ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛІСИ УКРАЇНИ"
Філія «Вигодське лісове господарство»

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ




СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ Новини галузі

Технології допоможуть перемогти хаос


Назад Назад

 

Протягом багатьох років Україна потерпає від масових незаконних вирубок лісів, в деяких регіонах ця проблема досягла масштабів екологічної катастрофи. Хижацькі вирубки лісу, незаконний експорт деревини ось реалії сьогодення. Наслідки цього катастрофічні, майже щодня надходить інформація про чергове незаконне вирубування лісу, а ось інформації щодо покарання порушників майже немає.

Цю ситуацію треба і можна міняти якнайшвидше, в тому числі, і за допомогою нових технологій. Це різноманітні фото і відео рєєстратори, нагрудні камери, квадрокоптери, фотопастки. В багатьох лісових господарствах вже закупили и користуються такою технікою. Наприклад, тепер вантажівка крадіїв, що вирубали ліс може бути непомітно для них сфотографована на лісовій дорозі. Після чого порушників можна буде знайти та покарати згідно українського законодавства.

Зокрема, за повідомленням Хотинського лісового господарства, на підприємстві створена рейдова група, до складу якої входять начальник мисливського господарства, мисливствознавець, інженери відділу лісового господарства та старший єгер. На патрульні автомобілі з розпізнавальними знаками державної лісової охорони вже встановлено GPS-трекери. Для фіксації фактів лісопорушень придбано сертифіковані автомобільні відеоеєстратори та нагрудні камери.

“На виконання рішення колегії Держлісагенства України створено постійнодіючу рейдову бригаду, в розпорядженні якої є автомобілі, є квадрокоптер та фотопастки, які придбали вже цього року. Сучасне обладнання дає можливість здійснювати спостереження за насадженнями на великій відстані, проводити моніторинг санітарного стану лісів. Фотопастки фіксують рухомі об’єкти та передають інформацію в режимі онлайн на мобільний телефон лісової охорони. Патрулювання проводиться майже щоденно”, — кажуть спеціалісти з охорони та захисту лісу Сумського лісового господарства. Що стосується іншої серьозної проблеми охорони лісів — лісових пожеж, то і тут технічні засоби допомогають лісівникам. “Існуюча організація території лісгоспу за способами виявлення лісових пожеж і боротьби з ними відноситься до зони наземної охорони лісів від пожеж з авіа-патрулюванням. Взагалі, на сьогоднішній день нас влаштовує фінансування щодо забезпечення сучасними технічними засобами, хоча, час від часу турбують кадрові питання” , — розказали нам у Лугинському держлісгоспі.

Натомість, керівництво лісової галузі налаштоване не настільки оптимістично.

«Ми проаналізували, що в цілому рейдові бригади працюють добре. Однак, інколи, звітуючи до Держлісагентства про велику кількість проведених рейдів з охорони та захисту лісу, виявляється дуже низька їх ефективність», — зазначив очільник Держлісагенства. Володимир Бондар.

Зокрема, Держлісагентство доручило відновити контроль за діяльністю рейдових бригад шляхом оснащення легкового автотранспорту, який використовується для патрулювання лісів, засобами моніторингу за їх переміщенням та використанням, і ця директива вже впроваджується на місцях.

Звертаюся до начальників обласних управлінь та директорів лісгоспів: питання боротьби з незаконними рубками стоїть на контролі у керівництва держави. Тому цю роботу необхідно забезпечити на належному рівні.», — наголосив він.

Довідка

Рейдовими бригадами в 2017 році під час проведення 37 тисяч рейдів було притягнено до адміністративної відповідальності 6,5 тис. лісопорушників. Незважаючи на заходи, що вживаються працівниками державної лісової охорони, за оперативними даними обсяг незаконних рубок за 2017 рік склав понад 26 тис. куб. метрів. У порівнянні з 2016 роком обсяг незаконних рубок зменшився на 1,7 тис. куб. Метрів.

Держлісагентством у 2017 році були видані накази № 287 та № 459 щодо покращення стану охорони лісів та поставлені завдання для територіальних органів про проведення спільних нарад з компетентними органами (облдержадміністрації, органи поліції, прокуратури та фіскальної служби) з метою напрацювання і затвердження заходів з питань забезпечення належної охорони лісів, перевірки діяльності суб’єктів господарювання, що здійснюють переробку деревини.

Марина Галанова, журналист

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX