Інженери відділу лісового господарства, начальник відділу лісового господарства, майстри лісових культур і робітниці на лісокультурних роботах на території саду Шевченківського лісництва розбили алеї і посадили 150 штук ялини колючої (блакитної) із закритою кореневою системою.
Сіянці ялини колючої взято із розсадника Шевченківського лісництва.
Ялина колюча (блакитна) – один з найбільш поширених видів як у природному середовищі, так і в садово-парковій культурі. Ялина колюча являє собою хвойне деревце висотою 15-20 метрів з тонкою лускатою корою світло-коричневого або темно-сірого кольору. Форма крони спочатку вузько конічна, у дорослих дерев у пізньому віці стає циліндричною. Хвоя голчаста, жорстка і дуже колюча, звідси, власне і її назва. Забарвлення хвої блакитно-зелене, але зустрічаються сортові форми з кольором голок від яскраво-блакитного і до сірувато-зеленого кольорів. При належному догляді рослина живе 400-600 років і плодоносить до глибокої старості. Дуже цінними є її антимікробні властивості. Повітря навколо цих дерев практично стерильне.
Ялина колюча полюбляє відкриті сонячні ділянки, оскільки в тіні рослина втрачає декоративне забарвлення хвої. В іншому сенсі ялина колюча невибаглива: прекрасно росте на будь-яких ґрунтах.
Такі заходи не тільки створюють естетичний вигляд лісництва, але мають велике виховне значення для громадськості, виховує у людей бережливе ставлення до природи і лісу.
На території лісництва закладено прекрасний дендрарій, висаджена алея фундука, садиба Шевченківського лісництва радує око доглянутістю і акуратністю, садово-паркові скульптури прикрашають вхід на територію дендропарку. З роками він перетвориться в казку, в чудовий рукотворний квітучий сад. Мені дуже хочеться, щоб різноманітні екскурсії, які часто проводяться тут із школярами, допомогла відвідувачам краще розібратися в природі, побачити і зрозуміти її красу, відчути відповідальність за її долю.
Більше світлин можна переглянути в ФОТОАЛЬБОМІ
|