ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛІСИ УКРАЇНИ"
Філія «Вигодське лісове господарство»

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ




СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ Новини галузі

НОВИНИ ГАЛУЗІ


В Україні заборонили полювання на деяких тварин

Лося європейського занесли до Червоної книги України

Відтепер лось європейський в Україні належить до червонокнижних тварин

В уряді внесли зміни до переліку тварин, на яких заборонено полювати. Відтепер лось європейський в Україні належить до червонокнижних тварин.

Про це у Facebook написав міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. 

«Мін’юст в останні дні грудня зареєстрував наказ Мінприроди про внесення змін до Переліку видів тварин, що заносяться до Червоної книги України. Буквально щойно отримав юстований документ. Відтепер лось європейський в Україні належить до червонокнижних тварин», – написав він.

За його словами, тепер полювання на нього буде каратися законом. 

Також міністр наголосив, що проблематика такого явища, як браконьєрство в Україні, буде пріоритетом міністерства цього року.

«Зменшення проявів цього явища залишиться для нас одним із пріоритетних викликів у 2018 році. Маю на увазі і можливий перегляд розмірів штрафів, і ліквідацію застарілої неефективної системи природоохоронного нагляду та контролю, яка є корупційним пережитком минулого і яку давно потрібно ліквідувати», – підсумував Семерак.

 

Дата публікації: 05.01.2018 | Кількість переглядів: 3921 | Детальніше...
Більше простору для чорного лелеки

Ухвалені Кабінетом Міністрів рік тому Санітарні правила у лісах поліпшили охорону природи

Важко знайти в Україні людину, яка не бачила б білого лелеки (він же бусол, боцян, бузьок, чорногуз, гайстер тощо), який сміливо будує гнізда посеред населених пунктів і зграями супроводжує сільгосптехніку, поїдаючи потривожених комах. На думку координатора обліків лелеки білого Віталія Грищенка, в Україні щороку гніздиться 30—35 тисяч пар цих птахів.

Так само важко знайти в Україні людину, яка бачила б лелеку чорного. Бо цей птах, на відміну від побратима, сторожкий, лякливий, гніздиться в глухому лісі й шуму не любить. За даними Червоної книги України, цих птахів у нас лише 400—450 пар. Книга пише, що збільшенню їхньої чисельності заважає «деградація місць гніздування через вирубування лісів, меліорація лісових угідь у смузі лісостепу».

Логічно, що для охорони виду потрібно ліс не рубати, болота не чіпати. Тож улітку 2016-го громадські організації порекомендували створити навколо гнізд чорного лелеки, місць розмноження інших рідкісних тварин та галявин зі зникаючими рослинами охоронні зони. Це відображено в нових Санітарних правилах у лісах України, які Кабінет Міністрів затвердив 26 жовтня 2016 року. За пропозицією екологістів, правила обмежують лісоповал на заповідних територіях, заборонено санітарні рубки в сезон тиші (з 1 квітня по 15 червня), не можна нищити дуплисті й окремі сухостійні дерева, важливі для охорони біорізноманіття тощо.

Усі ці нововведення, які давно вже застосовують у Європі, відповідають рекомендаціям Бернської конвенції про охорону дикої флори, фауни й природних середовищ існування.

У санправилах зроблено й інші зміни, запропоновані самими лісоводами, які стосуються ведення лісового господарства, але йдеться не про них.

Дата публікації: 05.01.2018 | Кількість переглядів: 4058 | Детальніше...
Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористання та збереже

План організації виконання Указу Президента від 21.11.2017 р. № 381 "Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористання та збереження об'єктів природно-заповідного фонду".

(схвалено на засіданні Кабінету Міністрів 18.12.2017 (протокол № 70) 

Дата публікації: 29.12.2017 | Кількість переглядів: 3952 | Детальніше...
Щоб зупинити незаконну вирубку лісів потрібно синхронізувати дії трьох міністерств та Академії наук,

«За виробкою лісу стоїть величезний економічний інтерес. Я думаю, що прийшов час серйозніше поставитися до збереження лісів, національних парків та заповідників. Скажімо, я зініціював після свого візиту до Карпат розгляд цього питання на засіданні Кабінету міністрів», – заявив в інтерв’ю Львівському порталу міністр екології та природніх ресурсів України Остап Семерак.

Дата публікації: 29.12.2017 | Кількість переглядів: 4185 | Детальніше...
Уряд ухвалив проект Указу Президента про приєднання України до Конвенції про Європейський інститут л

Сьогодні на засіданні Уряду схвалено проект Указу Президента про приєднання України до Конвенції про Європейський інститут лісу. Відповідний проект документу розробило Державне агентство лісових ресурсів України.

Європейський інститут лісу є міжнародною організацією, створеною європейськими державами. На сьогодні 26 країн Європи є членами Європейського інституту лісу.

Дата публікації: 28.12.2017 | Кількість переглядів: 4530 | Детальніше...
Володимир Бондар обговорив з лісівниками попередні підсумки роботи та плани на наступний рік

Самовідданість роботі та відкритість стане запорукою розвитку лісової галузі України. На цьому наголосив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час наради з начальниками обласних управлінь лісового та мисливського господарства і підприємств, які підпорядковані відомству.

