Дерева, як і все живе на землі, з часом старіють, їх гілки і коріння стають немічними, кора відшаровується, плодоношення різко знижується.
При заміні плодових дерев в саду місце для посадки молодих саджанців слід було заздалегідь підібрати і підготувати. Садять їх там, де дану плодову породу раніше не вирощували.
Омолодження старого саду, як наприклад, у Шевченківському лісництві марна справа, дерева в цьому саду знаходились в останньому періоді свого життя. Такий сад підлягає негайній реконструкції і заміні новими продуктивними деревами.
Один із способів, омолодити старий сад - посадити поруч нові молоденькі саджанці. Підсадка дерев в саду Шевченківського лісництва проводилась на місцях остаточно загиблих і випавших дерев.
Підсадку плодових дерев і кущів смородини намагались виробляти більше скоростиглими сортами, щоб створити садовий масив з більш-менш однаковою тривалістю життя дерев.
В цілому в старому саду Шевченківського лісництва висадили 150 дерев яблунь і 25 дерев черешень, груш, аличі і слив. З часом коли сад ступить у фазу плодоношення, працівники лісгоспу будуть споживати смачні фрукти та компоти з власного вирощеного саду.
|