ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛІСИ УКРАЇНИ"
Філія «Вигодське лісове господарство»

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ




СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

Осіння посадка лісу стартувала в ДП «Вигодський лісгосп»


Назад Назад

Осіння посадка лісу стартувала в ДП «Вигодський лісгосп»

Прохолодне і дощове літо в нинішньому році нарешті попрощалося з нами і почалася казкова золота осінь в Карпатах. У цей період природа, готуючись до довгої і морозної зими, протягом трьох місяців осені, повільно засинає. І кожний місяць цього сезону готує нам свою особливу і неповторну казку. Вересень дарує бабине літо і унікальний оксамитовий сезон, жовтень кличе в походи по золотим і багряним лісах, листопад привертає до себе бадьорістю і свіжістю перших холодів.

Осінь - дивовижна пора року. Ліс і гори одягаються в золоті шати. Осіннє сонце ніжно обіймає і зігріває своїм останнім теплом все живе в природі. Вітер зворушливо шелестить багряним листям і освіжає поки ще тепле повітря. Днем по-літньому спекотно, і можна спокійно розташуватися на будь-якій лісовій галявині і насолодитися рідким співом птахів або нескінченно довго дивитися на блакитне небо, яке так і просить тебе протягнути руки і зануритися в білі купчасті хмари. Коли вже не буде сил поглинути очима всю цю неймовірну красу, можна пройтися осінніми стежками і відпочити в тиші лісів, збираючи гриби і осінні ягоди.

Саме в цей казковий час, на території ДП «Вигодське лісове господарство» лісівники приступили  до відновлення лісів. Відтворення лісу здійснюється посадковим матеріалом із закритою кореневою системою. Як розповідає інженер з лісовідновлення відділу лісового господарства Віктор Володимир Ярославович, тисячі сіянців ялини європейської, бука лісового, ялиці білої, клена-явора та модрини європейської спеціально для посівної компанії в 2018 році виростили в Шевченківському базовому розсаднику. Ця кількість дозволить відновити близько сотні гектарів земель лісового фонду, не зайнятих лісовими насадженнями.

Як розповідає Володимир Ярославович, цієї осені роботи з посадки лісу заплановані на площі 51 га, що становить 44 % від загального обсягу по відновленню лісу в цьому році. «На весь рік прийнято завдання з природнього і штучного лісовідновлення на площі 381 га, - розповідає далі інженер. - Основні роботи з посіву і посадки лісу на площі 65 га були проведені навесні поточного року». Володимир Ярославович відзначає, що хороші показники посадки лісу демонструють Свічівське лісництво – 8,3 га, Бескидське лісництво -8,0 га та Людвиківське лісництво -7,7 га.

Визначено, що великий вплив на ріст і приживлюваність висаджених лісових культур залежить від таких факторів, як наявність або відсутність опадів, температури повітря. При наявності необхідного запасу вологи висаджені восени рослини мають більш високі показники зростання і приживлюваності в порівнянні з рослинами, які висаджені навесні. Однак, через непередбачуваність в наш час кліматичних факторів, рекомендувати осінній період як кращий немає можливості. Оптимальною умовою успішного лісовідновлення на думку Володимира Ярославовича буде комбінування посадки лісових культур як навесні так і восени.

І насамкінець, Володимир Ярославович підкреслив, що збільшення штучного лісовідновлення - необхідний захід відтворення лісів, яке успішно застосовується в лісовому господарстві. Використання посадкового матеріалу із закритою кореневою системою дозволяє підвищити приживлюваність, збереження і прискорення зростання лісових культур, а також знижує матеріальні витрати на їх вирощування та агротехнічний догляд.

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX