Сьогодні в шкільному лісництві, що функціонує на базі Шевченківського лісництва, нараховується більше як 40 юних лісівників. Керівником шкільного лісництва є вчитель біології Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Галина Миколаївна Тисяк. Шкільне лісництво тісно співпрацює з Шевченкіським лісництвом, яким ефективно керує - лісничий Тисяк Василь Васильович.
23.10.2018 року учні шкільного лісництва під керівництвом лісничого Шевченківського лісництва Тисяка Василя Васильовича та майстра дільниці лісового розсадника Федорич Наталії Василівни, брали активну участь у осінній посадці лісу на території Шевченківського лісництва у кварталі 18 виділ 46 площею 1,2 га, урочище «Погорілий». Ділянка вийшла з під санітарної рубки, причина рубки - вітровально-буреломна ділянка на якій при лісопатологічному обстеженні було обліковано 90% пошкодженої деревини. Материнська порода (головна порода) – бук лісовий (Бкл).
Перед початком посадки, технічний інструктаж з посадки лісу, охорони праці та техніки безпеки провела з учнями майстер дільниці лісового розсадника - Наталія Василівна. Лісничий Шевченківського лісництва Василь Васильович прочитав учням коротеньку лекцію про переваги посадки лісу сіянцями із закритою кореневою системою.
Разом з лісничим і майстром дільниці лісового розсадника школярі на ділянці посадили 3 тисяч штук сіянців із закритою кореневою системою. Лише декілька годин, і буквально на очах, порожня площадка перетворюється в площу, яка заліснена лісовими культурами змішаного лісу. Поруч з ялинами учні садили буки, модрини, ялиці і сосни.
А ось для майстра дільниці лісового розсадника Наталії Василівни Федорич, посадка дерев - улюблена справа. Аби в наступних роках було чим відтворювати лісові насадження, працівники лісгоспу заготовляють лісове насіння. Щоб зрозуміти об’єм робіт, додам від себе, що для цього обираються тільки плюсові й елітні дерева, насіння перевіряється Львівською насіннєвою лабораторією, якщо висновки задовільні – його висівають у постійні лісові розсадники, одним із них опікується Наталія Василівна. Саме тут її дбайливі руки і руки робітниць з лісокультурних робіт доглядають за ними, із нетерпінням чекають на перші паростки. Через рік чи два сіянці із закритою кореневою системою викопують і висаджують вже на постійне місце, туди, де через роки зеленітиме густий молодняк!
Ось так, із року в рік, люди, які бережуть і примножують наші ліси, замикають, здавалося б, природний цикл своєю працею: із шишки — насінинка, потім — сіянець, далі — саджанець. І тільки через 81 рік ялина досягає своєї стиглості, а бук — через 101. Як каже Наталія Василівна, їй приємно, що останнім часом все більше учнівської молоді долучається до процесу відновлення лісу, вихованці шкільного лісництва не просто знають теорію, але й на практиці пізнають радість спілкування з природою.
Побачити, як прижилися сіянці, можна буде вже через рік, а через 7 років їх висота досягне 10 метрів. Шкільне лісництво проводить велику природоохоронну роботу по збереженню і примноженню лісового господарства нашого краю.
|