Місце проведення: м. Київ, готель «Братислава», конференц-зал «Конгрес» (ст. метро «Дарниця», вул. Андрія Малишка, 1)

 

Дата публікації: 13.05.2019 | Кількість переглядів: 2219 | Детальніше...
В Україні збільшили штрафи за сміття у лісі в 5 разів

Верховна Рада України збільшила штрафи за сміття і необережне поводження з вогнем у лісі.

Відтепер за забруднення лісів відходами штраф збільшується з 5-10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 25-50 мінімумів, передає ЛІГА.net.

За це проголосувати 254 депутати. Для чиновників збільшили штраф за сміття у лісі з 10-25 до 50-100 мінімумів. А порушники правил пожежної безпеки в лісах заплатять штраф, що становить 5-15 мінімумів неоподатковуваних доходів (раніше він становив 1-3 неоподатковуваних мінімуми). Якщо необережне поводження з вогнем призвело до пожежі, штраф зростає до 15-50 мінімумів, а чиновники у такому випадку сплатять до 35-60 мінімумів.

Також збільшили з 3-7 до 15-35 неоподатковуваних мінімумів штраф за введення в експлуатацію підприємств без обладнання, яке не допускає шкідливого впливу на ліс.

03 травня 2019, 16:44

Дата публікації: 06.05.2019 | Кількість переглядів: 2566 | Детальніше...
Як в Європі: Зеленський видасть українцям новий документ

Переможець президентських виборів Володимир Зеленський запропонував новий проект, який забезпечить жителів України новими паспортами.

Новоспечений політик і команда «Слуги народу» опублікували свою президентську програму. У числі важливих проблем для українців Володимир Зеленський виділив соціальні умови.

Він заявив нову реформу, яка покликана поліпшити життя багатьом категоріям населення. В рамках соціального проекту, майбутній президент пообіцяв ввести так званий економічний паспорт України. Новий документ торкнеться заробітчан, студентів і пенсіонерів. Такі вже діють в деяких країнах Європи.

Він дозволять контролювати витрати і залучення кожного українця в економічне життя і найголовніше. У команді шоумена припустили, що ЕПП буде мотивувати українців повернутися з Польщі, Чехії. Маючи такий документ, громадяни зможуть скаржитися на незаконне використання бюджету держслужбовцями.

«Наприклад, та ж вирубка лісу в Карпатах. Навіть якщо живеш в Києві, то чому б не «осадити» місцевого керівника на Західній Україні, який витягнув з твоєї кишені сплачені податки і кришує незаконний бізнес? »- сказано в програмі.


Економічний паспорт також передбачає накопичувальний фонд. На відміну від Міністерства соціальної політики, Володимир Зеленського запропонував іншу концепцію. Він планує створити проект «Країна мрій», а в ньому фонд з робочою назвою «Майбутнього покоління».

Кожен українець буде вносити туди певну суму без права зняття, поки дитині не виповниться 18 років. Держава ж прийме зобов'язання берегти ці кошти.

Автор: Дарья Золотухина
Дата публикации: 29/04/19 | 10:20

 

Дата публікації: 02.05.2019 | Кількість переглядів: 2191 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ][ 36 ][ 37 ][ 38 ][ 39 ][ 40 ][ 41 ][ 42 ][ 43 ][ 44 ][ 45 ][ 46 ][ 47 ][ 48 ][ 49 ][ 50 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX