Мисливський сезон на Прикарпатті традиційно розпочинається із полювання на пернату дичину. Старт – 10 серпня. Дні полювання – субота та неділя.
Полювати дозволяється на норця великого, качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої), лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого), голубів (крім голуба-синяка), гусок (крім гуски малої).
Норма добування пернатої дичини одним мисливцем не повинна перевищувати: норців великих – 2, гусей – 3, качок – 5, лисок – 6, куликів та голубів – 10, перепелів – 15 голів.
Принагідно нагадуємо,які документи при полювання слід мати при собі:
– посвідчення мисливця;
– щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень Правил полювання;
– відстрільна картка;
– дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю;
– у разі використання під час полювання собак мисливських порід чи інших ловчих звірів і птахів, на них потрібно мати відповідний паспорт а також ветеринарний паспорт зі всіма належними щепленнями.
А ми нагадуємо, що єгерську службу в ДП «Вигодський лісгосп» очолює районний мисливствознавець Вертепний Анатолій Леонідович. Силами лісової охорони та єгерської служби ведеться контроль за термінами полювання та дотриманням лімітів добування, а також боротьба з браконьєрством та відстріл хижаків. Біотехнічні заходи в господарстві спрямовані на ріст чисельності тварин і птахів. Різноманітність видового складу фауни і ландшафтно-кліматичні умови сприяють розвитку мисливського господарства, збільшенню поголів'я диких тварин. Сприяє цьому й налагоджений облік кількості тварин і птахів, які є об'єктами полювання. Таксація проводиться один раз на рік – на копитних тварин та хутрових звірів у лютому місяці. Велике значення при цьому має облік відстріляної дичини, особливо неліцензійних виду зайця. Районний мисливствознавець та єгері лісгоспу докладають зусиль для створення належних умов розведення та охорони диких тварин та птахів. Також серед пріоритетних завдань – облаштування територій мисливських угідь.. Головний пріоритет на майбутнє – збільшити вихід мисливської продукції з одного га угідь і забезпечити самоокупність мисливського господарства для чого забезпечити виконання наступних завдань: - розведення молодняка диких парнокопитних тварин, а саме: козулі, кабана в дичерозплідниках. - будівництво мисливських стежок для проведення полювання з залученням іноземців; - будівництво мисливських будинків при лісництвах для відпочинку мисливців; - створення вольєра для дресирування мисливських собак на кабана.
Порядок роботи відділу мисливського господарства:
Вівторок, середа, четвер – обмін «Контрольних карток обліку добутої дичини та порушень правил полювання» з 8-30 до 16-30 з 12-00 до 13-00 перерва.
Телефон для отримання довідок 61-7-04.
Обмін контрольних карток проводиться при наявності в мисливця старої контрольної картки. Мисливець повинен сплатити 10 грн. за контрольну картку та 1,70 грн. – держмито за право полювання. Якщо стара картка загублена сплати становлять 30 грн. за загублену картку та 1,70 грн. держмито за право полювання.
Екологи нагадують, що, відповідно до ст. 20 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання», з метою раціонального використання мисливських тварин, охорони диких тварин, заборонено полювати немисливською (у тому числі військовою) вогнепальною, пневматичною та іншою стрілецькою зброєю, а також нарізних вкладок, напівавтоматичною або автоматичною зброєю з магазинами більш як на два патрони. Саме це і є найбільш характерними порушеннями під час полювання на пернату дичину.
Розмір такси за незаконне знищення тварин збільшено у 2017 році:
за лося – з 20 тис. до 80 тис. грн;
за оленя європейського – з 15 тис. до 60 тис. грн;
за оленя плямистого – з 10 тис. до 50 тис. грн;
за лань – з 10 тис. до 40 тис. грн;
за козулю та муфлона – з 8 тис. до 32 тис. грн;
за бобра – з 2,6 тис. до 10 тис. грн;
за зайця-русака – з 500 до 8 тис. грн;
за бабака та куницю – з 1,5 тис. до 6 тис. грн;
за лебедя – з 1 тис. до 4 тис. грн;
за галагазів, гусей, кекликів, куріпок сірих, фазанів – з 500 до 2 тис. грн.
Важливо знати! Крім відшкодування збитків, за браконьєрство передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
|