На базі Мізунського лісництва 13 листопада 2018 року відбувся польовий практичний семінар за участю головного лісничого ДП «Вигодський лісгосп» Штуки Віталія Анатолієвича, а також лісничих та помічників лісничих всіх лісництв ДП «Вигодський лісгосп».
Головне завдання семінару - створити дискусійний майданчик для обміну досвідом і обговорення кращої практики в сферах лісовідновлення та лісокористування. Такі дискусії допомагають домогтися високої ефективності у питаннях організації робіт по рубках догляду, відведення лісосік під рубки догляду, створення лісових культур, збереження при цьому біорізноманіття та соціальної цінності лісів.
Програма семінару містила розгляд питань, необхідних для обґрунтування обраного того чи іншого режиму і технології рубок догляду, спрямованих на формування високопродуктивних деревостанів.
На прикладі Мізунського лісництва розглянули питання організації робіт по рубках догляду в молодняках, створення і доповнення лісових культур на землях держлісфонду Мізунського лісництва.
В ході семінару головний лісничий зазначив, що навесні цього року лісівниками Мізунського лісництва була проведена посадка лісу на площі близько 5,0 га: «Наше завдання полягає не тільки в створенні лісових культур. «Земля турботу любить!» - кажуть у народі. Також це стосується і лісів! Одними з основних принципів лісового законодавства, як ми знаємо, є: забезпечення охорони та захисту лісу, забезпечення багатоцільового, раціонального, безперервного, невиснажливого використання лісів, відтворення, поліпшення якості і підвищення продуктивності лісів. Щоб реалізувати дані принципи нам необхідно виконати всі встановлені промфінпланом на цей рік обсяги з охорони, захисту і відтворення лісів. Мета семінару показати, яка ситуація в різних місцях держлісгоспу, а саме на рівнинній частині в середньогірській і високогірській місцевості. Як ми знаємо, змінюються кліматичні умови, відповідно міняється і породний склад в лісі. Ліси щороку пошкоджуються шкідниками і хворобами. Катастрофічного розмаху набуло всихання ялинників на території Людвиківського, Бистрівського та Солотвинського лісництв. На сьогодні обсяги всихання як похідних, так і корінних ялинників у нас набули стихійних масштабів і продовжують збільшуватись й надалі. Всі ці негативні чинники спричиняють погіршення санітарного стану лісів. Лісівники повинні оперативно реагувати на такі виклики природи і вчитися працювати по-новому».
Далі перед присутніми виступив лісничий Мізунського лісництва Данчук Володимир Васильович, який коротко охарактеризував діяльність лісництва в поточному році. Площа лісництва становить 3733 га, лісництво здійснює 10 тис. м3 вивозки за рік, рубки догляду в цьому році проведені на площі 35 га. В лісництві працюють шість майстрів лісу і один майстер лісових культур. На одного майстра лісу припадає в середньому 400-700 га площі лісового фонду. Лісництво розташоване на території трьох сільських рад, а саме: Старомізунської, Кропивницької, Новошинської та Вигодської селищної ради.
В рамках проведення виїзного семінару лісівники ознайомились з проведеними лісогосподарськими заходами в урочищі «Ширковець», а саме:
- оглянули лісовий розсадник Мізунського лісництва у кв.17 вид.1 площею 1,9 га;
- відведені ділянки під рубку догляду в молодняках прочищення на 2019 рік в кв.16 вид.36, пл.0,9 га;
- введення головної породи в 2018 році на площах, які вийшли з під суцільно-санітарних рубок 2017 року в кв.16 вид.26.1 пл.0,8 га та кв.16 вид.26.2 пл.0,7 га;
- стан ділянки після проведення останнього заходу поступової рубки головного користування 2018 року та облік природного поновлення на ділянці в кв.16 вид.25 пл.0,9га;
- стан ділянки після проведеного проріджування в 2016 році в кв.16 вид.19 пл.1,9 га;
- ділянка з проведеною рубкою догляду в молодняках, а саме прочищення в 2018 році в кв.16 вид.11 пл.0,6 га.
Учасники семінару ознайомилися також з технологією відводу ділянок під суцільні рубки в стиглих і перестійних насаджень, а також провели аналіз заготівлі деревини і ознайомилися з технологією проведення вибірково-санітарних рубок в Мізунському лісництві.
Такі виїзні польові практичні семінари планується провести в усіх лісництвах лісгоспу, якщо дозволять погодні умови.
|