ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛІСИ УКРАЇНИ"
Філія «Вигодське лісове господарство»

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ




СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ Новини галузі

«Прирікає лісову та деревообробну галузі на занепад», – Володимир Бондар про новий податок на «лісов


Назад Назад

Третя неділя вересня в календарі знаменних дат присвячена тим, хто оберігає легені планети – своє професійне свято відзначають працівники лісової галузі.

В цей день волинські лісівники влаштували для себе і для волинян справжнє свято – в кожному районному центрі відбувалося дійство «На гостині у лісівників». На всіх, хто прийшов привітати працівників лісу зі святом чекали виставки, оригінальні фотозони, можливість поспілкуватися з працівниками лісового господарства, а також розважальна програма, духмяний чай, лісовий мед та інші солодощі, справжній козацький куліш та багато інших сюрпризів.

Найбільше серед волинських працівників лісової галузі пощастило ратнівчанам. Вручити нагороди та привітати підлеглих зі святом приїхав заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар, який є депутатом Волинської облради. За словами Володимира Нальковича, йому було приємно відвідати Волинь і Ратнівщину зокрема. Мав Володимир Бондар ще одну приємну і почесну місію – урочисто відкрити оновлену адміністративну будівлю ДП СЛАП «Ратнеагроліс» та кафе «Калина».

Інтернет-виданню «Волинська правда» вдалось запитати думку заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України щодо кількох окремих найактуальніших сьогодні питань, які стосуються лісової галузі та лісівників. Тож про те, чи врятував президент лісівників, ветувавши закон про заборону вивезення закордон деревини, про «подвійне» оподаткування земель «під лісами», про «захід» компанію ІКЕА на український ринок читайте в матеріалі.

–Володимире Нальковичу, нещодавно Петро Порошенко ветував закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів». На вашу думку, президент таким чином врятував лісову галузь чи нашкодив їй?

– Це закон про заборону вивезення дров’яної деревини, що суперечить міжнародним зобов’язанням України. Я вважаю, що таким рішенням президент, безперечно, врятував галузь. Справа в тому, що сьогодні ми не можемо переробити ту дров’яну деревину, в тій кількості, яку маємо. Інакшого виходу, ніж реалізовувати на експорт ми не маємо. Тим більше, що закордоном є попит на цю деревину і люди платять за це кошти. Якщо не експортувати цю деревину, то в кращому випадку вона просто зігниє і зіпсується, а в гіршому випадку нам доведеться зменшити рівень заготівлі. Кожне дерево має свою структуру: ділову та дров’яну частини. Оскільки в нас є затоварення на складах саме такою низькотоварною продукцією, то ми будемо змушені зменшувати заготівлю дров’яної сировини. Це для наших підприємств буде рівносильним загибелі. Тому, я вважаю, що таке рішення Петра Порошенка дуже правильне і корисне лісової галузі.

– Як ви можете прокоментувати прийнятий «Закон України від 10.07.2018 №2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств», згідно з яким внесли поправку, яка передбачає земельний податок на всі лісові землі України»?

– Сьогодні, це фактично подвійне оподаткування земель, які використовує наша галузь. Дуже шкода, що кожен закон, який мав би допомагати і стимулювати розвиток галузі, просто накладає на неї додаткові зобов’язання. В законі прописано, що потрібно встановити податок від 0,3% до 5%. Податок в 1% витримує тільки чверть підприємств галузі, а податок в 3% не витримує жодне галузеве підприємство. При такому оподаткуванні, вартість знеособленого куба збільшиться приблизно на 500 гривень. Такі ставки просто «похоронять» значну частину нашої деревообробної промисловості. Тобто цей податок фактично прирікає лісову та деревообробну галузі на занепад. Зрозуміло, що ми це так просто не залишимо. Невже ми можемо допустити, щоб сьогодні функціонував такий податок? Безперечно, що ми будемо боротися за свої права і якщо влада (в першу чергу маю на увазі Верховну раду) нас не почує, то ми будемо вдаватися до крайніх заходів. При цьому податку нам втрачати не буде чого.

– Тобто найближчим часом можна очікувати протестів, страйків від лісівників?

– Я сподіваюся, що все-таки нам вдасться знайти вихід з цієї доволі непростої ситуації і законодавець зрозуміє, що це рішення було суб’єктивно помилковим. Дуже хочу, щоб ми прийняли рішення, яке буде виправлене і таким чином ми вийшли на позитив. В іншому випадку, безперечно, що ми будемо захищати свої інтереси.

– В одному з коментарів інтернет-виданню «Волинська правда» Ви говорили, що так звані скандальні британські «дослідження» можуть бути покликані перешкодити приходу в Україну потужної європейської компанії ІКЕА. Нещодавно, стало відомо, що ця компанія все ж буде відкривати свої представництва на території України. Як ви можете оцінити такий перебіг подій? Це невдача провокаторів, чи зважений аналіз ситуації представниками європейської компанії?

– Я вважаю, що в Європі є достатньо грамотних людей, які розуміються на ситуації і можуть дати оцінку тим чи іншим подіям. Можна не вірити українським керівникам лісової галузі, але в компанії ІКЕА є чітке правило: не «заходити» туди, де є корупція. Тобто, якщо існують якісь корупційні схеми чи моделі, ця компанія не хоче там працювати. Це яскравий показник і своєрідний індикатор, що в лісовій галузі України – все відбувається правильно.

– Як прихід ІКЕА вплине на Україну?

– В першу чергу в нашій країні з’явиться великий продавець меблів. Але це не тільки продавець, а й виробник. Ми сподіваємось, що за цим «підуть» контракти на виробництво меблів, в тому числі і з української сировини. Таким чином, наші українські лісгоспи тільки виграють.

– В наш час можна бути невдоволеним усім, що відбувається навколо і сидячи на дивані перед монітором, «роздавати» печеного бобу наліво і направо. Мішенями для таких «експертів» та «суддів» стають люди, що працюють на державній службі. Всі знають, як має працювати вчитель, лікар, поліцейський. До цієї групи належать і лісівники, в город яких летять тони відбірного каміння від «вдячних» громадян. Проте, ми бачимо, що незважаючи на провокативні та необгрунтовані звинувачення, труднощі на законодавчому рівні, ці люди працюють і оберігають українські ліси. Доказом цього є кроки найпотужніших компаній європейського рівня, які не бояться «приходити» в Україну.

Автор Андрій Петрушко

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX