Працівники Шевченківського лісництва займаються підгодівлею диких тварин в лісництві
Бережіть тварин - Божі створіння,
Щоб не стали вони легендою, переказом.
Без них на землі якось стане тоскно
І без звірини в лісі осиротіло…
Ігор Нечаєв
Достатня кількість снігу в лісі нинішньою зимою створило труднощі з видобутком корму для диких копитних тварин. Особливо від сніжного покриву страждають косулі і олені. У ДП «Вигодський лісгосп» протягом усіх зимових місяців організована їх підгодівля. Єгері закладають в спеціальні годівниці сіно, зерно, коренеплоди. По всій території лісгоспу працівники єгерської служби рівномірно розміщують годівниці або підкормові майданчики для тварин, зокрема для оленів, косуль, кабанів.
Співробітники Шевченківського лісництва проводять підгодівлю диких тварин заготовленими з восени кормами, а саме сіном. За словами старшого єгера Шевченківського лісництва Микуляка Івана Івановича, особливо потребують кормів олені, косулі та дикі кабани, так як вони харчуються підніжним кормом, видобуток якого під час глибокого снігу утруднена. Крім цього, копитним тваринам цілий рік дають сольову підгодівлю. Для цього працівники лісництва закладають так звані солонці - сіль-омок, яку розкладають на пеньках в лісі.
Всього, за оцінками Івана Івановича, у лісгоспі досить численна оленяча популяція. Зараз тварини насправді відчувають проблеми з кормом, вони концентруються біля берегів річок, доріг де не так багато снігу. На жаль, зауважив він, сніжні зими не в перший і не в останній раз стають причиною загибелі молодих і слабких представників оленячого роду. В принципі, врятувати тварин можливо, але для цього необхідна постійна робота по їх підгодівлі в лісі.
Весна - дивовижна пора року. Цей період року є поштовхом до продовження життя світу рослин, тварин й птахів. Але якщо березень завжди асоціюється з пробудженням рослин, з прильотом птахів, то квітень, травень є тими місяцями, коли в світі тварин відбуваються процеси, пов'язані з продовженням роду всіх видів тварин. Саме в цей період, а саме період тиші, людина своєю діяльністю не повинна завдавати серйозної шкоди дикій природі. Активна лісогосподарська діяльність навесні тягне за собою непоправні наслідки, руйнується природне середовище проживання - основна умова для розмноження всього тваринного різноманіття. І якщо в період нересту риб законом заборонено ловити рибу, то звірі й птахи в період розмноження теж повинні бути захищені в правовому полі у цей період.
Руйнування природного місця існування в період розмноження тварин - найбільш значимий фактор, що загрожує біологічному розмаїттю на планеті. Дерева і чагарники є домом для багатьох птахів і звірів. Все живе на нашій Землі – велике чудо, що роблять нашу планету настільки красивою і унікальною. Ми, люди, повинні максимально дбайливо ставитися до того, що нам дає життя. Ще зі шкільної лави нас вчать любити і берегти все живе, яке нас оточує, адже ми є частинкою і не найголовнішою, але найнебезпечнішою в цьому живому світі.
Бережіть тварин і все живе в лісі!
|