Сьогодні заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар зустрівся з громадськими активістами та представниками Громадської ради при Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, а також місцевими ЗМІ.
Вони приїхали до Держлісагентства з метою обговорити проблемні питання лісової галузі Прикарпаття та України.
Зокрема, секретар Громадської ради при Івано-Франківському ОУЛМГ Петро Матейко порушив питання відповідності одного з керівників лісгоспів області займаній посаді. Окрім того, обговорили загалом призначення на посади керівництва лісогосподарських підприємств.
«Держлісагентство перевірить надані факти, і я це особисто проконтролюю. Якщо порушення дійсно підтвердяться, то ми обов’язково відреагуємо належним чином. Щодо проведення конкурсів на начальників та заступників облуправлінь, чи призначення директорів лісгоспів та продовження з ними контрактів, то я закликаю вас, якщо є якісь факти зловживань чи недобросовісної поведінки – надавати агентству перед конкурсами та співбесідами. І ми будемо враховувати ці факти», - зазначив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар.
Також він поцікавився в активістів щодо їхньої думки про роботу Івано-Франківського ОУЛМГ. На що вони відмітили досить плідну співпрацю Громадської ради та облуправління. Також громадськість висловила свої побажання для подальшого розвитку співробітництва.
Окрім того, сторони обговорили питання заготівлі та продажу деревини. Всі погодилися з тим, що наказ колишнього Держкомлісгоспу, який регламентує правила продажу деревини, у свій час був дійсно необхідний та прогресивний, однак на сьогодні він багато в чому не актуальний.
«Цей наказ Держкомлісгоспу діє тому, що він зареєстрований у Мінюсті. Держлісагентство не може його скасувати своїм рішенням. Але абсолютно з вами згоден, що Україні необхідні нові правила продажу деревини. І в цьому питанні ми з вами союзники. Ми зараз вже на законодавчому рівні плануємо створити нові прозорі правила продажу. І сподіваюся, що громадськість нам у цьому допоможе», - підкреслив Володимир Бондар.
Досить детально заступник Голови відомства та представники громадськості обговорили питання масового всихання лісів та шляхів боротьби з цією проблемою.
Представник волонтерської організації «Громадська ініціатива Галичини» Роман Островський підкреслив, що потрібно не лише змінювати правила санітарно-оздоровчих заходів, а й реорганізовувати лісопатологічні служби та вводити персональну відповідальність людей, які відводять дерева у санітарну рубку.
«І в цьому питанні ми також з вами союзники. Мені дуже приємно, що громадськість розуміє проблему масового всихання лісів. Ви на власні очі можете бачити, як всихають ялинники у Карпатах. У нас є також проблема з всиханням сосни на Поліссі. І зараз ми намагаємося виправити цю проблему шляхом внесення змін до нормативних актів. Хвору та мертву деревину потрібно швидко прибирати з лісу, щоб на її місці можна було висадити нові дерева. Адже, наприклад, жук-короїд заселяється у дерево та розмножується дуже швидко, а нам потрібно 2-3 місяці, щоб отримати дозволи на проведення санітарних заходів. За цей час зараженими та пошкодженими стають інші дерева, збільшення йде в геометричній прогресії. У Європі цього не допускають, там лісівник сам вирішує та приймає рішення. А щоб не було зловживань потрібно вводити персональну відповідальність. Тільки так ми зможемо вилікувати, зберегти та примножити наші ліси», - наголосив заступник Голови Держлісагентства.
Також Володимир Бондар звернув увагу на те, що контролювати рубки, зокрема і санітарні, може громадськість. «Саме для такого громадського контролю ми й відкрили дані про лісорубні квитки. Будь ласка, беріть і перевіряйте, виїжджайте на місце, дізнавайтесь, і повідомляйте, якщо є порушення», - закликав він.
Ще одним з питань, які обговорювалися, було недопущення передачі лісів у концесію. Учасники дійшли згоди, що в Україні не можна передавати ліси у концесію чи приватизувати.
«Держлісагентство також відстоює позицію, що передавати державні ліси у концесію недоцільно. Є дуже негативні приклади в інших країнах. Щодо приватних лісів – це інше питання. Зрозумійте правильно, ми не проти приватних лісів. Але приватний ліс, це коли людина чи підприємець має землю, наймає фахівців лісового господарства, які заліснюють цю землю і там виростає ліс, яким потім ця людина може користуватися відповідно до загальноприйнятих правил. Однак, правила ведення лісового господарства мають бути єдиними для всіх», - пояснив Володимир Бондар.
Окрім того, представники громадськості запропонували проводити виїзні табори за участю студентів та учнів шкільних лісництв з метою популяризації дбайливого ставлення до природи. Сторони домовилися посилити співпрацю щодо залучення молоді до питань лісового господарства.
|