ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛІСИ УКРАЇНИ"

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

Команда “ДШК – Вигодський лісгосп” перемагає на 2 етапі шахової Прем'єр ліги Прикарпаття

Назад Назад

02 вересня в Івано-Франківську відбувся другий етап шахової ліги Прикарпаття серед команд вищого дивізіону (Прем'єр-ліга). Вісім кращих команд області - "Калуш" (Калуш), "Коломия" (Коломия), "Надвірна" (Надвірна), "Шахова мрія" (Івано-Франківськ), "ДЮСШ-3 - Пішак" (Івано-Франківськ), "ОШШК" (Івано-Франківськ), "ДЮСШ-3 - Vortex" (Івано-Франківськ), та команда Долинщини "ДШК - Вигодський лісгосп" - змагалися за коловою системою в швидкі шахи. Контроль часу 10 хвилин + 5 секунд на хід.

Напередодні етапу ліги нашій команді вдалося залучити титульного спонсора - ДП "Вигодське лісове господарство" (керівник Олександр Матусевич) та значно підсилити склад команди в порівнянні з першим етапом. Нагадаємо тоді наша команда тільки в останньому турі змогла зберегти прописку серед кращих команд області. Тепер перед командою стояло завдання потрапити до трійки призерів.
На першій шахівниці грав Михайло Кепещук, на другій - Марко Дубенський, на третій - суттєве підсилення - Євген Малета і за четвертою шахівницею виступав Олександр Безус.
В першому турі долиняни в важкій боротьбі перемогли команду Надвірної з рахунком 3:1 (Перемогли: Кепещук, Дубенський, Малета). Але вже в другому турі дошкульної поразки нашим шахістам завдала команда Калуша, якій ми поступилися з рахунком 1:3 (перемога на рахунку Безуса). В третьому турі долиняни грали проти одного з фаворитів та переможця першого етапу ліги команди "ДЮСШ-3 -Vortex". Матч проходив в напруженій боротьбі і завершився нічиєю 2:2. На перемоги Кепещука та Дубенського на двох перших шахівницях, суперники відповіли двома перемогами на 3-й та 4-й шахівниці. Старт видався не надто вдалим. В четвертому турі ми грали ще проти однієї дуже сильної команди - "ДЮСШ-3 - Пішак" в складі якої грали три колишні чемпіони області (Іван Куцик, Ігор Кобилянський та Ярослав Гушпіт). В цьому матчі не обійшлося без везіння - на першій шахівниці Кепещук отримав технічну перемогу так як його суперник спізнився на партію. А інші наші шахісти зіграли дуже впевнено Дубенський переміг Кобилянського, Безус - Гушпіта молодшого, а Малета зіграв в нічию з Гушпітом Ярославом. В підсумку наша впевнена перемога з рахунком 3,5:0,5.

Після обідньої перерви наша команда мала зіграти ще три матчі. В двох з них проти "Шахової мрії" та "Обласного шахового клубу" долиняни були фаворитами і в підсумку здобули впевнені перемоги 3:1 та 4:0 відповідно. Завдання мінімум було виконано - долиняни в трійці призерів. В останньому турі нашим суперником була команда Коломиї, яка лідирувала в турнірі маючи в активі 5 перемог та 1 нічию. Для підсумкової перемоги коломиянам достатньо було нічиєї, або навіть мінімальної поразки в матчі з нашою командою. Тим більше що Коломия чи не найнезручніший суперник для Долини  - за чотири попередні етапи та 1-й етап ліги ми зустрічалися в 5-ти матчах з яких програли чотири та один звели в нічию.

Першою в матчі закінчилася партія Боєчко - Кепещук - нічия в важкофігурному ендшпілі. А на решті трьох шахівницях долиняни здобули перемоги: Дубенський переграв Андрусяка, Малета - Р. Стефурака, а Безус - Т. Стефурака. Завершення цього матчу ви можете подивитися на нашому ютуб-каналі "Шахова Долина". Завдяки перемозі 3,5:0,5 проти коломиян наша команда змогла наздогнати суперників в турнірній таблиці і навіть випередити їх за додатковим коефіцієнтом.