ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛІСИ УКРАЇНИ"
Філія «Вигодське лісове господарство»

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ




СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

Планування і проведення вибіркових та поступових рубок


Назад Назад

Дотримання сучасної філософії ведення лісового господарювання, ставить перед лісівниками пріоритетним проведення вибіркових і поступових рубок та зменшення площ суцільних рубок, які до того ж не сприймаються в теперішньому українському суспільстві.


На базі ДП «Вигодський лісгосп» проведено семінар-навчання, за участю запрошених спеціалістів Львівської державної лісовпорядної експедиції Т. Радчук, Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва імені П. С. Пастернака О. Голубчак, В. Гудима, усіх головних лісничих та провідних спеціалістів із лісокористування державних лісгоспів Івано-Франківської області. 


На нараді всебічно обговорено критерії призначення і умови проведення таких лісогосподарських заходів, як лісовідновні рубки (які проводяться вибірковим і поступовим способом) та вибірковий метод проведення рубок головного користування в смерекових лісах Івано-Франківської області.


Під час обговорення було відмічено надзвичайну загущеність і захаращеність лісів, як природних так і штучного походження, про що говорили спеціалісти лісівники з Німеччини під час візиту у жовтні місяці та інші спеціалісти.


Головними умовами для зменшення площ суцільних рубок і збільшення  площ вибіркових рубок є нагальна потреба, особливо у наших лісах з гірським рельєфом, у розвитку лісової інфраструктури, будівництві нових доріг, відновленні та утриманні у належному стані існуючих лісових автодоріг, розширенні мережі лісових трелювальних волоків, технологічних коридорів, придбанні нових лісогосподарських механізмів.


Учасники мали можливість переконатись в ефективності роботи канатної установки, з якою ознайомились у Людвиківському лісництві. Лісозаготівельна бригада Вигодського лісгоспу, якраз піднімала ліс на висоту 150 метрів вверх по схилу, на ділянці першого прийому поступової лісовідновної рубки, при крутизні схилу більше 25 градусів, завдяки канатній установці MOZ 300. Саме така технологія розробки лісосік є найменш шкідливою для лісового середовища.


На наступній ділянці лісівники ознайомились із закладеними пробами на оцінку таксаційних характеристик лісових насаджень. Далі перейшли на ділянку де проведено прохідну рубку і обговорено важливість такого методу господарювання.


На останок учасникам показали особливості посадки саджанців модрини із закритою кореневою системою та усі бажаючі могли особисто взяти участь у посадці молодого лісу.

Більше світлин дивіться нашому у facebook


 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX