Свято вишиванки припадає на кінець весни - на теплий сезон, коли ми вже прощаємося з набридлими пальтами, куртками та плащами, а значить, можна сміливо демонструвати ошатний національний одяг, але на жаль, погода цієї весни не дозволяє в повній мірі насолодитися цим святом. З року в рік це національне дійство проводиться в третій четвер останнього весняного місяця.
Вперше з такою ініціативою відзначати День вишиванки в Україні виступили в 2006 році студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Тоді ж у вишиванки одяглися як студенти так і викладачі.
Незабаром ця студентська ініціатива хвилею прокотилася по всій Україні, і тепер у цей весняний день на вулицях багатьох міст нашої країни все частіше і частіше можна побачити людей, одягнених в національний український стрій.
При цьому історія вишиванки в Україні нараховує вже не одну сотню років. У кожному регіоні зберігалася своя специфіка, кольору, орнамент і техніка виконання вишивки. Навіть у нашій місцевості можна завжди відрізнити гуцульську вишивку від бойківської. Вишитий одяг для бойків та вишивка в їх оселях мала велике значення. Через ці візерунки і малюнки наші прабабусі прагнули залучити в сім'ю благополуччя і любов. А самі вишиванки вважалися оберегом і символом краси.
Працівники лісової галузі підтримують національну культуру та шанують народні українські традиції, які символізують зв’язок поколінь, будять патріотичні почуття, дають натхнення до праці та боротьби за свободу і незалежність нашої країни. Вишиванка — це не просто одяг, а своєрідний оберіг та символ єдності українського народу. За вже сформованою традицією 16 травня співробітники ДП «Вигодський лісгосп» прийшли на роботу у вишиванках!
Співпрацівники приходять на роботу у вишиванках не вперше, а саме на День Прапора України, великі релігійні свята. Таким чином, ми показуємо, що пишаємося нашими традиціями та культурною спадщиною.
|