ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛІСИ УКРАЇНИ"
Філія «Вигодське лісове господарство»

 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ




СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

Семінар на тему: «Встановлення лісогосподарських знаків та розшифровка написів на них».


Назад Назад

Семінар на тему: «Встановлення лісогосподарських знаків та розшифровка написів на них».

  02 серпня та 09 серпня 2018 року начальник та фахівці відділу лісового господарства, організували і провели теоретичне заняття з майстрами лісу всіх лісництв ДП «Вигодське лісове господарство» на тему: «Встановлення лісогосподарських знаків та розшифровка написів на них». Заняття було проведено в два тури, так як не всі майстри лісу одночасно могли прибути в контору лісгоспу для участі в семінарі.

Під час заняття учасники зібрання дізналися, які є лісогосподарські знаки, і як їх правильно встановлювати на землях лісового фонду. Заняття вів начальник відділу лісового господарства – Степан Миколайович Оріхівський.

Стовпи і кілки різного призначення, застосовуються при організації території лісгоспу в процесі лісовпорядкування. За призначенням вони поділяються на квартальні стовпи, квартальні вказівні, граничні господарські, візирні, візирні вказівні стовпи, стовпи на пробних площах, а також кілки пікетні. До натурних лісовпорядних знаків можуть відноситися і кам'яні піраміди або брили на вершинах гір в кам’яних розсипах, де немає лісу.

Дерев'яні стовпи і кілки виготовляють з деревини свіжозрубаних дерев. Стовпи і кілки повністю очищають від кори, сучки обрубують біля самої основи дерева. «Щоки» на стовпах повинні мати гладку поверхню, глибина їх на стовпі - не менше 2,5 см. Написи на них роблять чорною масляною фарбою з використанням трафарету, передбаченого стандартом. Стовпи встановлюють в землю з комлевої сторони.

Квартальні стовпи встановлюють в місцях перетину квартальних просік.

За словами Степана Миколайовича знаки натурні лісовпорядні і лісогосподарські встановлюють на землях лісового фонду та по його межах з метою:

-        юридичного та практичного оформлення меж постійних і тимчасових лісокористувачів із суміжними землекористувачами;

-        внутрішньогосподарської організації території лісового фонду;

-        позначення ділянок лісу, на яких проводяться лісогосподарські заходи та ділянок, відведених для спеціального використання запасу деревини головного рубання лісу;

-        закріплення на місцевості результатів геодезичних, таксаційних, а також інших лісовпорядних і лісогосподарських обстежень і досліджень.

Натурні знаки поділяються на: лісовпорядні, лісогосподарські та межові інформаційні.

Ділянкові стовпи відносяться до натурних лісогосподарських знаків і встановлюються при виконанні лісогосподарських робіт на території лісового фонду України.

За своїм призначенням натурні лісогосподарські знаки діляться на наступні типи: стовпи квартальні, лісосічні (діляночні), на пробних площах,  кілки пікетні.

Лісогосподарські стовпи позначають площі рубок головного користування, суцільно санітарних рубок, площі, відведені під рубки догляду, лісові культури, постійні і тимчасові лісонасіннєві ділянки, лісо насіннєва плантація, тимчасові розсадники та інші.

Особливо підкреслив Степан Миколайович про те, що лісогосподарські дерев’яні стовпи повинні мати такі розміри: висота стовпа 0,6 м (надземної частини), підземної - 0,4 м, товщина 16 см. На стовпі вирізують одну щоку, яка звернена в сторону ділянки з виконуваними роботами.

 

Мал.1

Як підкреслив Степан Миколайович - зміст написів на лісогосподарських стовпах повинен бути тільки такий, а не інакший:

Квартал 87 - Виділ 2

Прорідження - 1996 рік

Секція 1, площа робіт 3,7 гектара

87-2

ПРЖ-96

1-3,7

Отже, у нашому випадку: 87 – квартал, 2 – виділ

ПРЖ – прорідження, 96 – рік проведення – 1996 р.

1-номер секції, якщо вона є, площа ділянки - 3,7 га.

Взірець напису був продемонстрований учасникам зібрання  – див. малюнок 2

Мал.2

В другому рядку зазначаються скорочені назви таких заходів:

СР – суцільне рубання;

ПР – поступове рубання;

ВР – вибіркове рубання;

ОСВ – освітлення деревостану;

ПРЧ - прочищення деревостану;

ПРЖ - проріджування деревостану;

ПРХ – прохідне рубання;

СРВ – санітарне рубання вибіркове;

СРС – санітарне рубання суцільне;

РР – реконструктивне рубання;

ЛГ – лісовідновне рубання;

ІГР – інші господарські рубання;

ЛК – штучне лісовідновлення (лісові культури);

ПРП – природне поновлення лісу;

Матеріали подані згідно з ДСТУ 3534 – 97 

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX