Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар прокоментував для представників засобів масової інформації питання щодо необхідності внесення змін до Санітарних правил у лісах України.
Він зазначив, що у 2016 році була затверджена нова редакція Санітарних правил. Вони регламентую, що необхідно робити, і як проводити санітарно-оздоровчі заходи. Однак, останні роки, і найбільш виражено це відбулося у 2017 році, спостерігається поширення так званої біологічної пожежі у лісах.
Це «напад» різних шкідників, зокрема, короїдів, що спричинює масове всихання соснових насаджень. Проблема набула великих масштабів у Поліському регіоні.
Але, існує проблема і в ялинниках у Карпатах. Проблема також спричинена і кліматичними змінами, які відбуваються і в Європі.
«Держлісагентство має на цю проблему реагувати. Ми маємо близько 40 тис. га всохлих ялинників у Карпатах. І там проблема частково вирішена. Набагато більшою проблемою, близько 150 тис. га, маємо всихання сосни. Українські санітарні правила відрізняються від прийнятих в інших державах. Лісівник у Польщі, Німеччині, чи іншій країні сам приймає рішення, які дерева необхідно прибирати з лісу, щоб не поширювався шкідник. Таких проблем із всиханням в Європі немає, тому що там, якщо бачать, що здорове дерево заражене і з’являються сухі гілки, то його терміново прибирають. На місці цього дерева виросте нове дерево, і для цього лісівники працюють, щоб були зелені ліси», - повідомив Володимир Бондар.
За словами заступника Голови відомства, якщо, наприклад, брати у порівнянні, то загалом по Україні відсоток незаконних рубок складає менше 1%, а всихання охоплює 10% всіх соснових насаджень.
«Зараз йдуть нарікання на те, що лісівники хочуть рубати в заповідних зонах. Санітарними правилами зараз повністю заборонена будь-яка лісогосподарська діяльність у різних видах заповідників. Однак, ви можете бачити масштаби, до яких призвела ця заборона. Подивіться на Польський природний заповідник. Тут інша проблема – відбулася торфова пожежа. А прибрати цю мертву деревину неможливо. То скажіть, будь ласка, ми хочемо передати це нашим нащадкам? Якщо ми не будемо проводити санітарні заходити, висаджувати нові ліси, сприяти природному поновленню, то наші заповідники будуть виглядати таким чином», - наголосив Володимир Бондар.
|