Він звернув увагу на те, що завдяки праці професіоналів лісова галузь займає серйозні позиції в Україні. Однак, потрібно визнати, що за останні роки не було напрацьовано необхідних системних підходів до реформування та розвитку.

Дата публікації: 27.12.2017 | Кількість переглядів: 3767 | Детальніше...
Працювати на безпеку виробництва, не покладаючи рук і не рахуючись з часом - Андрій МУСІЙОВСЬКИЙ

Такою була основна думка наради з питань охорони праці у лісовій галузі, яка відбулася на базі Сторожинецького держлісгоспу
Ліс не прощає зухвальства і помилок. Будь-яка робота у лісі має високий ступінь виробничих ризиків. У першу чергу це стосується лісозаготівлі. Тому професія лісоруба в усьому світі була і залишається однією з найнебезпечніших. Травмонебезпечні професії також у водіїв трелювальних тракторів, майстрів лісу.


Саме з метою запровадження і посилення дієвих заходів у запобіганні виробничому травматизму, на базі Сторожинецького держлісгоспу відбулася чергова семінар-нарада на тему «Стан охорони праці та промислової безпеки на підприємствах лісової галузі Чернівецької області».
Дата публікації: 26.12.2017 | Кількість переглядів: 4242 | Детальніше...
Лісове господарство України

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА

Особливості залісення України. Своєрідність лісового обличчя України зумовлена проміжним геогр. положенням України — між розмірно вогким заходом Европи і сухими степами та півпустелями Азії. В зах. частинах України її ліси, цілком зберігаючи зах.-евр. характер, виявляються у всій повноті складу й сили веґетації, а в півд.-сх. і півд. є лише невеликі степові переліски; тут панують трависті степові формації. Із зміною кліматичних, орографічних, ґрунтових і гідрологічних умов у напрямі від заходу й півночі на схід і південь постають великі відміни не тільки щодо ступеня залісення території й сили розвитку лісу, але й щодо складу основних лісотворних порід. Дуже важливі з погляду біології й екології лісу, як і щодо техн. та госп. вартостей зах.-евр. породи — смерека Picea), ялиця (Abies) і бук (Fagus) на більшій частині території України не ростуть. Саме через Україну проходять сх. й, почасти, півд. межі поширення цих порід, а також сосни та деяких ін. лісових дерев меншого значення (див. Рослинність та мапу мал. 69). Через Україну проходять лісові роздоріжжя (границі ареалів поширення окремих лісових порід) — вона являє собоюкраїну лісових меж та погранич. Ця важлива особливість України відбивається й на різноманітності завдань та на особливостях техніки укр. лісівництва. Наслідуючи техніку центр.-евр. лісівництва, вона розвинула й свої методи лісовирощення. У зв’язку з цим стоять і напрями фахової освіти та дослідної справи на Україні.

Дата публікації: 26.12.2017 | Кількість переглядів: 4149 | Детальніше...
Основні досягнення Держлісагентства: попередні підсумки за 2017 рік

Одним з основних завдань Державного агентства лісових ресурсів України є лісовідновлення та лісорозведення з метою збільшення лісистості нашої держави.

Варто зазначити, що у цьому році лісогосподарські підприємства, підпорядковані Держлісагентству, повністю виконали завдання з лісовідновлення на місцях минулорічних зрубів.

Станом на 20.12.2017 висівання і садіння на землях лісогосподарського призначення виконано на площі 34,7 тис. гектарів, що становить 109,8% до річного завдання, в тому числі 1,7 тис га нових лісів або 95,2% до річного завдання.

Дата публікації: 22.12.2017 | Кількість переглядів: 4095 | Детальніше...
Остап Семерак: « Наступного року заплановано розширення територій 6 національних природних парків»

Україна активно працює над розширенням територій природно-заповідного фонду. Про це міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак заявив під час підсумкової прес-конференції. 

«Уряд ухвалив рішення про розширення території двох національних природних парків загальною площею майже 5 тис га, а також підтримав створення гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Приморський», який охоплює прибережну акваторію Азовського моря загальною площею 13 тис 115 га.», - сказав він. 

Міністр також повідомив, що вже підготовлено пакет документів для розширення територій 6 національних природних парків. Серед яких, «Нобельський» на Рівненщині, «Бойківщина» на Львівщині, «Західне Побужжя» на Волині, «Куяльницький лиман» на Одещині та в інших регіонах. 

Остап Семерак також повідомив, що важливим цьогорічним досягненням в природно-заповідній справі стало включення Комітетом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО 9 ділянок букових пралісів та старовікових лісів України до складу об’єкту Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Європи.

Дата публікації: 21.12.2017 | Кількість переглядів: 3672 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ][ 36 ][ 37 ][ 38 ][ 39 ][ 40 ][ 41 ][ 42 ][ 43 ][ 44 ][ 45 ][ 46 ][ 47 ][ 48 ][ 49 ][ 50 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX