ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛІСИ УКРАЇНИ"
Філія «Вигодське лісове господарство»

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ




СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ Новини галузі

30 січня українські території букових пралісів отримали сертифікати Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО


Назад Назад

25 січня 2018 року у Рахові відбулися урочистості з нагоди включення нових територій букових пралісів та старовікових букових лісів до складу Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО. Під час форуму було вручено Сертифікати ЮНЕСКО директорам і працівниками національних природних парків «Зачарований край», «Синевир», «Подільські Товтри» та природних заповідників «Горгани» і «Розточчя».

Здобуття українськими територіями статусу Всесвітньої природної спадщини є визначною подією як для окремих природоохоронних територій, так і для України загалом. Їй передувала багаторічна напружена робота науковців національних парків і заповідників, яка координувалася й підтримувалася Карпатським біосферним заповідником і Дунайсько-Карпатською програмою WWF.

Із вітаннями та теплими побажаннями виступили заступник начальника відділу Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністарції Д. Томенчук, начальник управління oxopoни культурної спадщини Мінкульту України О.Єпіфанов, заступник голови Рахівської райради І. Копич, заступник голови Рахівської РДА В. Турок, заступник голови Тячівської РДА М. Полажинець, природоохоронний координатор WWF в Україні Б.Проць, заступник директор КБЗ Ф.Гамор. Під час урочистого зібрання присутнім продемонстровано фільм про Панʼєвропейський обʼєкт спадщини «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи», який підготували австрійські колеги – міжнародні координатори процесу розширення об’єкту спадщини. Слайд-шоу, зроблене відомим австрійським фотографом і захисником пралісів Матіасом Шофгофером продемонструвало неймовірну красу, велич і унікальне розмаїття природних умов букових пралісів і старовікових лісів європейського континенту.

Довідково
7 липня 2017 р., Комітет Всесвітньої спадщини, в рамках 41 сесії, яка відбулася у Кракові (Польща), розширив існуючий об’єкт природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат і давні букові ліси Німеччини» за рахунок 63-х ділянок букових пралісів та старовікових лісів із 10-ти європейських країн, а саме Албанії, Австрії, Бельгії, Болгарії, Хорватії, Італії, Румунії, Словенії, Іспанії та України. Після розширення назву об’єкта змінено на «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи». У цьому переліку Україна представлена 9-ма ділянками, які охороняються в національних природних парках «Синевир», «Зачарований край» і «Подільські Товтри» та природних заповідниках «Горгани» і «Розточчя».


 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX