Всеукраїнська науково-практична конференції «Відтворимо ліси разом»
З 14 по 15 березня 2019 року у м. Києві Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з Навчально-науковим інститутом лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України за підтримки Державного агентства лісових ресурсів України та Товариства лісівників України була проведена Всеукраїнська науково-практична конференція «Відтворимо ліси разом». Тема конференції: «Науковий пошук молоді у лісовідновленні та лісозбереженні».
Цей захід проводився з метою привернення уваги державних і громадських організацій до проблем збереження біологічного різноманіття лісових екосистем, відтворення та розширення площі високопродуктивних стійких насаджень; підвищення фахового рівня керівників учнівських лісництв, а також сприяння співпраці закладів освіти, органів державної влади, громадських організацій в поліпшенні ефективності роботи учнівських лісництв.
До участі в конференції були запрошені представники ДП «Вигодський лісгосп», а саме лісничий Шевченківського лісництва Тисяк Василь Васильович, майстер дільниці (лісового розсадника) Федорич Наталія Василівна, головний менеджер з адміністративної діяльності Малета Євген Миколайович та керівник учнівського Шевченківського лісництва – вчитель біології Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ступеня Тисяк Галина Миколаївна.
Перший день заходу проходив у стінах НЕНЦ (Національний еколого-натуралістичний центр).
На початку заходу з вітальним словом виступили:
Доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, старший науковий співробітник Інституту проблем виховання АПН України, директор НЕНЦ – Володимир Вербицький;
Доктор сільськогосподарських наук, Академік Міжнародної академії інформатизації, Академік лісівничої академії наук України, Відмінник освіти України, Відмінник лісового господарства України, Заслужений діяч науки і техніки України – Петро Лакида;
Перший заступник начальника Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства, голова Київської обласної ради товариства лісівників України – Руслан Гузенко;
Завідувач сектору міжнародних відносин, науки та зв’язків з громадськістю Держлісагентства – Любов Полякова та ін.
В програмі конференції розглядались питання: стратегії розвитку діяльності учнівських лісництв в Україні; нові європейські підходи щодо екологічної освіти молоді; реформування лісового господарства; причини та наслідки всихання деревостанів; інноваційних технологій ведення лісівничої справи в умовах збалансованого розвитку та ін.
Працювали дискусійні майданчики: “Національна політика та лісівництво України”, “Реалізація реформ в лісовому господарстві”, “Лісові екосистеми, як практична освіта”.
Підводячи підсумки конференції директор НЕНЦ Володимир Вербицький зазначив, що Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України – сучасний провідний заклад позашкільної освіти, який координує діяльність 543 учнівських лісництв, та які на сьогодні стали однією з важливих форм організації трудового навчання і виховання і охоплюють понад 18 тис. учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти; формують свідоме ставлення до праці, охорони природи, використання та відтворення лісових ресурсів рідного краю, вибору майбутньої професії. Юні лісівники активні учасники Всеукраїнських трудових акцій «Ліси для нащадків», «Юннатівський зеленбуд», «Майбутнє лісу в твоїх руках» та конкурсів «Парки-легені міст і сіл», «Юні дослідники МАН».
|
|
Також були внесені пропозиції щодо створення курсів підвищення кваліфікації учителів – керівників шкільних лісництв, спільної розробки навчально-науково-методичного забезпечення НЕНЦ та створення спільної з ННІ лісового і садово-паркового господарства лабораторії наукових досліджень та досягнень в галузі Forest Laboratory.
Всі учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції «Відтворимо ліси разом» отримали відповідні сертифікати.
За підсумками роботи конференції Шевченківське учнівське лісництво було визнано серед найкращих учнівських лісництв. У майбутньому буде видано збірник матеріалів за результатами її роботи.
|